Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

120 zł od mBanku za założenie eKonta możliwości i płatności telefonem

Redakcja   •   Aktualizacja: 17 maja 2019 r.

Czy można zarobić zwyczajnie korzystając z konta bankowego? Teraz można w mBanku: za założenie konta, płatności mobilne i oszczędzanie pieniędzy, bank wypłaci nawet 120 zł nagrody. Nic tylko korzystać!

Promocja jest przeznaczona tylko dla osób, które ukończyły 18 lat. Aby wziąć udział w promocji, należy założyć eKonto możliwości do 29 sierpnia 2019 r., a następnie:

  • zapłacić min. 2 razy telefonem – czyli za pomocą Apple Pay lub Google Pay,
  • wykonać min. 2 razy przelew na numer telefonu za pomocą BLIK-a,
  • ustalić swój cel oszczędnościowy i zaoszczędzić min. 10 zł.

Za każdy spełniony warunek możesz otrzymać bonus w wysokości 40 zł, czyli maksymalna kwota jaką możesz uzyskać to 120 zł. W przypadku spełnienia tylko jednego lub dwóch warunków, bonus wyniesie odpowiednio 40 zł lub 80 zł.

Na spełnienie ww. warunków masz czas do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało założone konto. Czyli jeśli założysz konto 15 czerwca, musisz spełnić warunki do końca lipca. Bank natomiast wypłaci nagrodę na Twoje konto do końca drugiego miesiąca po założeniu konta – czyli w naszym przykładzie, do końca sierpnia.

Promocja skierowana jest do nowych klientów mBanku (czyli takich, którzy nie mieli w nim konta od 1 stycznia 2017 r.) i mogą w niej wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Szczegóły w regulaminie promocji.

Jak założyć eKonto możliwości i czy w ogóle warto?

eKonto możliwości, a wcześniej eKonto m, to od dawna numer 1 w naszym rankingu kont młodzieżowych. Jest prowadzone za darmo bez żadnych warunków, jego posiadacze nie płacą też za kartę do konta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. mBank obsługuje też wszystkie wiodące sposoby płatności mobilnych: BLIK (w tym przelewy na numer telefonu), Apple Pay i Google Pay. Rachunek najwygodniej założyć przez internet na stronie banku.

Osoby niepełnoletnie, czyli przed ukończeniem 18 roku życia, nie mogą wziąć udziału w promocji, ale nadal mogą założyć eKonto możliwości korzystając z osobnego formularza.

Przeczytaj również

Słownik pojęć

Stopa procentowa

- określa ile kosztuje pożyczenie pewnej sumy pieniędzy. Stopy procentowe określane są przez państwo (a konkretnie przez Radę Polityki Pieniężnej) i odnoszą się do odsetek, jakie banki muszą zapłacić za pożyczenie pieniędzy od Narodowego Banku Polskiego i od siebie nawzajem. Ta cena z kolei wpływa na warunki, na jakich banki udzielają kredytów nam, zwykłym obywatelom. Im wyższe stopy procentowe, tym wyższe oprocentowanie kredytu. W czasie, gdy obowiązują niskie stopy procentowe, za pożyczenie pieniędzy z banku zapłacimy mniej, z drugiej strony zarobimy mniej na odsetkach, jeśli ulokujemy oszczędności w banku. W okresie obowiązywania wysokich stóp procentowych, koszty pożyczenia pieniędzy z banku wzrastają, podobnie jak oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Na stronie NBP znajduje się długi, ale interesujący artykuł nt. stóp procentowych.
Więcej pojęć »