Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Konto dla młodych z bonusami dla graczy w Pekao

Krzysztof Gibek   •   30 maja 2023 r.

Vouchery do platformy Steam, PlayStation Store oraz Xbox Game Pass, oryginalna karta płatnicza z gamingowym wizerunkiem, 200 zł premii pieniężnej oraz 7% na koncie oszczędnościowym – to najważniejsze zalety Konta Przekorzystnego z pakietem dla graczy. Z promocji mogą skorzystać zarówno nastolatkowie w wieku 13-17 lat jak i starsi (powyżej 18 lat), a w tym artykule opisujemy, co zrobić, by zgarnąć wszystkie bonusy.

Młodzież w wieku od 13 do 17 lat

Jeśli masz mniej, niż 18 lat, i chcesz wziąć udział w promocji, żeby zyskać bonusy dla graczy, potrzebna będzie pomoc Twojego rodzica. Konto z pakietem gamingowym rodzic (opiekun prawny) może założyć dla Ciebie:

 • po wcześniejszym założeniu konta rodzica w Pekao na stronie internetowej banku (jeśli nie jest jeszcze klientem Banku Pekao),
 • po zalogowaniu do bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji PeoPay (jeśli jest już klientem Banku Pekao),
 • odwiedzając razem z Tobą jeden z oddziałów Banku Pekao.

Premia 200 zł dla nastolatka

Zanim przejdziemy do bonusów dla graczy, przyjrzyjmy się premii za założenie konta i spełnienie prostych warunków aktywności. Bank oferuje nastolatkom do 200 zł kieszonkowego. Kwota przysługuje za założenie konta i wykonanie płatności kartą, a szczegóły są następujące:

 • otwórz (z pomocą i za zgodą rodzica) Konto Przekorzystne dla młodych wraz z kartą i aplikacją PeoPay oraz złóż wszystkie wymagane oświadczenia, by zapisać się do promocji (do 2 lipca),
 • zaloguj się do aplikacji PeoPay do 31 lipca 2023 r.
 • wykonaj minimum 3 transakcje bezgotówkowe (płatności kartą lub Blikiem) do 31 lipca 2023 r.

Nagroda zostanie wypłacona na Konto Przekorzystne dla młodych nie później, niż 15 września 2023 r. Zobacz szczegóły akcji na specjalnej stronie promocji. Czas na założenie konta w promocji mija 2 lipca 2023 r.

Młodzież powyżej 18 lat

Osoby, które uzyskały już pełnoletność, oczywiście nie potrzebują podejmowania żadnych działań przez rodzica, po prostu same wypełniają wniosek na stronie banku i zakładają rachunek, dołączając do promocji. W przypadku tej grupy wiekowej premia również wynosi do 200 zł.

Najpierw zgarniesz 50 zł za otwarcie konta, a potem dodatkowe 150 zł za spełnienie warunków. Co dokładnie trzeba zrobić? Aby otrzymać bonus należy:

 • otworzyć Konto Przekorzystne dla Młodych z kartą debetową i aplikacją mobilną PeoPay. Wniosek musi być złożony online na stronie Pekao lub w aplikacji – za to otrzymasz 50 zł.
 • wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą w pierwszym, drugim oraz trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.

Za spełnienie warunku płatności kartą otrzymasz pozostałą część premii, czyli łącznie 150 zł.

Otwierając konto w czerwcu, opisany wyżej warunek, czyli po 5 płatności kartą/apką w miesiącu, musi być zrealizowany w lipcu, sierpniu i wrześniu. Tę promocję szczegółowo opisujemy w aktualnościach: 200 zł premii + 7% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym dla Młodych. Czas na dołączenie do promocji mija 16 sierpnia 2023 r.

Gamingowe vouchery o wartości 100 zł

Miłośnicy gier z pewnością docenią kolejny bonus, który Bank Pekao oferuje wraz z pakietem dla gracza. Voucher do platformy Steam, doładowanie do PlayStation Store, subskrypcja Xbox Game Pass na rok – to na przykład można zyskać wymieniając 8000 punktów na start, które otrzymamy od banku w programie Mastercard Bezcenne Chwile.

