T-Mobile Usługi Bankowe: Nowy system bankowości online już dostępny dla klientów
T-Mobile Usługi Bankowe udostępnił wczoraj swoim klientom nową platformę bankowości internetowej. Obecnie można korzystać zarówno z nowego jak i dotychczasowego systemu. Aby zalogować się do nowej platformy, należy na obecnej stronie logowania kliknąć w szary link „Przejdź do nowej bankowości internetowej”, znajdujący się w prawym górnym rogu.
Żeby uzyskać dostęp do nowego systemu, nie wystarczy jednak zwyczajnie się zalogować. Najpierw należy potwierdzic swoją tożsamość poprzez podanie kodu weryfikacyjnego z SMS, a następnie wybrać metodę uwierzytelnienia (aplikacja, hasło maskowane lub niemaskowane). My akurat wybraliśmy weryfikację hasłem maskowanym, co wiązało się z koniecznością podania nowego hasła dostępowego. Można również wybrać sobie nowy alias (czyli login, zamiast ośmiocyfrowego identyfikatora klienta).
A po zalogowaniu…
Niestety, w środku nowy system nie wygląda ani zbyt nowocześnie, ani zbyt rewolucyjnie. Osobiście uważamy, że daleko mu do młodzieżowego interfejsu mBanku, wprowadzonego już parę lat temu, lub do lekkości znanej np. z nowej platformy ING Banku Śląskiego.
Pojawiło się jednak parę przydatnych funkcji – z ciekawszych zmian bank wylicza:
- możliwość potwierdzenia kilku przelewów jedną autoryzacją
- możliwość autoryzacji przelewów w aplikacji na smartfonie, zamiast przepisując kod SMS
- zaawansowaną wyszukiwarkę (wyszukującą wśród nadawców i odbiorców płatności, wśród zdarzeń na rachunku, np. przelewów, oraz wyszukującą wśród funkcji platformy)
- dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji i operacji poprzez podręczne przyciski
- bieżące wskazanie spełnienia warunków zwolnienia z opłat, np. za kartę – czyli możesz sprawdzić, na jaką kwotę musisz jeszcze dokonać transakcji kartą, żeby za nią nie zapłacić
- możliwość czasowego blokowania karty (dotychczasowa blokada jest permanentna i w przypadku odnalezienia karty, nie da się jej już odblokować)
Dla niecierpliwych – 2-minutowy film demonstracyjny przygotowany przez TMUB, obrazujący nowe funkcje: