Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Jak wybrać najlepsze konto młodzieżowe [infografika]

Mateusz Skrzypczak   •   30 listopada 2017 r.

Wybór pierwszego konta bankowego nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Otwarcie rachunku w pierwszym lepszym banku, bez sprawdzenia wszystkich opcji dostępnych na rynku może okazać się kompletnie nieopłacalne. Jakimi kryteriami warto kierować się przy wyborze konta młodzieżowego? Zobacz naszą infografikę!


jak wybrać konto młodzieżowe - infografika

Kryteria wyboru konta podzieliliśmy na cztery kategorie:

  • opłaty – konto powinno być prowadzone za darmo, bezpłatna powinna być również karta (lub mieć prosty do spełnienia warunek zwolnienia z opłaty) oraz przelewy przez internet.
  • bankomaty – dostęp do jak największej liczby bankomatów jest szczególnie istotny dla młodych ludzi; najlepiej, gdy masz do dyspozycji darmowe wypłaty ze wszystkich maszyn w Polsce.
  • wygoda – użyteczny serwis bankowości internetowej, aplikacja mobilna, BLIK, przelewy natychmiastowe – dobre konto powinno oferować nowoczesne formy dostępu do pieniędzy.
  • korzyści – warto zwrócić również uwagę na bieżące promocje i oferty, które pozwalają Ci uzyskać zwrot części wydanych przy użyciu karty pieniędzy (tzw. money back).

Wszystkie najważniejsze kryteria wyboru konta dobrze dopasowanego do Twoich potrzeb znajdziesz w naszym rankingu kont młodzieżowych!

 

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.

Słownik pojęć

Hossa

- wzrost cen akcji znacznej części spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych, trwający przez dłuższy czas. Przeciwieństwem hossy jest bessa.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!