Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

mBank uruchomił płatności SwatchPAY! i Xiaomi Pay

Mateusz Skrzypczak   •   29 października 2021 r.

mBank wprowadził nowe sposoby płatności urządzeniami przenośnymi: SwatchPAY! dla zegarków marki Swatch obsługujących płatności oraz Xiaomi Pay dla opasek Mi Smart Band 6 NFC.

Aby móc korzystać z płatności SwatchPAY!, należy posiadać odpowiedni zegarek tej marki oraz pobrać na swój telefon aplikację SwatchPAY!, umożliwiającą dodanie do zegarka karty płatniczej. Płatność odbywa się poprzez zwykłe zbliżenie tarczy zegarka do terminala, a co ciekawe, zadziała nawet gdy zegarek będzie rozładowany. Energię do obsługi płatności dostarcza bowiem terminal.

Do płatności Xiaomi Pay należy posiadać wspomnianą opaskę z funkcją płatności NFC. Tutaj również potrzebna będzie aplikacja, aby dodać kartę do opaski. Płatności tego typu możliwe są dla kart Mastercard.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.

Słownik pojęć

Dom maklerski

- to organizacja posiadająca zezwolenie państwowych organów (Komisji Nadzoru Finansowego) na nabywanie i sprzedawanie papierów wartościowych, doradztwo inwestycyjne oraz zarządzanie pieniędzmi swoich klientów.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!