W związku z regułami programu (mogą w nim uczestniczyć osoby pełnoletnie) nagrodę dla nastolatków zdobywają dorośli; jeśli jesteś w wieku 13-17 lat, poniższą instrukcję przekaż rodzicowi. To rodzic musi zarejestrować kartę i wykonać pięć płatności, by zdobyć nagrodę, którą następnie wymieni na Twoje gamingowe vouchery. Jeśli masz już ukończone 18 lat, postępuj według poniższego schematu.

Jak zgarnąć 8000 punktów na start?

 • Zarejestruj swoją kartę Pekao w programie Mastercard Bezcenne Chwile (zrobisz to w bankowości Pekao24 lub aplikacji PeoPay, zakładka „Dla Ciebie” > „Bonusy”).
 • Wykonaj tą kartą przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych w okresie 30 dni od przystąpienia do promocji.
 • W wiadomości od banku (w Pekao24 lub PeoPay) otrzymasz specjalny kod, który wymienisz na promocyjne punkty.
 • Żeby zrealizować kod, należy zalogować się na stronie bezcennechwile.mastercard.pl, wejść w zakładkę „Moje konto” a następnie „Kody promocyjne”. W widocznym tam szarym polu należy wpisać otrzymany od banku kod.

Punkty będą ważne przez 6 miesięcy i można je wykorzystać na przykład na wspomniane wyżej vouchery z dostępem do platform dla graczy. Pełen wachlarz nagród z tej kategorii znajdziesz w dziale „Rozrywka”.

Bezcenne Chwile to program lojalnościowy stworzony przez operatora kart płatniczych Mastercard. Płacąc kartą zbierasz punkty, które następnie możesz wymienić na nagrody z ośmiu kategorii. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, sprawdź nasz szczegółowy opis: Mastercard Bezcenne Chwile, czyli jak zbierać punkty za płatności kartą.

Promocja z bonusowymi punktami Mastercard Bezcenne Chwile trwa do 7 lipca, ale jest regularnie przedłużana.

Karta płatnicza dla gracza

Gratką dla pasjonatów gier są również oryginalne karty płatnicze z gamingowym wizerunkiem – to nowość w ofercie banku. Dla osób przed ukończeniem 26. roku życia wydanie karty z niestandardową grafiką jest bezpłatne, więc szkoda nie skorzystać z takiej okazji. Przykładowe wizerunki kart możesz zobaczyć poniżej.

Zobacz wszystkie karty na stronie konta dla graczy w Pekao »

7% na koncie oszczędnościowym

Zarówno nastolatkowie jak i młodzi dorośli mogą oszczędzać na bardzo dobrych warunkach, jakie proponuje Pekao. Na koncie oszczędnościowym zyskamy 7% w skali roku, przez 6 miesięcy od jego założenia. Nie są pobierane żadne opłaty za otwarcie i za posiadanie tego rachunku, dlatego warto budować na nim oszczędności, które będą procentować.

Czy warto?

Jeśli Twoją pasją są gry, założenie Konta Przekorzystnego z pakietem gamingowym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko dlatego, że zyskasz atrakcyjne bonusy i oryginalną kartę płatniczą, ale również przez to, że jest to naprawdę bardzo dobre konto, z którego młodzi ludzie będą zadowoleni. Nie generuje niepotrzebnych kosztów (zarówno konto jak i karta są bezpłatne bez żadnych warunków), oferuje wszystkie nowoczesne sposoby płatności i zapewnia dostęp do pieniędzy w każdym miejscu i o każdej porze, dzięki użytecznej aplikacji PeoPay.

Wszystkie szczegóły i wniosek o otwarcie konta znajdziesz na specjalnie przygotowanych stronach promocji:

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.

Słownik pojęć

Karta płatnicza

- narzędzie, które pozwala na dokonywanie płatności przy wykorzystaniu pieniędzy zgromadzonych na koncie, ale bez użycia banknotów i monet. Najczęściej umożliwia zarówno bezgotówkowe płatności w sklepach, jak i wypłatę pieniędzy z bankomatu. Występują różne rodzaje kart płatniczych, m.in. debetowe i kredytowe.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!