Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Do 350 zł od mBanku za założenie i korzystanie z eKonta możliwości

Krzysztof Gibek   •   09 lutego 2023 r.

W nowej edycji promocji mBanku można zgarnąć bonus do 350 złotych premii za założenie i aktywne korzystanie z eKonta możliwości, czyli rachunku dla młodych. Dodatkowo, na rachunku oszczędnościowym Moje cele można zyskać 8% odsetek. Jeśli jesteś już pełnoletni, zobacz co trzeba zrobić, żeby bonus wpłynął na Twoje konto.

Dla osób, które ukończyły 18 lat i nie są obecnymi klientami, mBank przygotował ofertę, w której do zyskania jest do 350 złotych premii, a nosi ona nazwę „I możesz więcej – X edycja”. Premia jest rozbita na kilka części. Co trzeba zrobić? Założyć konto przez internet na specjalnej stronie promocji, a następnie spełnić warunki wypłaty poszczególnych części bonusu.

  • Premia 1: 20 zł za płatności telefonem. Zapłać minimum 4 razy telefonem (Google Pay, Apple Pay lub BLIK zbliżeniowy), masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta.
  • Premia 2: 20 zł za przelewy na numer telefonu. Wykonaj 4 przelewy na numer telefonu BLIK, masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta.
  • Premia 3: 20 zł za aktywny cel oszczędnościowy. Utrzymaj minimum 50 zł na celu oszczędnościowym, masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta. Wymagane saldo będzie sprawdzane ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.
  • Premia 4: 140 zł za spełnienie wszystkich trzech powyższych warunków. Spełnij wszystkie warunki i zgarnij dodatkowo 140 zł
  • Premia dodatkowa: 150 zł za otwarcie konta na selfie lub e-dowód. Jeśli założysz rachunek z wykorzystaniem e-dowodu osobistego (lub na selfie, w aplikacji), a także spełnisz wcześniejsze warunki (premia 1, 2 i 3) zyskasz dodatkowo aż 150 zł.

Promocyjne eKonto możliwości otworzysz do 31 maja 2023 roku. Warunki musisz spełnić do końca miesiąca następującego po tym, w którym konto zostało otwarte. Czyli zakładając konto w lutym, warunki muszą być spełnione do końca marca. Wszystkie informacje o promocji możesz znaleźć na stronie mbank.pl.

Po spełnieniu warunków premia zostanie wypłacona na Twoje konto w mBanku do końca drugiego miesiąca, który nastąpi po miesiącu, w którym otworzyłeś konto promocyjne. Czyli jeśli warunki spełnisz w marcu (a konto było założone w lutym), do końca kwietnia dostaniesz przelew.

8% na koncie oszczędnościowym

Dodatkowo możesz otrzymać promocyjne oprocentowanie na rachunku Moje Cele w wysokości:

  • 8% w skali roku do kwoty 50 000 zł dla klientów, którzy otworzą eKonto możliwości przez selfie albo e-dowód.
  • 7% w skali roku do kwoty 50 000 zł dla klientów, którzy otworzą eKonto możliwości w inny sposób niż przez selfie albo e-dowód.

Oprocentowanie środków przewyższających kwotę 50 000 zł na rachunku Moje Cele wynosi 0,5% w skali roku.

Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania (czyli właśnie Moje Cele) przez trzy kolejne pełne miesiące.

Jak założyć eKonto możliwości i czy w ogóle warto?

eKonto możliwości to numer jeden w naszym rankingu kont dla młodych. Jest ono prowadzone za darmo bez żadnych warunków, jego posiadacze nie płacą też za kartę do konta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. mBank obsługuje też wszystkie wiodące sposoby płatności mobilnych: BLIK (w tym przelewy na numer telefonu i płatności zbliżeniowe telefonem), Apple Pay i Google Pay. Rachunek najwygodniej założyć przez internet na stronie banku.

Osoby niepełnoletnie, czyli przed ukończeniem 18. roku życia, nie mogą wziąć udziału w promocji, ale nadal mogą założyć eKonto możliwości przez internet korzystając z osobnego formularza. Potrzebna do tego będzie legitymacja szkolna i zgoda rodzica.

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.

Słownik pojęć

Karta płatnicza

- narzędzie, które pozwala na dokonywanie płatności przy wykorzystaniu pieniędzy zgromadzonych na koncie, ale bez użycia banknotów i monet. Najczęściej umożliwia zarówno bezgotówkowe płatności w sklepach, jak i wypłatę pieniędzy z bankomatu. Występują różne rodzaje kart płatniczych, m.in. debetowe i kredytowe.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!