Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Do 600 zł od mBanku za założenie i korzystanie z eKonta możliwości

Krzysztof Gibek   •   13 maja 2024 r.

W najnowszych promocjach mBanku można zgarnąć łącznie do 600 złotych premii za założenie i aktywne korzystanie z eKonta możliwości, czyli rachunku dla młodych. Jeśli jesteś już pełnoletni lub pełnoletnia, zobacz jakie bonusy przyszykował dla Was mBank i co trzeba zrobić, żeby je otrzymać.

Dla osób, które ukończyły 18 lat (a nie mają jeszcze 24 lat) i nie są obecnymi klientami, mBank przygotował dwie oferty, w ramach których do zyskania jest premia o łącznej wartości 600 zł. Pierwsza nosi nazwę „Bo mogę więcej III”, a druga to limitowana promocja „Łap bony od mBanku III”, w której można upolować bon o wartości 200 zł do wykorzystania na Allegro. Co ważne, promocje się łączą.

Promocja 1 – „Bo mogę więcej”

W ramach tej promocji, premia w łącznej wysokości 400 zł jest rozbita na kilka części. Co trzeba zrobić? Przede wszystkim, założyć konto przez internet na specjalnej stronie promocji, a następnie spełnić warunki wypłaty poszczególnych części bonusu.

  • Premia 1: 20 zł za płatności telefonem. Zapłać minimum 5 razy telefonem (Google Pay, Apple Pay lub BLIK zbliżeniowy), masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta.
  • Premia 2: 20 zł za przelewy na numer telefonu. Wykonaj 5 przelewów na numer telefonu BLIK, masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta.
  • Premia 3: 20 zł za aktywny cel oszczędnościowy. Utrzymaj minimum 50 zł na celu oszczędnościowym, masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta. Wymagane saldo będzie sprawdzane ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.
  • Premia 4: 140 zł za spełnienie wszystkich trzech powyższych warunków. Spełnij wszystkie warunki i zgarnij dodatkowo 140 zł.
  • Premia 5: 200 zł za otwarcie konta na selfie lub e-dowód. Jeśli założysz rachunek z wykorzystaniem e-dowodu osobistego (lub na selfie, w aplikacji) oraz spełnisz wyżej wskazane warunki uzyskania poprzednich premii, zyskasz dodatkowe 200 zł.

Wyżej opisane warunki musisz spełnić do końca miesiąca następującego po tym, w którym konto zostało otwarte. Czyli zakładając konto w maju, warunki muszą być spełnione do końca czerwca. W takim wypadku bonusowe pieniądze wpłyną na Twoje konto do końca lipca. Wszystkie informacje o promocji możesz znaleźć na stronie mbank.pl.

Po spełnieniu warunków premia zostanie wypłacona na Twoje konto w mBanku do końca drugiego miesiąca, który nastąpi po miesiącu otwarcia konta.

Promocja 2 – „Łap bony od mBanku”

W drugiej promocji można zdobyć bon o wartości 200 zł na zakupy w Allegro. Będzie on udostępniony w mOkazjach, czyli miejscu w aplikacji/bankowości internetowej, w którym znajdują się kody rabatowe, do końca trzeciego pełnego miesiąca po otwarciu konta. Jakie warunki trzeba spełnić, by go zgarnąć?

  • Zapisz się do promocji na stronie mBanku,
  • otwórz eKonto możliwości przez aplikację (link lub kod qr zobaczysz po zapisaniu do promocji),
  • wykonaj min. 5 płatności bezgotówkowych do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu w którym promocyjne konto zostało otwarte. Następnie, musisz wykonać min. 5 płatności bezgotówkowych w kolejnym miesiącu.

6,5% na koncie oszczędnościowym

Poza wyżej wymienionymi bonusami, dodatkowo możesz otrzymać promocyjne oprocentowanie na rachunku Moje Cele w wysokości:

  • 6,5% w skali roku do kwoty 50 000 zł dla klientów, którzy otworzą eKonto możliwości przez selfie albo e-dowód.
  • 5,3% w skali roku do kwoty 50 000 zł dla klientów, którzy otworzą eKonto możliwości w inny sposób niż przez selfie albo e-dowód.

Oprocentowanie środków przewyższających kwotę 50 000 zł na rachunku Moje Cele wynosi 0,5% w skali roku.

Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania (czyli właśnie Moje Cele) przez trzy kolejne pełne miesiące.

Co ważne, promocyjne oprocentowanie na rachunku Moje Cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Czyli żeby załapać się na wyższe odsetki, trzeba zasilać Moje Cele przynajmniej stówą miesięcznie (i nie wypłacać w tym czasie).

Jak założyć eKonto możliwości i czy w ogóle warto?

eKonto możliwości to numer jeden w naszym rankingu kont dla młodych. Jest ono prowadzone za darmo bez żadnych warunków, jego posiadacze poniżej 18 roku życia nie płacą też za kartę do konta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

Po skończeniu 18 lat można bezpłatnie wypłacać ze wszystkich bankomatów w Polsce, pod warunkiem, że kwota wypłaty wynosi przynajmniej 100 zł. Jeśli pełnoletni wypłacą mniej, wówczas trzeba liczyć się z opłatą w wysokości 2,5 zł.

mBank obsługuje też wszystkie wiodące sposoby płatności mobilnych: Blik (w tym przelewy na numer telefonu i płatności zbliżeniowe telefonem), Apple Pay, Google Pay oraz płatności różnymi markami zegarków (Garmin, Fitbit, Swatch, Xiaomi). Rachunek najwygodniej założyć przez internet na stronie banku.

Masz mniej, niż 18 lat i chcesz zgarnąć premię?

Osoby niepełnoletnie, czyli przed ukończeniem 18. roku życia, nie mogą wziąć udziału w tej promocji, ale przygotowana jest dla nich inna oferta – opisujemy ją w artykule Konto z premią 150 zł dla nastolatków w mBanku.

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.