Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

200 zł premii + 8% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym dla Młodych

Krzysztof Gibek   •   17 października 2022 r.

W nowej edycji promocji Banku Pekao SA można w bardzo łatwy sposób zyskać pokaźny bonus w wysokości 200 zł, bardzo dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i równowartość 150 zł w programie Bezcenne Chwile. Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto Przekorzystne dla Młodych przez internet, zgarnąć premię i przez pół roku cieszyć się oprocentowaniem oszczędności na 8%. Zobacz, jakie są warunki i czy warto otworzyć konto młodzieżowe w Pekao.

Rachunek dla młodych, czyli Konto Przekorzystne w Pekao, to bardzo dobry, praktycznie nie generujący żadnych kosztów wybór na młodzieżowe konto bankowe. Do dyspozycji mamy między innymi bezwarunkowo darmową kartę płatniczą, która umożliwia wypłacanie gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za darmo (ma też funkcję wielowalutową, dzięki czemu możesz używać jednej karty do transakcji w kraju i za granicą bez ponoszenia kosztów przewalutowania). Do tego wszystkie nowinki bankowe w aplikacji PeoPay: BLIK (z błyskawicznymi przelewami na telefon), Apple Pay, Google Pay i płatnościami smartwatchem: Garmin Pay i Fitbit Pay.

200 zł bonusu za założenie Konta Przekorzystnego

Jeśli masz już ukończone 18 lat, możesz nie tylko otworzyć konto przez internet, ale i skorzystać z bardzo dobrej promocji, która trwa do końca listopada 2022 r.

W akcji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł” – edycja V możesz zdobyć 200 złotych Najpierw zgarniesz 50 zł za otwarcie konta, potem w sumie 150 zł za spełnienie warunków. Co trzeba zrobić?

Aby otrzymać bonus należy:

  • otworzyć Konto Przekorzystne dla Młodych z kartą debetową i aplikacją mobilną PeoPay. Wniosek musi być złożony online na stronie Pekao lub w aplikacji – za to otrzymasz 50 zł.
  • wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub apką PeoPay w pierwszym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte oraz zalogować się do aplikacji PeoPay,
  • wykonać ponownie 5 transakcji bezgotówkowych kartą/aplikacją PeoPay w drugim miesiącu po otwarciu konta oraz zalogować się do apki,
  • wykonać 5 transakcji w trzecim miesiącu po otwarciu konta i zalogować się do aplikacji.

Za spełnienie warunku płatności kartą otrzymasz kolejne część premii, po 50 zł za każdy miesiąc, łącznie 150 zł.

Oznacza to, że otwierając konto w listopadzie, opisany wyżej warunek, czyli po 5 płatności kartą w miesiącu i logowanie do apki PeoPay, musi być zrealizowany w grudniu, styczniu i lutym.

Konieczne jest też wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz nie zamykanie otwartych w promocji konta i karty do dnia wypłaty nagrody. W promocji mogą wziąć udział niestety wyłącznie osoby pełnoletnie, które nie są i nie były (od początku 2020 roku) klientami Pekao SA.

Warto wiedzieć i pamiętać, że według regulaminu transakcja bezgotówkowa oznacza: dokonanie płatności z tytułu zakupu towaru lub usługi na terytorium Polski, lub przy użyciu karty lub PeoPay (dotyczy tylko płatności zbliżeniowych PeoPay). Nie dotyczy płatności BLIK.

Kiedy otrzymam bonus?

Premia zostanie wypłacona w częściach: 50 za samo otwarcie konta i po 50 zł za każdy miesiąc, w którym spełnisz kryteria przyznania bonusu. Każda część wpłynie na Twoje konto do końca miesiąca następującego po tym, w którym warunek zostanie spełniony. Przykładowo – dla kont otwartych w listopadzie – wypłaty nastąpią:

  • za założenie rachunku z kartą i apką PeoPay – 50 zł zostanie wypłacone do: 31.12.2022 r.
  • za pięć płatności kartą/PeoPay w każdym z trzech miesięcy po otwarciu konta – 3×50 zł zostanie wypłacone odpowiednio do: 31.01, 28.02 i 31.03.2023 r.

8% na koncie oszczędnościowym

200 zł premii to nie wszystko, co można zyskać z Kontem Przekorzystnym w najnowszej promocji. Jeśli posiadasz oszczędności, zakładając również konto oszczędnościowe (które jest zupełnie darmowe), zyskujesz naprawdę dobre oprocentowanie: 8% w skali roku, przez 6 miesięcy (do kwoty 200 tys. zł).

Żeby zyskać takie odsetki nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, z zastrzeżeniem, że promocja jest przeznaczona dla nowych klientów banku. Jeśli więc nie miałeś wcześniej konta w Pekao, załóż rachunek oszczędnościowy i odkładaj na dobry procent.

Co istotne, jeśli otwierałeś konto osobiste przez internet i nie otworzyłeś jednocześnie konta oszczędnościowego, możesz to zrobić nieco później z poziomu bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste. Wtedy załapiesz się na promocyjne oprocentowanie.

Czy warto?

Jeśli masz ukończone 18 lat, zdecydowanie warto. Konto jest bardzo dobrze oceniane, zajmuje czołowe pozycje w rankingach, a co ważniejsze nie generuje żadnych niepotrzebnych kosztów. Nowoczesna aplikacja mobilna daje wszystko, czego potrzeba, żeby mieć bank w kieszeni, a oprócz 200-złotowego bonusu, który jest naprawdę wyjątkowo łatwy do zgarnięcia, można zyskać bardzo dobre oprocentowanie oszczędności.

Przejdź na stronę promocji i załóż konto z premią »

Wszystkie cechy konta młodzieżowego w Pekao opisaliśmy w naszym artykule Rachunek dla młodych w Pekao – Konto Przekorzystne, a porównanie z innymi bankami znajdziesz w rankingu rachunków dla młodych.

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.

Słownik pojęć

Pożyczka

- to użyczenie swojej własności (w tym pieniędzy) innej osobie. W odróżnieniu od kredytu nie jest wymagane określenie celu na jaki zostaną przeznaczone pożyczone pieniądze, nie jest też konieczne naliczenie i pobranie odsetek.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!