Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Rachunek młodzieżowy w Pekao – Konto Przekorzystne

Krzysztof Gibek   •   04 kwietnia 2024 r.

Bank Pekao SA ma w swojej ofercie rachunek niemal idealnie nadający się na pierwsze konto bankowe. Do jego największych zalet należą bezwarunkowo darmowa karta płatnicza z funkcją wielowalutową, umożliwiająca darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, bardzo dobrze oceniana apka PeoPay oraz szereg udogodnień dla młodych. Sprawdź, czy warto wybrać Konto Przekorzystne na swój pierwszy rachunek!

Nasza ocena

9 na 10

Miejsce nr 2 w naszym rankingu kont młodzieżowych ›

Najważniejsze cechy

 • Konto i karta za darmo bez dodatkowych warunków
 • Możliwość założenia konta online od 18. roku życia
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
 • 200 zł premii i 7% na koncie oszczędnościowym (dla osób pełnoletnich)

Konto dla młodych w banku z żubrem

Konto Przekorzystne szybko stało się chętnie wybieranym przez młodzież rachunkiem. Wszystko przez to, że praktycznie za darmo otrzymujemy nowoczesne konto z pełną obsługą przez apkę mobilną i innowacyjnymi płatnościami takimi jak Blik (wraz z przelewami na numer telefonu), Google Pay i Apple Pay.

Przekorzystne można założyć od 13. roku życia i jest dostępne w dwóch wariantach: dla klientów w wieku 13-26 lat i starszych; młodsi użytkownicy konta mogą liczyć na szereg zwolnień z opłat i udogodnień. Jeśli masz więcej, niż 18 lat, możesz otworzyć rachunek wypełniając formularz na stronie banku; niestety osoby niepełnoletnie muszą w tym celu udać się z rodzicem do oddziału banku.

Łatwe do zdobycia 200 zł premii i 7% na koncie oszczędnościowym

Osoby pełnoletnie nie dość, że założą konto nie wychodząc z domu, to jeszcze mogą w bardzo prosty sposób zgarnąć premię w wysokości 200 złotych. Mówiąc w skrócie, wystarczy otworzyć konto z kartą i aplikacją PeoPay przez internet, a następnie płacić kartą (po pięć transakcji) w każdym z trzech pełnych miesięcy po założeniu rachunku.

Dla oszczędzających przydatne będzie również konto oszczędnościowe, które oferuje oprocentowanie 7% w skali roku, aż przez 5 miesięcy. Do tego można odkładać na wymarzone cele, używając Skarbonek, o czym przeczytasz poniżej.

Warunki zdobycia bonusu są wyjątkowo przyjazne dla młodych, a oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest naprawdę bardzo dobre. Promocję wzięliśmy pod lupę w naszym artykule: 200 zł premii dla młodych i 7% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym w Pekao.

Skarbonki, czyli oszczędzanie na konkretne cele

W Banku Pekao są już dostępne Skarbonki, czyli osobne „szufladki” w ramach konta oszczędnościowego, dzięki którym możemy dzielić pieniądze na dowolne, wybrane przez nas cele. Korzystanie ze Skarbonek jest zupełnie bezpłatne, a środki na nich są oprocentowane. Jednocześnie możemy mieć aż 10 Skarbonek, a każdą z nich dostosujemy do swoich potrzeb poprzez nadanie im nazwy, własnej grafiki i określeniu czasu, w którym planujemy osiągnąć cel. Więcej o tym, jak działają Skarbonki i dlaczego warto z nich korzystać, przeczytasz w naszym opisie Skarbonki w Pekao, oszczędzaj na konkretne cele.

Konto Przekorzystne dla młodych – jakie są opłaty?

