Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Do 300 zł premii + 7% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym dla Młodych

Krzysztof Gibek   •   14 czerwca 2024 r.

W nowej promocji Banku Pekao SA można w bardzo łatwy sposób zyskać bonus w wysokości 200 zł, 100 zł w punktach programu Mastercard Bezcenne Chwile oraz bardzo dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto Przekorzystne dla Młodych przez internet, zgarnąć premię i przez pięć miesięcy cieszyć się oprocentowaniem oszczędności na 7%. Zobacz, jakie są warunki i czy warto otworzyć konto młodzieżowe w Pekao.

Przekorzystne dla młodych - premia

Rachunek dla młodych, czyli Konto Przekorzystne w Pekao, to bardzo dobry, praktycznie nie generujący żadnych kosztów wybór na młodzieżowe konto bankowe. Do dyspozycji mamy między innymi bezwarunkowo darmową kartę płatniczą, która umożliwia wypłacanie gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za darmo (ma też funkcję wielowalutową, dzięki czemu możesz używać jednej karty do transakcji w kraju i za granicą bez ponoszenia kosztów przewalutowania). Do tego wszystkie nowinki bankowe w aplikacji PeoPay: BLIK (z błyskawicznymi przelewami na telefon), Apple Pay, Google Pay i płatnościami smartwatchem: Garmin Pay i Fitbit Pay.

200 zł bonusu za założenie Konta Przekorzystnego

Jeśli masz już ukończone 18 lat, możesz nie tylko otworzyć konto przez internet, ale i skorzystać z bardzo dobrej promocji, która trwa do 30 września 2024 r.

W akcji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę” (edycja XIII) do zdobycia jest 200 złotych w formie przelewu na konto.

Aby otrzymać bonus należy:

  • otworzyć Konto Przekorzystne dla Młodych z kartą debetową i aplikacją mobilną PeoPay. Wniosek musi być złożony online na stronie Pekao lub w aplikacji,
  • wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą w pierwszym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte,
  • wykonać ponownie 5 transakcji bezgotówkowych kartą w drugim miesiącu po otwarciu konta,
  • wykonać 5 transakcji kartą w trzecim miesiącu po otwarciu konta.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz 200 złotych bonusu, podzielonego na dwie części: najpierw 50 zł za otwarcie konta, następnie 150 zł.

Oznacza to, że otwierając konto w czerwcu, opisany wyżej warunek, czyli po 5 płatności kartą w miesiącu, musi być zrealizowany w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Konieczne jest też wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz nie zamykanie otwartych w promocji konta i karty do dnia wypłaty nagrody. W promocji mogą wziąć udział niestety wyłącznie osoby pełnoletnie, które nie są i nie były (od 01.2022 roku) klientami Pekao SA.

Warto wiedzieć i pamiętać, że według regulaminu transakcja bezgotówkowa oznacza: dokonanie płatności z tytułu zakupu towaru lub usługi na terytorium Polski, lub przy użyciu karty lub PeoPay (dotyczy tylko płatności zbliżeniowych PeoPay). Nie dotyczy płatności BLIK. Aby zdobyć premię w promocji, musimy więc płacić kartą.

Kiedy otrzymam premię?

Nagroda zostanie wypłacona dwoma przelewami na Twoje konto w Pekao. Termin wypłaty jest zależny od czasu otwarcia konta i dołączenia do promocji, dla kont otwartych w czerwcu:

  • 50 zł za założenie rachunku z kartą i apką PeoPay zostanie wypłacone do: 15.08.2024 r.
  • 150 zł za pięć płatności w kolejnych trzech miesiącach zostanie wypłacone do 15.11.2024 r.

Dodatkowe bonusy o wartości 100 zł

Miłośnicy sportu z pewnością docenią kolejny bonus, który Bank Pekao oferuje wraz z pakietem dla młodych. Vouchery do Decathlonu i innych sklepów sportowych to przykładowe korzyści, na które można wymienić 8000 punktów na start, które otrzymamy od banku w programie Mastercard Bezcenne Chwile.

Zgodnie z regulaminem programu, mogą w nim uczestniczyć osoby pełnoletnie, a więc jeśli masz już ukończone 18 lat, postępuj według poniższego schematu.

