Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

mBank: Nowe opłaty za wypłaty z bankomatów – ale nie dla młodzieży!

Redakcja   •   30 listopada 2016 r.

Od 1 lutego 2017 r. w mBanku zaczną obowiązywać nowe opłaty dot. wypłat z bankomatów. Zmianą objęte są wypłaty małych kwot – 100 zł lub 50 zł, w zależności od rodzaju posiadanego konta i wieku posiadacza.

Najważniejsza wiadomość jest taka, że zmiany nie będą dotyczyły osób najmłodszych, czyli posiadaczy izzyKonta lub eKonta m w wieku 13-20 lat.

Dla nieco starszej młodzieży, czyli posiadaczy eKonta m w wieku 21-24 lata, najmniejszą darmową kwotą wypłaty będzie 50 zł. To i tak najmniejsza dostępna kwota w większości bankomatów, czyli we wszystkich tych, które nie wypłacają bankotów o nominałach 10 zł i 20 zł. W przypadku wypłaty kwoty mniejszej niż 50 zł, bank potrąci prowizję w wysokości 1,30 zł. Jest jednak sposób na ominięcie tej opłaty – wystarczy do wypłaty skorzystać z bezpłatnej usługi Blik w aplikacji mobilnej mBanku.

Dzięki temu, eKonto m w mBanku prawdopodobnie nadal będzie cieszyło się czołowym miejscem w naszym rankingu kont młodzieżowych.

Dodatkową zmianą, która dotyczy posiadaczy eKonta m i która zostanie wprowadzona od lutego 2017, będzie prowizja od wypłaty pieniędzy w bankomatach za granicą. Dotychczasowa prowizja w wys. 3% (min. 9 zł) zostanie zastąpiona stałą stawką 10 zł. Ta prowizja dotyczy oczywiście tylko posiadaczy eKonta m do 24 roku życia, ponieważ starsi mają zagwarantowane darmowe wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów na świecie.

Wszystkie wspomniane wyżej zmiany znajdziesz w komunikacie na stronie banku i w nowej taryfie opłat i prowizji.