Opłaty związane z Kontem Przekorzystnym dla użytkowników w wieku od 13 do 26 lat:

 • 0 zł za prowadzenie konta bez dodatkowych warunków,
 • 0 zł za prowadzenie Eurokont Walutowych (waluty USD, EUR, GBP, CHF),
 • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty wielowalutowej Mastercard podłączonej do konta złotówkowego i walutowych,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • 0 zł za wpłaty w PLN we wpłatomatach Pekao,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe przez bankowość internetową i mobilną PeoPay,
 • 0,20 zł kod SMS-owy służący do autoryzacji operacji w bankowości internetowej i mobilnej PeoPay,
 • 0 zł za korzystanie z aplikacji Token mobilny do zatwierdzania transakcji,
 • 0 zł za przelewy pomiędzy kontem Przekorzystnym i Kontem oszczędnościowym w apce PeoPay,
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty, zleceń stałych i przelewów cyklicznych przez kanały elektroniczne,
 • 10 zł przelew zewnętrzny w oddziale,
 • 0 zł za prowadzenie i wykonywanie transakcji w ramach kantoru internetowego „Wymiana walut”,
 • 2 zł za wypłatę gotówki przy okazji zakupów,
 • 5 zł za przelew natychmiastowy Express Elixir,
 • 8 zł za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziałach banku.

Jak widać z powyższego zestawienia, młodzi mogą korzystać z konta praktycznie bez opłat. Najlepiej jest wyposażyć się w aplikację mobilną PeoPay, dzięki której nie dość, że mamy „bank w kieszeni”, to jeszcze unikamy opłat związanych na przykład z SMS-owym potwierdzaniem transakcji (w apce robimy to bez kosztów).

Dużym plusem jest nieograniczona liczba darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, a także karta wielowalutowa umożliwiająca ominięcie kosztów przewalutowania.

Do wyboru mamy wiele wizerunków kart, nowoczesną apkę PeoPay z funkcją zatwierdzania drobnych przelewów do 200 zł odciskiem palca czy choćby sam fakt dużej liczy oddziałów w całej Polsce, w których bezpłatnie prowadzona jest obsługa kasowa.

Wniosek o otwarcie Konta Przekorzystnego

Jeśli nie masz ukończonych 18 lat, udaj się z rodzicem do oddziału, żeby założyć konto, ewentualnie rodzic może założyć klasyczne Konto Przekorzystne, a następnie otworzyć również rachunek dla Ciebie w bankowości internetowej lub aplikacji PeoPay.

Osoby pełnoletnie mogą otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu. Wniosek na stronie Pekao wypełnisz w 10 minut i będziesz potrzebować do tego danych z dowodu oraz informacji kontaktowych.

Zniżki w Galerii Rabatów

Płacąc kartą Pekao możesz liczyć na zniżki do 30 procent w sklepach współpracujących z bankiem w ramach Galerii Rabatów. Na liście partnerów znaleźć można wiele miejsc, z których na co dzień korzysta młodzież: szkoły językowe, księgarnie. Jeśli założysz Konto Przekorzystne, przed zakupami koniecznie sprawdzaj Galerię Rabatów i zobacz, na jakie zniżki możesz liczyć.

Co się zmienia w dorosłym koncie?

Kontem Przekorzystnym możesz cieszyć się na preferencyjnych warunkach aż do ukończenia 26. roku życia. Potem zmieni się taryfa opłat i prowizji w Koncie Przekorzystnym – trzeba będzie pamiętać o warunkach zwolnienia z opłat, bo inaczej można ponieść koszty, szczególnie za prowadzenie konta i korzystanie z karty. Jednak dla osoby regularnie otrzymującej wpływy na konto i aktywnie z niego korzystającej, nie jest to żaden problem, żeby spełnić warunki zwolnienia z opłat.

Konto Przekorzystne jako pierwsze konto?

Konto Przekorzystne w Pekao jest jednym z najlepszych, jakie mogą sprawić sobie młodzi ludzie. Wiele darmowych usług, duży nacisk na rozwiązania mobilne, darmowa karta wielowalutowa, duża sieć oddziałów – to bardzo duże zalety. Wybierając Konto Przekorzystne jako swój pierwszy rachunek, można przez długie lata cieszyć się nowoczesnym kontem, dającym bardzo duże możliwości, praktycznie bez opłat.

Zobacz stronę Konta Przekorzystnego w Pekao SA »

Zobacz opis promocji: 200 zł premii i 7 proc. na koncie oszczędnościowym w Pekao dla młodych »

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.

Słownik pojęć

Inflacja

- trwały proces wzrostu cen, określany także jako spadek siły nabywczej pieniądza (gdy ceny są wyższe, za tę samą kwotę można kupować coraz mniej). Przeciwieństwem inflacji jest deflacja.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!