Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Aktualności

Konto z premią 60 zł dla nastolatków w mBanku nowy

31 marca 2023

Nie zdarza się często, żeby banki kierowały promocje z premią bezpośrednio do niepełnoletnich. Jednak mBank oferuje nastolatkom mającym od 13 do 17 lat 60 złotych za otwarcie konta i spełnienie kilku prostych warunków. Co ważne, bonusowe pieniądze trafią bezpośrednio na Twoje konto i nie będzie potrzebna żadna aktywność rodzica, poza wyrażeniem zgody na założenie rachunku.

22 marca 2023

250 zł premii + 8% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym dla Młodych nowy

W nowej promocji Banku Pekao SA można w bardzo łatwy sposób zyskać pokaźny bonus w wysokości 250 zł oraz bardzo dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto Przekorzystne dla Młodych przez internet, zgarnąć premię i przez pół roku cieszyć się oprocentowaniem oszczędności na 8%. Zobacz, jakie są warunki i... Czytaj dalej ›

21 marca 2023

Konto dla młodych z bonusami dla graczy w Pekao nowy

Vouchery do platformy Steam, PlayStation Store oraz Xbox Game Pass, oryginalna karta płatnicza z gamingowym wizerunkiem, 150 lub 200 zł premii pieniężnej oraz 8% na koncie oszczędnościowym – to najważniejsze zalety Konta Przekorzystnego z pakietem dla graczy. Z promocji mogą skorzystać zarówno nastolatkowie w wieku 13-17 lat jak i starsi (powyżej 18 lat), a w... Czytaj dalej ›

9 lutego 2023

Do 350 zł od mBanku za założenie i korzystanie z eKonta możliwości

W nowej edycji promocji mBanku można zgarnąć bonus do 350 złotych premii za założenie i aktywne korzystanie z eKonta możliwości, czyli rachunku dla młodych. Dodatkowo, na rachunku oszczędnościowym Moje cele można zyskać 8% odsetek. Jeśli jesteś już pełnoletni, zobacz co trzeba zrobić, żeby bonus wpłynął na Twoje konto.

1 grudnia 2022

VeloBank – nowy bank, nowa oferta – w tym kont młodzieżowych

VeloBank to oczywiście „nowy stary” bank, ponieważ w gruncie rzeczy jest to kontynuacja działalności Getin Banku – wiele kwestii nie uległo zmianie, mimo wymiany szyldów (nawet kolorystyka marki jest taka sama). Odświeżono jednak nieco ofertę i bank reklamuje teraz dwa konta młodzieżowe: VeloKonto Junior od 13 do 18 lat i VeloKonto od 18 do 26... Czytaj dalej ›

11 listopada 2022

VeloBank – Co dalej z Getin Bankiem?

Po sześciu tygodniach od przymusowej restrukturyzacji w mediach pojawiły się pierwsze informacje na temat przyszłości dawnego Getin Banku. Wszystko wygląda na to, że zrestrukturyzowany bank będzie funkcjonował nadal, pod nazwą VeloBank i – przynajmniej na razie – pod auspicjami BFG i Systemu Ochrony Banków Komercyjnych.

17 października 2022

Zniżki na kursy i szkolenia dla posiadaczy kont w ING

Kto ma lub założy konto w ING, od 17 października 2022 roku znajdzie w aplikacji Moje ING 50% zniżki na kursy i szkolenia organizowane przez: Berlitz, strafakursow.pl i ESKK.

17 października 2022

Darmowa podróż po Europie dla osiemnastolatków – zgłoszenia do 25 października!

Czy wiesz, że dzięki unijnemu programowi DiscoverEU możesz wybrać się w fascynującą podróż po Europie, i to nie ponosząc kosztów transportu? Jeżeli masz 18 lat i chcesz zwiedzać świat, lepiej się pospiesz, bo na zgłoszenie się pozostał zaledwie tydzień. DiscoverEU to program będący częścią szerzej znanego programu Erasmus+. Oferuje ono młodzieży w wieku 18 lat... Czytaj dalej ›

30 września 2022

Getin Bank przestaje istnieć – co to oznacza dla klientów? ważne

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Banku, który niebawem przestanie istnieć. Jego działalność zostanie przeniesiona do nowo utworzonego banku, zarządzanego przez BFG i kilka największych banków w Polsce, nazwanego VeloBank. Czy posiadacze kont w Getinie mają powody do niepokoju? Wyjaśniamy, co oznacza przymusowa restrukturyzacja i jak wpływa na pieniądze dotychczasowych klientów banku.

29 września 2022

Google Pay dostępne w PKO BP

PKO BP był jedynym dużym bankiem w Polsce, który nie udostępniał klientom indywidualnym płatności Google Pay. Od końca września się to zmieniło i można już dodać kartę PKO BP do Portfela Google. W banku działają już więc wszystkie najbardziej popularne systemy: Apple Pay, BLIK (również zbliżeniowy), Garmin Pay, Xiaomi Pay, SwatchPAY oraz Google Pay.

Słownik pojęć

Karta płatnicza

- narzędzie, które pozwala na dokonywanie płatności przy wykorzystaniu pieniędzy zgromadzonych na koncie, ale bez użycia banknotów i monet. Najczęściej umożliwia zarówno bezgotówkowe płatności w sklepach, jak i wypłatę pieniędzy z bankomatu. Występują różne rodzaje kart płatniczych, m.in. debetowe i kredytowe.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!