Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Aktualności

VeloBank – Co dalej z Getin Bankiem? nowy

11 listopada 2022

Po sześciu tygodniach od przymusowej restrukturyzacji w mediach pojawiły się pierwsze informacje na temat przyszłości dawnego Getin Banku. Wszystko wygląda na to, że zrestrukturyzowany bank będzie funkcjonował nadal, pod nazwą VeloBank i – przynajmniej na razie – pod auspicjami BFG i Systemu Ochrony Banków Komercyjnych.

17 października 2022

200 zł premii + 8% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym dla Młodych

W nowej edycji promocji Banku Pekao SA można w bardzo łatwy sposób zyskać pokaźny bonus w wysokości 200 zł, bardzo dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i równowartość 150 zł w programie Bezcenne Chwile. Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto Przekorzystne dla Młodych przez internet, zgarnąć premię i przez pół roku cieszyć się oprocentowaniem... Czytaj dalej ›

17 października 2022

Zniżki na kursy i szkolenia dla posiadaczy kont w ING

Kto ma lub założy konto w ING, od 17 października 2022 roku znajdzie w aplikacji Moje ING 50% zniżki na kursy i szkolenia organizowane przez: Berlitz, strafakursow.pl i ESKK.

17 października 2022

Darmowa podróż po Europie dla osiemnastolatków – zgłoszenia do 25 października!

Czy wiesz, że dzięki unijnemu programowi DiscoverEU możesz wybrać się w fascynującą podróż po Europie, i to nie ponosząc kosztów transportu? Jeżeli masz 18 lat i chcesz zwiedzać świat, lepiej się pospiesz, bo na zgłoszenie się pozostał zaledwie tydzień. DiscoverEU to program będący częścią szerzej znanego programu Erasmus+. Oferuje ono młodzieży w wieku 18 lat... Czytaj dalej ›

30 września 2022

Do 350 zł od mBanku za założenie i korzystanie z eKonta możliwości

W nowej edycji promocji mBanku można zgarnąć bonus do 350 złotych premii za założenie i aktywne korzystanie z eKonta możliwości, czyli rachunku dla młodych. Dodatkowo, na rachunku oszczędnościowym Moje cele można zyskać 8% odsetek. Jeśli jesteś już pełnoletni, zobacz co trzeba zrobić, żeby bonus wpłynął na Twoje konto.

30 września 2022

Getin Bank przestaje istnieć – co to oznacza dla klientów? ważne

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Banku, który niebawem przestanie istnieć. Jego działalność zostanie przeniesiona do nowo utworzonego banku, zarządzanego przez BFG i kilka największych banków w Polsce, nazwanego VeloBank. Czy posiadacze kont w Getinie mają powody do niepokoju? Wyjaśniamy, co oznacza przymusowa restrukturyzacja i jak wpływa na pieniądze dotychczasowych klientów banku.

29 września 2022

Google Pay dostępne w PKO BP

PKO BP był jedynym dużym bankiem w Polsce, który nie udostępniał klientom indywidualnym płatności Google Pay. Od końca września się to zmieniło i można już dodać kartę PKO BP do Portfela Google. W banku działają już więc wszystkie najbardziej popularne systemy: Apple Pay, BLIK (również zbliżeniowy), Garmin Pay, Xiaomi Pay, SwatchPAY oraz Google Pay.

23 sierpnia 2022

Upadłość konsumencka – co to jest i dlaczego dotyczy także młodzieży

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, coraz więcej osób do 26. roku życia, które tuż po osiągnięciu dorosłości zaciągnęły pożyczki gotówkowe, nie może wyjść z długów. Czasami najrozsądniejszym, lub też jedynym wyjściem dla takich osób jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

5 sierpnia 2022

Płatności Visa Mobile w ING Banku Śląskim

Z początkiem sierpnia ING wdrożył nowoczesny sposób płatności w internecie za pomocą numeru telefonu – Visa Mobile. To już trzeci bank w Polsce po Nest Banku i Banku BPS, który uruchomił ten sposób płatności.

7 lipca 2022

Nest Bank uruchamia płatności SwatchPAY

Nest Bank nie odstępuje konkurencji ani o krok, będąc kolejnym bankiem w tym roku, który wdraża płatności zegarkami – tym razem marki Swatch. Przy pomocy SwatchPAY można płacić wszędzie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe i widnieje logo Visa.

Słownik pojęć

Dług publiczny

- suma niespłaconych przez państwo należności. Źródłem długu publicznego jest deficyt budżetowy, czyli większe wydatki, niż zyski państwa w danym roku (lub przez dłuższy czas) oraz zaciąganie kredytów.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!