Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

eKonto możliwości dla młodzieży w mBanku (z premią)

Krzysztof Gibek, Mateusz Skrzypczak   •   Aktualizacja: 30 czerwca 2023 r.

Młodzież w wieku od 13 do 24 lat może założyć nowy rachunek przygotowany przez mBank – eKonto możliwości. W porównaniu do oferowanego wcześniej eKonta m, eKonto możliwości jest jeszcze bardziej korzystne dla młodych klientów, opłaty zostały obniżone i ujednolicone dla wszystkich grup wiekowych. Co więcej, można je założyć przez internet już od 13. roku życia. Zobacz, co oferuje nowe konto w mBanku.

Nasza ocena

9 na 10

Miejsce nr 1 w naszym rankingu kont młodzieżowych ›

Najważniejsze cechy

 • Konto i karta za darmo bez dodatkowych warunków
 • Możliwość założenia konta online już od 13 r.ż.
 • Do dyspozycji wszystkie rodzaje płatności mobilnych
 • Do 100 zł premii dla osób nastolatków, do 370 zł dla pełnoletnich

Kto może otworzyć eKonto możliwości?

eKonto możliwości to bezpłatnie prowadzony młodzieżowy rachunek bankowy, z kartą płatniczą, bankowością internetową i aplikacją mobilną. Jest przeznaczony dla wszystkich osób w wieku od 13 do 24 lat. Jeśli jesteś niepełnoletni/niepełnoletnia, również możesz samodzielnie wypełnić formularz o założenie konta, podając w nim numer legitymacji szkolnej lub paszportu. Pamiętaj jedynie, że umowę musi podpisać rodzic, więc musisz mieć jego zgodę na otwarcie konta.

Aby założyć konto, wejdź na stronę mBanku z wnioskiem o otwarcie rachunku, wypełnij formularz wpisując wszystkie wymagane dane, a gdy pod wskazany przez Ciebie adres przyjedzie kurier, poproś rodzica (lub opiekuna prawnego) o przeczytanie dokumentów i ich podpisanie.

👧👦 Promocja dla nastolatków 13-17 lat

Jeśli jesteś w wieku od 13 do 17 lat, możesz skorzystać ze specjalnej oferty, w której do zgarnięcia jest 100 zł w formie przelewu na konto. Oto, co trzeba zrobić:

 • zapłać minimum 5 razy telefonem (Google Pay, Apple Pay lub przez BLIK zbliżeniowy). Masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu założenia konta – za to otrzymasz pierwszą część premii w kwocie 10 zł,
 • wykonaj minimum jeden przelew na numer telefonu BLIK – premia 10 zł,
 • zgromadź i utrzymaj minimum 20 zł na celu oszczędnościowym („Moje cele” ustawisz za darmo w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej, jest to rachunek do automatycznego oszczędzania). Masz na to czas do końca przyszłego miesiąca od momentu założenia konta – za to otrzymasz kolejne 10 zł,
 • spełnij wszystkie powyższe warunki (płatności telefonem, przelew na numer telefonu i aktywny cel oszczędnościowy), a otrzymasz premię dodatkową – 70 złotych.

Promocję szczegółowo opisaliśmy w naszej analizie: Konto z premią 100 zł dla nastolatków w mBanku. Wniosek o otwarcie rachunku z premią (jeśli masz od 13 do 17 lat) znajdziesz na stronie mBanku dla nastolatków.

👩‍🎓👨‍🎓 Promocja dla osób pełnoletnich

Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz otworzyć konto w promocji „Bo mogę więcej” łączącej się z nową promocją „Łap bony od mBanku”, w których możesz łącznie dostać od banku aż do 500 zł premii. Aby otrzymać 350 zł premii w promocji „Bo mogę więcej”, musisz spełnić kilka warunków:

 • 20 zł za płatności telefonem. Zapłać minimum 5 razy telefonem, masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta
 • 20 zł za przelewy na numer telefonu. Wykonaj 5 przelewów na numer telefonu, masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta
 • 20 zł za aktywny cel oszczędnościowy. Utrzymaj minimum 50 zł na celu oszczędnościowym, masz na to czas do końca kolejnego miesiąca od momentu otwarcia konta
 • 140 zł za spełnienie wszystkich powyższych warunków. Spełnij wszystkie warunki i zgarnij dodatkowo 140 zł
 • Premia dodatkowa: 150 zł za otwarcie konta na selfie lub e-dowód. Jeśli założysz rachunek z wykorzystaniem e-dowodu osobistego (lub na selfie, w aplikacji) oraz spełnisz powyższe warunki uzyskania premii (1, 2 i 3) otrzymasz dodatkowe 150 zł

eKonto możliwości w ramach tej promocji możesz otworzyć do 7 lutego 2024 roku. Pamiętaj, że warunki musisz spełnić do końca miesiąca następującego po tym, w którym otworzysz konto.

Natomiast, aby otrzymać bon o wartości 150 zł do wykorzystania na Allegro lub w MediaExpert, podczas zakładania konta przez internet na stronie promocji w mBanku, w pierwszym kroku formularza wybierz, który bon chcesz (na Allegro czy do MediaExpert). Ta promocja trwa jednak krócej, bo do 23 listopada 2023 r., a dodatkowo w puli jest tylko 5000 bonów.

Zatem jeśli masz więcej, niż 18 lat, złóż wniosek o eKonto możliwości w promocji z premią do 500 zł.

Ile kosztuje eKonto możliwości?

W przeciwieństwie do rachunku młodzieżowego, który znajdował się w ofercie mBanku wcześniej (eKonto m), wszyscy posiadacze eKonta możliwości zapłacą tyle samo – nie ma podziału na grupy wiekowe. Posiadanie konta, karty, a także wykonywanie samodzielnie podstawowych operacji jest darmowe, i to bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków. Jak kształtują się najważniejsze opłaty?

