Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Do 500 zł od mBanku za założenie i korzystanie z eKonta możliwości

Krzysztof Gibek   •   Aktualizacja: 2 października 2023 r.

W najnowszej promocji mBanku można zgarnąć łącznie aż do 500 złotych premii za założenie i aktywne korzystanie z eKonta możliwości, czyli rachunku dla młodych. Dodatkowo, na rachunku oszczędnościowym Moje cele można zyskać 7% odsetek. Jeśli jesteś już pełnoletni(a), zobacz jakie bonusy przyszykował dla Was mBank i co trzeba zrobić, żeby je otrzymać.

Dla osób, które ukończyły 18 lat i nie są obecnymi klientami, mBank przygotował dwie oferty, w ramach których do zyskania jest łącznie nawet 500 złotych premii. Pierwsza nosi nazwę „Bo mogę więcej”, a druga to limitowana promocja „Łap bony od mBanku”, w której można upolować bon o wartości 150 zł do wykorzystania na Allegro lub w MediaExpert. Co najlepsze, promocje się łączą!

Promocja 1 – „Bo mogę więcej”

W ramach tej promocji, premia w łącznej wysokości 350 zł jest rozbita na kilka części. Co trzeba zrobić? Przede wszystkim, założyć konto przez internet na specjalnej stronie promocji, a następnie spełnić warunki wypłaty poszczególnych części bonusu.

  • Premia 1: 20 zł za płatności telefonem. Zapłać minimum 5 razy telefonem (Google Pay, Apple Pay lub BLIK zbliżeniowy), masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta.
  • Premia 2: 20 zł za przelewy na numer telefonu. Wykonaj 5 przelewów na numer telefonu BLIK, masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta.
  • Premia 3: 20 zł za aktywny cel oszczędnościowy. Utrzymaj minimum 50 zł na celu oszczędnościowym, masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta. Wymagane saldo będzie sprawdzane ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym konto zostało otwarte.
  • Premia 4: 140 zł za spełnienie wszystkich trzech powyższych warunków. Spełnij wszystkie warunki i zgarnij dodatkowo 140 zł.
  • Premia dodatkowa: 150 zł za otwarcie konta na selfie lub e-dowód. Jeśli założysz rachunek z wykorzystaniem e-dowodu osobistego (lub na selfie, w aplikacji), a także spełnisz wcześniejsze warunki (premia 1, 2 i 3) zyskasz dodatkowo aż 150 zł.

Aby skorzystać z tej oferty, czas na otwarcie eKonta możliwości masz do 7 lutego 2024 roku. Warunki musisz spełnić do końca miesiąca następującego po tym, w którym konto zostało otwarte. Czyli zakładając konto w październiku, warunki muszą być spełnione do końca listopada. W takim wypadku bonusowe pieniądze wpłyną na Twoje konto do końca grudnia. Wszystkie informacje o promocji możesz znaleźć na stronie mbank.pl.

Po spełnieniu warunków premia zostanie wypłacona na Twoje konto w mBanku do końca drugiego miesiąca, który nastąpi po miesiącu, w którym otworzyłeś konto promocyjne.

Promocja 2 – „Łap bony od mBanku”

Aby skorzystać z promocji „Łap bony od mBanku”, wystarczy założyć konto przez internet na stronie promocji w mBanku, oraz w pierwszym kroku formularza wybrać, który bon chcesz (na Allegro czy do MediaExpert).

Uwaga – w tym przypadku promocja trwa znacznie krócej, ponieważ tylko do 23 listopada 2023 r., a dodatkowo pula bonów to 5000, więc kto pierwszy ten lepszy!

7% na koncie oszczędnościowym

Poza wyżej wymienionymi bonusami, dodatkowo możesz otrzymać promocyjne oprocentowanie na rachunku Moje Cele w wysokości:

  • 7% w skali roku do kwoty 50 000 zł dla klientów, którzy otworzą eKonto możliwości przez selfie albo e-dowód.
  • 5,5% w skali roku do kwoty 50 000 zł dla klientów, którzy otworzą eKonto możliwości w inny sposób niż przez selfie albo e-dowód.

Oprocentowanie środków przewyższających kwotę 50 000 zł na rachunku Moje Cele wynosi 0,5% w skali roku.

Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania (czyli właśnie Moje Cele) przez trzy kolejne pełne miesiące.

Jak założyć eKonto możliwości i czy w ogóle warto?

eKonto możliwości to numer jeden w naszym rankingu kont dla młodych. Jest ono prowadzone za darmo bez żadnych warunków, jego posiadacze nie płacą też za kartę do konta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

mBank obsługuje też wszystkie wiodące sposoby płatności mobilnych: Blik (w tym przelewy na numer telefonu i płatności zbliżeniowe telefonem), Apple Pay, Google Pay oraz płatności różnymi markami zegarków (Garmin, Fitbit, Swatch, Xiaomi). Rachunek najwygodniej założyć przez internet na stronie banku.

Masz mniej, niż 18 lat i chcesz zgarnąć premię?

Osoby niepełnoletnie, czyli przed ukończeniem 18. roku życia, nie mogą wziąć udziału w tej promocji, ale przygotowana jest dla nich inna oferta – opisujemy ją w artykule Konto z premią 100 zł dla nastolatków w mBanku.

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.