Jak zgarnąć 8000 punktów na start?

Zarejestruj swoją kartę Pekao w programie Mastercard Bezcenne Chwile (zrobisz to w bankowości Pekao24 lub aplikacji PeoPay, zakładka „Dla Ciebie” > „Bonusy”).

  • Wykonaj tą kartą przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych w okresie 30 dni od przystąpienia do promocji.
  • W wiadomości od banku (w Pekao24 lub PeoPay) otrzymasz specjalny kod, który wymienisz na promocyjne punkty.
  • Żeby zrealizować kod, należy zalogować się na stronie bezcennechwile.pl, wejść w zakładkę „Moje konto” a następnie „Kody promocyjne”. W widocznym tam szarym polu należy wpisać otrzymany od banku kod.

Punkty będą ważne przez 6 miesięcy i można je wykorzystać na przykład na wspomniane wyżej vouchery. Pełen wachlarz nagród z tej kategorii znajdziesz w dziale „Rozrywka”.

Bezcenne Chwile to program lojalnościowy stworzony przez operatora kart płatniczych Mastercard. Płacąc kartą zbierasz punkty, które następnie możesz wymienić na nagrody z ośmiu kategorii.

7% na koncie oszczędnościowym

200 zł premii to nie wszystko, co można zyskać z Kontem Przekorzystnym w najnowszej promocji. Jeśli posiadasz oszczędności, zakładając również konto oszczędnościowe (które jest zupełnie darmowe), zyskujesz naprawdę dobre oprocentowanie: 7% w skali roku, przez 5 miesięcy (do kwoty 100 tys. zł).

Żeby zyskać takie odsetki nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, z zastrzeżeniem, że promocja jest przeznaczona dla nowych klientów banku lub obecnych, którzy nie posiadali środków na rachunkach w Pekao.

Co istotne, jeśli otwierałeś konto osobiste przez internet i nie otworzyłeś jednocześnie konta oszczędnościowego, możesz to zrobić nieco później z poziomu bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay). Wtedy załapiesz się na promocyjne oprocentowanie.

Jeśli wygodniejsze będzie dla Ciebie oszczędzanie na konkretne cele, możesz skorzystać ze Skarbonek, które ułatwią regularne odkładanie pieniędzy.

Skarbonki, czyli oszczędzanie na konkretne cele

Skarbonki to osobne „szufladki” w ramach konta oszczędnościowego, dzięki którym możemy oszczędzać pieniądze na dowolne, wybrane przez nas cele. Korzystanie ze Skarbonek jest zupełnie bezpłatne, a środki na nich są oprocentowane. Jednocześnie możemy mieć aż 10 Skarbonek, a każdą z nich dostosujemy do swoich potrzeb poprzez nadanie im nazwy, własnej grafiki i określeniu czasu, w którym planujemy osiągnąć cel. Więcej o tym, jak działają Skarbonki i dlaczego warto z nich korzystać, przeczytasz w naszym opisie Skarbonki w Pekao, oszczędzaj na konkretne cele.

Czy warto?

Jeśli masz ukończone 18 lat, zdecydowanie warto. Konto jest bardzo dobrze oceniane, zajmuje czołowe pozycje w rankingach, a co ważniejsze nie generuje żadnych niepotrzebnych kosztów. Nowoczesna aplikacja mobilna daje wszystko, czego potrzeba, żeby mieć bank w kieszeni, a oprócz 200-złotowego bonusu, który jest naprawdę wyjątkowo łatwy do zgarnięcia, można zyskać bardzo dobre oprocentowanie oszczędności.

Przejdź na stronę promocji i załóż konto z premią »

Wszystkie cechy konta młodzieżowego w Pekao opisaliśmy w naszym artykule Rachunek dla młodych w Pekao – Konto Przekorzystne, a porównanie z innymi bankami znajdziesz w rankingu rachunków dla młodych.

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.

Słownik pojęć

Obligacje Skarbu Państwa

- papiery wartościowe emitowane przez rząd (reprezentuje go minister finansów), w celu pokrycia bieżących braków w budżecie lub spłaty wcześniejszego zadłużenia. W uproszczeniu to dokument, który świadczy o tym, że „pożyczyłeś” państwu pieniądze, na określony czas i na określony procent.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!