Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

200 zł premii + 7% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym dla Młodych

Krzysztof Gibek   •   31 maja 2023 r.

W nowej promocji Banku Pekao SA można w bardzo łatwy sposób zyskać bonus w wysokości 200 zł oraz bardzo dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto Przekorzystne dla Młodych przez internet, zgarnąć premię i przez pół roku cieszyć się oprocentowaniem oszczędności na 7%. Zobacz, jakie są warunki i czy warto otworzyć konto młodzieżowe w Pekao.

 

Promocja Pekao 200 zł i 7%

Rachunek dla młodych, czyli Konto Przekorzystne w Pekao, to bardzo dobry, praktycznie nie generujący żadnych kosztów wybór na młodzieżowe konto bankowe. Do dyspozycji mamy między innymi bezwarunkowo darmową kartę płatniczą, która umożliwia wypłacanie gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za darmo (ma też funkcję wielowalutową, dzięki czemu możesz używać jednej karty do transakcji w kraju i za granicą bez ponoszenia kosztów przewalutowania). Do tego wszystkie nowinki bankowe w aplikacji PeoPay: BLIK (z błyskawicznymi przelewami na telefon), Apple Pay, Google Pay i płatnościami smartwatchem: Garmin Pay i Fitbit Pay.

200 zł bonusu za założenie Konta Przekorzystnego

Jeśli masz już ukończone 18 lat, możesz nie tylko otworzyć konto przez internet, ale i skorzystać z bardzo dobrej promocji, która trwa do 16 sierpnia 2023 r.

W akcji „Wakacyjna promocja z Bankiem Pekao S.A.” możesz zdobyć 200 złotych. Najpierw zgarniesz 50 zł za otwarcie konta, a następnie 150 zł za spełnienie warunków. Co trzeba zrobić?

Aby otrzymać bonus należy:

  • otworzyć Konto Przekorzystne dla Młodych z kartą debetową i aplikacją mobilną PeoPay. Wniosek musi być złożony online na stronie Pekao lub w aplikacji – za to otrzymasz 50 zł w formie przelewu na konto,
  • wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą w pierwszym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte,
  • wykonać ponownie 5 transakcji bezgotówkowych kartą w drugim miesiącu po otwarciu konta,
  • wykonać 5 transakcji kartą w trzecim miesiącu po otwarciu konta.

Za spełnienie warunku płatności kartą otrzymasz kolejne część premii, po 50 zł za każdy miesiąc, łącznie 150 zł.

Oznacza to, że otwierając konto w czerwcu, opisany wyżej warunek, czyli po 5 płatności kartą w miesiącu, musi być zrealizowany w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Konieczne jest też wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz nie zamykanie otwartych w promocji konta i karty do dnia wypłaty nagrody. W promocji mogą wziąć udział niestety wyłącznie osoby pełnoletnie, które nie są i nie były (od początku 2021 roku) klientami Pekao SA.

Warto wiedzieć i pamiętać, że według regulaminu transakcja bezgotówkowa oznacza: dokonanie płatności z tytułu zakupu towaru lub usługi na terytorium Polski, lub przy użyciu karty lub PeoPay (dotyczy tylko płatności zbliżeniowych PeoPay). Nie dotyczy płatności BLIK.

Kiedy otrzymam bonus?

Premia zostanie wypłacona w częściach: 50 za samo otwarcie konta + 150 zł za spełnienie kryteriów przyznania bonusu. Przykładowo – dla kont otwartych w czerwcu – wypłaty nastąpią:

  • za założenie rachunku z kartą i apką PeoPay – 50 zł zostanie wypłacone do: 15.08.2023 r.
  • za pięć płatności kartą w każdym z trzech miesięcy po otwarciu konta – 150 zł zostanie wypłacone do 15.11.2023 r.

7% na koncie oszczędnościowym

200 zł premii to nie wszystko, co można zyskać z Kontem Przekorzystnym w najnowszej promocji. Jeśli posiadasz oszczędności, zakładając również konto oszczędnościowe (które jest zupełnie darmowe), zyskujesz naprawdę dobre oprocentowanie: 7% w skali roku, przez 6 miesięcy (do kwoty 100 tys. zł).

Żeby zyskać takie odsetki nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, z zastrzeżeniem, że promocja jest przeznaczona dla nowych klientów banku. Jeśli więc nie miałeś wcześniej konta w Pekao, załóż rachunek oszczędnościowy i odkładaj na dobry procent.

Co istotne, jeśli otwierałeś konto osobiste przez internet i nie otworzyłeś jednocześnie konta oszczędnościowego, możesz to zrobić nieco później z poziomu bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste. Wtedy załapiesz się na promocyjne oprocentowanie.

Czy warto?

Jeśli masz ukończone 18 lat, zdecydowanie warto. Konto jest bardzo dobrze oceniane, zajmuje czołowe pozycje w rankingach, a co ważniejsze nie generuje żadnych niepotrzebnych kosztów. Nowoczesna aplikacja mobilna daje wszystko, czego potrzeba, żeby mieć bank w kieszeni, a oprócz 200-złotowego bonusu, który jest naprawdę wyjątkowo łatwy do zgarnięcia, można zyskać bardzo dobre oprocentowanie oszczędności.

Przejdź na stronę promocji i załóż konto z premią »

Wszystkie cechy konta młodzieżowego w Pekao opisaliśmy w naszym artykule Rachunek dla młodych w Pekao – Konto Przekorzystne, a porównanie z innymi bankami znajdziesz w rankingu rachunków dla młodych.

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.

Słownik pojęć

Karta płatnicza

- narzędzie, które pozwala na dokonywanie płatności przy wykorzystaniu pieniędzy zgromadzonych na koncie, ale bez użycia banknotów i monet. Najczęściej umożliwia zarówno bezgotówkowe płatności w sklepach, jak i wypłatę pieniędzy z bankomatu. Występują różne rodzaje kart płatniczych, m.in. debetowe i kredytowe.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!