Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Płatności mobilne Xiaomi Pay dostępne w kolejnych bankach

Mateusz Skrzypczak   •   15 czerwca 2022 r.

Początek lata to prawdziwy wysyp wdrożeń nowych form płatności w bankach – a konkretnie płatności zegarkami. 13 czerwca płatności Xiaomi Pay wdrożył Bank BPS wraz Bankami Spółdzielczymi Zrzeszenia BPS, a dwa dni później Alior Bank.

W Banku BPS i bankach spółdzielczych działających pod tym szyldem, usługa działa z różnymi rodzajami kart kredytowych i debetowych Mastercard. Jest to zarazem już trzecia forma płatności zegarkiem w BPS, po Garmin Pay i FitBit Pay. Obsługiwane są także Apple Pay i Google Pay.

W Alior Banku jest to czwarta forma płatności zegarkiem, po Garmin Pay, Fitbit Pay oraz SwatchPay!. Do dyspozycji klienci mają także płatności Blikiem, Apple Pay i Google Pay.

Tym samym grono banków wspierających płatności opaskami i smartwatchami Xiaomi znacznie się powiększyło – jeszcze w maju pisaliśmy o wdrożeniach tej technologii w Credit Agricole i PKO BP, a już w zeszłym roku płatności te wdrożył mBank.

Jak zacząć korzystać z Xiaomi Pay?

Przede wszystkim należy posiadać odpowiedni sprzęt – aktualnie funkcję płatności posiadają opaska Mi Smart Band 6 NFC oraz smartwatche Xiaomi Watch S1 i S1 Active.

Trzeba także pobrać na swój telefon aplikację Mi Fitness, zsynchronizować ją ze swoim zegarkiem lub opaską, a następnie dodać do niej dane swojej karty Mastercard. Xiaomi Pay nie jest dostępne dla posiadaczy kart Visa.

Podczas płatności, wystarczy zbliżyć opaskę lub zegarek do terminala. W zależności od kwoty i czasu wykonania poprzedniej transakcji, może pojawić się konieczność potwierdzenia płatności PIN-em.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.

Słownik pojęć

Lokata terminowa

- depozyt bankowy, w przypadku którego ustalone wcześniej odsetki są wypłacane deponentowi (osobie wpłacającej pieniądze do banku), gdy minie określony w umowie czas. Wcześniejsza wypłata pieniędzy z lokaty może wiązać się z utratą odsetek i jest to główna różnica pomiędzy lokatą a kontem oszczędnościowym.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!