Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Konto dla młodych z bonusami dla graczy w Pekao – premia 300 zł

Krzysztof Gibek   •   05 lutego 2024 r.

Vouchery o wartości 100 zł do platformy Steam, PlayStation Store oraz Xbox Game Pass, oryginalna karta płatnicza z gamingowym wizerunkiem, 200 zł premii pieniężnej oraz 7% na koncie oszczędnościowym – to najważniejsze zalety Konta Przekorzystnego z pakietem dla graczy. Jeśli masz ukończone 18 lat, premia o łącznej wartości 300 zł jest na wyciągnięcie ręki, a w tym artykule opisujemy, co zrobić, by zgarnąć wszystkie bonusy.

Premia za otwarcie konta i płatności kartą: młodzież powyżej 18 lat

Osoby, które uzyskały już pełnoletność, same wypełniają wniosek o Konto Przekorzystne dla Młodych na stronie banku lub w aplikacji mobilnej PeoPay i zakładają rachunek, dołączając do promocji. Premia pieniężna (oprócz bonów, o których piszemy niżej) wynosi 200 zł.

Najpierw zgarniesz 50 zł za otwarcie konta, a potem dodatkowe 150 zł za spełnienie warunków. Co dokładnie trzeba zrobić? Aby otrzymać bonus należy:

  • otworzyć Konto Przekorzystne dla Młodych z kartą debetową i aplikacją mobilną PeoPay. Wniosek musi być złożony online na stronie Pekao lub w aplikacji – za to otrzymasz 50 zł.
  • wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą w pierwszym, drugim oraz trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.

Za spełnienie warunku płatności kartą otrzymasz pozostałą część premii, czyli 150 zł, a łącznie zgarniesz 200 zł.

Otwierając konto w lutym, opisany wyżej warunek, czyli po 5 płatności kartą/apką w miesiącu, musi być zrealizowany w marcu, kwietniu i maju. Tę promocję szczegółowo opisujemy w aktualnościach: 200 zł premii + 7% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym dla Młodych. Czas na dołączenie do promocji mija 3 kwietnia 2024 r.

Gamingowe vouchery o wartości 100 zł

Miłośnicy gier z pewnością docenią kolejny bonus, który Bank Pekao oferuje wraz z pakietem dla gracza. Voucher do platformy Steam, doładowanie do PlayStation Store, subskrypcja Xbox Game Pass na rok – to na przykład można zyskać wymieniając 8000 punktów na start, które otrzymamy od banku w programie Mastercard Bezcenne Chwile.

Zgodnie z regulaminem programu, mogą w nim uczestniczyć osoby pełnoletnie, a więc jeśli masz już ukończone 18 lat, postępuj według poniższego schematu.

Jak zgarnąć 8000 punktów na start?

  • Zarejestruj swoją kartę Pekao w programie Mastercard Bezcenne Chwile (zrobisz to w bankowości Pekao24 lub aplikacji PeoPay, zakładka „Dla Ciebie” > „Bonusy”).
  • Wykonaj tą kartą przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych w okresie 30 dni od przystąpienia do promocji.
  • W wiadomości od banku (w Pekao24 lub PeoPay) otrzymasz specjalny kod, który wymienisz na promocyjne punkty.
  • Żeby zrealizować kod, należy zalogować się na stronie bezcennechwile.mastercard.pl, wejść w zakładkę „Moje konto” a następnie „Kody promocyjne”. W widocznym tam szarym polu należy wpisać otrzymany od banku kod.

Punkty będą ważne przez 6 miesięcy i można je wykorzystać na przykład na wspomniane wyżej vouchery z dostępem do platform dla graczy. Pełen wachlarz nagród z tej kategorii znajdziesz w dziale „Rozrywka”.

Bezcenne Chwile to program lojalnościowy stworzony przez operatora kart płatniczych Mastercard. Płacąc kartą zbierasz punkty, które następnie możesz wymienić na nagrody z ośmiu kategorii. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, sprawdź nasz szczegółowy opis: Mastercard Bezcenne Chwile, czyli jak zbierać punkty za płatności kartą.

Promocja z bonusowymi punktami Mastercard Bezcenne Chwile trwa do 12 kwietnia, ale jest regularnie przedłużana.

Karta płatnicza dla gracza

Gratką dla pasjonatów gier są również oryginalne karty płatnicze z gamingowym wizerunkiem – to nowość w ofercie banku. Dla osób przed ukończeniem 26. roku życia wydanie karty z niestandardową grafiką jest bezpłatne, więc szkoda nie skorzystać z takiej okazji. Przykładowe wizerunki kart możesz zobaczyć poniżej.

Zobacz wszystkie karty na stronie konta dla graczy w Pekao »

7% na koncie oszczędnościowym

Zarówno nastolatkowie jak i młodzi dorośli mogą oszczędzać na bardzo dobrych warunkach, jakie proponuje Pekao. Na koncie oszczędnościowym zyskamy 7% w skali roku, przez 5 miesięcy od jego założenia. Nie są pobierane żadne opłaty za otwarcie i za posiadanie tego rachunku, dlatego warto budować na nim oszczędności, które będą procentować.

Czy warto?

Jeśli Twoją pasją są gry, założenie Konta Przekorzystnego z pakietem gamingowym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko dlatego, że zyskasz atrakcyjne bonusy i oryginalną kartę płatniczą, ale również przez to, że jest to naprawdę bardzo dobre konto, z którego młodzi ludzie będą zadowoleni. Nie generuje niepotrzebnych kosztów (zarówno konto jak i karta są bezpłatne bez żadnych warunków), oferuje wszystkie nowoczesne sposoby płatności i zapewnia dostęp do pieniędzy w każdym miejscu i o każdej porze, dzięki użytecznej aplikacji PeoPay.

Wszystkie szczegóły i wniosek o otwarcie konta znajdziesz na specjalnie przygotowanych stronach promocji:

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.

Słownik pojęć

Komisja Nadzoru Finansowego

- jest to organ administracji państwowej, sprawujący kontrolę nad rynkiem finansowym w Polsce. Nadzoruje m.in. instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, emerytalne i płatnicze. Działalność KNF ma zapewniać prawidłowe funkcjonowanie rynku finansowego, jego stabilność, bezpieczeństwo oraz przejrzystość, a także ochronę interesów uczestników tego rynku, czyli m.in. posiadaczy kont bankowych.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!