 • 0 zł za prowadzenie konta (nie ma wymogu określonych wpłat na konto),
 • 0 zł za wydanie zbliżeniowej karty płatniczej Visa Me,
 • 0 zł za korzystanie z karty Visa bez konieczności spełniania dodatkowych warunków,
 • 0 zł za przelewy (zwykłe) przez internet i aplikację mobilną,
 • 5 zł za przelew natychmiastowy przez internet i aplikację,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatu za granicą,
 • 0 zł za transakcje Blikiem (wypłaty z bankomatów, przelewy na telefon, płatności w sklepach i internecie),
 • 0 zł za wypłatę gotówki w oddziale banku,
 • 0 zł za wpłatę pieniędzy na konto w oddziale banku lub we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline,
 • 0,2% min. 2 zł za wpłatę pieniędzy na konto we wpłatomatach Euronetu.

Własna grafika na karcie bez opłat

Do konta otrzymasz bezpłatnie kartą debetową VISA Me, którą  możesz płacić w sklepach, czy za zakupy w sieci. Co więcej, możesz wybrać niestandardowy wizerunek karty z galerii przygotowanej przez bank lub stworzyć własną grafikę. Ta opcja również jest darmowa.

Karta ma funkcję płatności zbliżeniowych, których nie trzeba potwierdzać PIN-em, jeżeli kwota płatności nie przekracza 100 zł. Nie trzeba nosić przy sobie pieniędzy, a w miejscach gdzie dostępne są płatności BLIK, Apple Pay czy Google Pay, wystarczy sam telefon, nie potrzebujesz w ogóle karty.

Płatności przez internet

mBank odpowiada też na potrzeby nastolatków, chętnie korzystających z nowych technologii. Rachunek obsługiwany jest całkowicie przez internet i aplikację mobilną, co pozwala z jednej strony kontrolować koszty, z drugiej pozwala Ci zapoznać się z najnowszymi produktami bankowymi, które mogą być mobilizacją do oszczędzania (np. wirtualna skarbonka z programem automatycznego oszczędzania Moje cele).

Dokonując zakupów przez internet możesz zapłacić zarówno szybkim przelewem ze swojego konta, jak i poprzez kod BLIK wygenerowany w aplikacji mobilnej. Dzięki temu sprzedawca otrzyma pieniądze w ciągu kilku minut, a Ty szybciej dostaniesz zamówioną rzecz.

Aplikacja mobilna

Bank udostępnia w App Store i Google Play prostą w obsłudze i funkcjonalną aplikację mobilną (mBank PL). Masz dzięki niej pełną kontrolę nad kontem, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Możesz sprawdzić stan rachunku, wykonać przelew, doładować telefon, a także płacić kodami BLIK oraz zbliżeniowo telefonem: dzięki integracji z Apple Pay i Google Pay.

mOkazje

Warto co pewien czas zajrzeć do zakładki mOkazje w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Znajdziesz w niej oferty, dzięki którym możesz zrobić zakupy w wybranych sklepach ze zniżką lub otrzymać zwrot części wydanej kwoty. Aby skorzystać wystarczy zalogować się do serwisu internetowego bądź aplikacji mobilnej, wybrać opcję mOkazje, aktywować kupon oraz postępować zgodnie ze wskazaniami na ekranie komputera/smartfonu. Udział w programie jest bezpłatny. Młodzi klienci mają zatem szansę zarobić na swoim bezpłatnym rachunku i zakupach, których zapewne i tak by dokonali.

Konto młodzieżowe w mBanku – czy warto

eKonto możliwości jest bardzo prostym, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, rachunkiem dla młodzieży, który nie generuje żadnych niepotrzebnych kosztów. Tabela opłat jest przejrzysta i nie znajdziesz w niej haczyków.

Z najważniejszych korzyści warto wspomnieć, co otrzymasz zakładając eKonto możliwości: bezpłatne prowadzenie i darmową kartę zbliżeniową bez jakichkolwiek warunków, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce bez kosztów, darmowe wpłaty oddziale, we wpłatomatach banku i Planet Cash, a także zniżki i promocje w ramach mOkazji, które pozwolą zarobić na posiadanym rachunku, jeśli umiejętnie z nich skorzystasz.

Co się stanie, gdy ukończysz 25. rok życia? Numer Twojego konta się nie zmieni, można będzie tak jak dotychczas korzystać z rachunku i karty. Przejdziesz na „dorosłą” taryfę, czyli eKonto osobiste. Czym się różni? Opłata za kartę w przypadku tego rachunku wynosi 7 zł miesięcznie, ale bardzo łatwo jej uniknąć: wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę 350 zł w miesiącu.

Szczegółowe zestawienie opłat oraz porównanie eKonta możliwości z innymi rachunkami znajdziesz w rankingu kont młodzieżowych, a wniosek o otwarcie eKonta możliwości złożysz na stronie mBanku.

Krzysztof Gibek, Mateusz Skrzypczak
Specjaliści od kont bankowych i finansów, na bieżąco śledzący gospodarkę i sektor bankowy. Obaj założyli swoje pierwsze konta przed ukończeniem 18 lat, jeszcze zanim stało się to popularne! Od 2014 roku prowadzą portal Kontomłodzieżowe.com, którego najważniejszym elementem jest aktualizowany co miesiąc ranking kont dla młodych.

Słownik pojęć

Raj podatkowy

- kraj, który przyciąga zagraniczne firmy dzięki bardzo niskim podatkom (głównie podatkowi dochodowemu bliskiemu 0%). Raje podatkowe są wykorzystywane przez przedsiębiorców do unikania płacenia wysokich podatków w ich macierzystych krajach.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!