Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

200 zł premii + 5% na koncie oszczędnościowym z Kontem Przekorzystnym dla Młodych

Krzysztof Gibek   •   22 czerwca 2022 r.

W nowej edycji promocji Banku Pekao SA można w bardzo łatwy sposób zyskać pokaźny bonus w wysokości 200 zł i bardzo dobre oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz założyć Konto Przekorzystne dla Młodych przez internet, zgarnąć premię i przez pół roku cieszyć się oprocentowaniem oszczędności na 5%. Zobacz, jakie są warunki i czy warto otworzyć konto młodzieżowe w Pekao.

Rachunek dla młodych, czyli Konto Przekorzystne w Pekao, to bardzo dobry, praktycznie nie generujący żadnych kosztów wybór na młodzieżowe konto bankowe. Do dyspozycji mamy między innymi bezwarunkowo darmową kartę płatniczą, która umożliwia wypłacanie gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie za darmo (ma też funkcję wielowalutową, dzięki czemu możesz używać jednej karty do transakcji w kraju i za granicą bez ponoszenia kosztów przewalutowania). Do tego wszystkie nowinki bankowe w aplikacji PeoPay: BLIK (z błyskawicznymi przelewami na telefon), Apple Pay, Google Pay i płatnościami smartwatchem: Garmin Pay i Fitbit Pay.

200 zł bonusu za założenie Konta Przekorzystnego

Jeśli masz już ukończone 18 lat, możesz nie tylko otworzyć konto przez internet, ale i skorzystać z bardzo dobrej promocji, która trwa do 30 czerwca 2022 r.

W akcji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł” – edycja II możesz zdobyć 200 złotych Najpierw zgarniesz 50 zł za otwarcie konta, potem 150 zł za spełnienie warunków. Co trzeba zrobić?

Aby otrzymać bonus należy:

  • otworzyć Konto Przekorzystne dla Młodych z kartą debetową i aplikacją mobilną PeoPay. Wniosek musi być złożony online na stronie Pekao lub w aplikacji – za to otrzymasz 50 zł.
  • wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub apką PeoPay w pierwszym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym konto zostało otwarte,
  • wykonać ponownie 5 transakcji bezgotówkowych kartą/aplikacją PeoPay w drugim miesiącu po otwarciu konta,
  • wykonać 5 transakcji w trzecim miesiącu po otwarciu konta.

Za spełnienie warunku płatności kartą otrzymasz drugą część premii, czyli 150 zł.

Oznacza to, że otwierając konto w czerwcu opisany wyżej warunek, czyli po 5 płatności kartą w miesiącu, musi być zrealizowany w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Konieczne jest też wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz nie zamykanie otwartych w promocji konta i karty do dnia wypłaty nagrody. W promocji mogą wziąć udział niestety wyłącznie osoby pełnoletnie, które nie są i nie były (od początku 2020 roku) klientami Pekao SA.

Warto wiedzieć i pamiętać, że według regulaminu transakcja bezgotówkowa oznacza: dokonanie płatności z tytułu zakupu towaru lub usługi na terytorium Polski, lub przy użyciu karty lub PeoPay (dotyczy tylko płatności zbliżeniowych PeoPay). Nie dotyczy płatności BLIK.

Kiedy otrzymam bonus?

Gdy spełnisz opisane wyżej warunki, premia zostanie wypłacona w dwóch częściach: 50 i 150 zł – każda część wpłynie na Twoje konto do końca miesiąca następującego po tym, w którym warunek zostanie spełniony. Przykładowo – dla kont otwartych w czerwcu – wypłaty nastąpią:

  • za założenie rachunku z kartą i apką PeoPay – 50 zł zostanie wypłacone do: 31.07.2022 r.
  • za pięć płatności kartą/PeoPay w każdym z trzech miesięcy po otwarciu konta – 150 zł zostanie wypłacone do: 31.10.2022 r.

5% na koncie oszczędnościowym

200 zł premii to nie wszystko, co można zyskać z Kontem Przekorzystnym w najnowszej promocji. Jeśli posiadasz oszczędności, zakładając również konto oszczędnościowe (które jest zupełnie darmowe), zyskujesz naprawdę dobre oprocentowanie: 5% w skali roku, przez 6 miesięcy (do kwoty 100 tys. zł).

Żeby zyskać takie odsetki nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, z zastrzeżeniem, że promocja jest przeznaczona dla nowych klientów banku. Jeśli więc nie miałeś wcześniej konta w Pekao, załóż rachunek oszczędnościowy i odkładaj na dobry procent.

Co istotne, jeśli otwierałeś konto osobiste przez internet i nie otworzyłeś jednocześnie konta oszczędnościowego, możesz to zrobić nieco później z poziomu bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste. Wtedy załapiesz się na promocyjne oprocentowanie.

Czy warto?

Jeśli masz ukończone 18 lat, zdecydowanie warto. Konto jest bardzo dobrze oceniane, zajmuje czołowe pozycje w rankingach, a co ważniejsze nie generuje żadnych niepotrzebnych kosztów. Nowoczesna aplikacja mobilna daje wszystko, czego potrzeba, żeby mieć bank w kieszeni, a oprócz 200-złotowego bonusu, który jest naprawdę wyjątkowo łatwy do zgarnięcia, można zyskać bardzo dobre oprocentowanie oszczędności.

Przejdź na stronę promocji i załóż konto z premią »

Wszystkie cechy konta młodzieżowego w Pekao opisaliśmy w naszym artykule Rachunek dla młodych w Pekao – Konto Przekorzystne, a porównanie z innymi bankami znajdziesz w rankingu rachunków dla młodych.

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.