Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Aktualności

Płatności Visa Mobile w ING Banku Śląskim nowy

5 sierpnia 2022

Z początkiem sierpnia ING wdrożył nowoczesny sposób płatności w internecie za pomocą numeru telefonu – Visa Mobile. To już trzeci bank w Polsce po Nest Banku i Banku BPS, który uruchomił ten sposób płatności.

1 sierpnia 2022

200 zł premii + 7% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym dla Młodych nowy

W nowej edycji promocji Banku Pekao SA można w bardzo łatwy sposób zyskać pokaźny bonus w wysokości 200 zł i bardzo dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto Przekorzystne dla Młodych przez internet, zgarnąć premię i przez pół roku cieszyć się oprocentowaniem oszczędności na 7%. Zobacz, jakie są warunki... Czytaj dalej ›

7 lipca 2022

Nest Bank uruchamia płatności SwatchPAY

Nest Bank nie odstępuje konkurencji ani o krok, będąc kolejnym bankiem w tym roku, który wdraża płatności zegarkami – tym razem marki Swatch. Przy pomocy SwatchPAY można płacić wszędzie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe i widnieje logo Visa.

1 lipca 2022

Do 350 zł od mBanku za założenie i korzystanie z eKonta możliwości

W nowej edycji promocji mBanku można zgarnąć jeszcze wyższy bonus: do 350 złotych premii za założenie i aktywne korzystanie z eKonta możliwości, czyli rachunku dla młodych. Jeśli jesteś już pełnoletni, zobacz co trzeba zrobić, żeby bonus wpłynął na Twoje konto.

15 czerwca 2022

ING i Patronite zapraszają na podcasty z pokoleniem Z #ktobypomyślał

Bank ING przygotował serię podcastów z przedsiębiorczymi młodymi ludźmi, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami na temat pieniędzy, pomysłów na biznes oraz podążania przez świat samodzielnie wytyczoną ścieżką. Może to być dla Was dobra inspiracja do wzięcia spraw w swoje ręce i rozpoczęcia projektu, który ciągle odkładacie na kiedyś!

15 czerwca 2022

Płatności mobilne Xiaomi Pay dostępne w kolejnych bankach

Początek lata to prawdziwy wysyp wdrożeń nowych form płatności w bankach – a konkretnie płatności zegarkami. 13 czerwca płatności Xiaomi Pay wdrożył Bank BPS wraz Bankami Spółdzielczymi Zrzeszenia BPS, a dwa dni później Alior Bank.

8 czerwca 2022

Młodzież a podróbki i piractwo – wyniki badania EUIPO

EUIPO to Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Od 2016 roku urząd ten analizuje podejście młodych Europejczyków do własności intelektualnej i bada ile osób w wieku od 15 do 24 lat kupuje podróbki lub korzysta z nielegalnych treści w internecie.

1 czerwca 2022

IV edycja Blikomanii – płać Blikiem i wygrywaj nagrody!

Ruszyła IV edycja Blikomanii – loterii organizowanej przez operatora płatności Blik. W tym roku do wygrania jest łącznie 9 nagród po 84.000 zł i ponad 15 tysięcy nagród po 100 i 200 zł. Wystarczy zarejestrować się w loterii, przelać 1 zł na konto Fundacji Uniwersytet Dzieci… i jak najwięcej płacić Blikiem!

31 maja 2022

PKO BP uruchamia płatności Xiaomi Pay

Od 31 maja 2022 r. posiadacze kont w PKO BP mogą płacić zbliżeniowo opaskami i zegarkami Xiaomi, obsługującymi technologię Xiaomi Pay. Obecnie należą do nich opaska Mi Smart Band 6 NFC oraz zegarki Xiaomi Watch S1 oraz Xiaomi Watch S1 Active. W PKO BP usługa działa obecnie tylko dla kart płatniczych Mastercard.

13 maja 2022

Kody doładowań do gier, multimediów oraz aplikacji bezpośrednio w apce Banku Millennium

Bank Millennium wprowadza w swojej aplikacji e-vouchery – innowacyjne rozwiązanie, polegające na możliwości zakupu kodów doładowujących lub subskrypcji bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku. Oznacza to, że kody lub usługi u wybranych dostawców można opłacić bez konieczności wizyty na stronie dostawcy!

Słownik pojęć

Indeks giełdowy

- średnia kursów spółek giełdowych, grupująca je według określonych kategorii (np. Indeks WIG – skupia wszystkie spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych, mWIG40 –  jedynie 40 średnich spółek). Zmiany wartości indeksu pozwalają określić panujący na giełdzie trend – wzrosty lub spadki.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!