Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Płatności zegarkiem SwatchPAY! i Xiaomi Pay dostępne w Credit Agricole

Mateusz Skrzypczak   •   13 maja 2022 r.

Posiadacze kont młodzieżowych (oraz dorosłych) w banku Credit Agricole mogą od teraz korzystać z nowych płatności zegarkiem. SwatchPAY! i Xiaomi Pay to płatności zbliżeniowe dokonywane za pomocą zegarków Swatch i Xiaomi z funkcją NFC. Można nimi płacić nie mając przy sobie portfela czy telefonu, a nawet bez połączenia z internetem.

Ze SwatchPAY! i Xiaomi Pay można płacić wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe, w Polsce i na całym świecie. W ten sposób można także wypłacać gotówkę w bankomatach z funkcją wypłat zbliżeniowych.

Jak płacić zegarkiem?

Płatność zegarkiem jest bardzo prosta:

  • Chcąc skorzystać ze SwatchPAY!, wystarczy zbliżyć zegarek do czytnika kart. Płatności do kwoty 100 zł nie wymagają podawania kodu PIN do karty.
  • Chcąc skorzystać z Xiaomi Pay, należy aktywować ekran i raz na dobę wprowadzić sześciocyfrowy kod.

Aby móc skorzystać z rozwiązania, należy oczywiście:

  • Posiadać odpowiedni sprzęt: smartwatch, zegarek lub opaskę z obsługą technologii NFC (w przypadku Swatcha to wszystkie zegarki z funkcją NFC, a w przypadku Xiaomi to: opaska Mi Smart Band 6 NFC, smartwatch Xiaomi Watch S1 i S1 Active),
  • Pobrać i zainstalować na swoim telefonie właściwą aplikację z App Store lub Google Play (Swatch Pay, Mi Fitness) i w tej aplikacji dodać swoją kartę.

Płatności mobilne w Credit Agricole

Klienci Credit Agricole mają zatem do dyspozycji naprawdę szeroki wachlarz platności mobilnych: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPAY! oraz Xiaomi Pay (ten ostatni niestety tylko dla posiadaczy kart Mastercard).

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.

Słownik pojęć

Stopa procentowa

- określa ile kosztuje pożyczenie pewnej sumy pieniędzy. Stopy procentowe określane są przez państwo (a konkretnie przez Radę Polityki Pieniężnej) i odnoszą się do odsetek, jakie banki muszą zapłacić za pożyczenie pieniędzy od Narodowego Banku Polskiego i od siebie nawzajem. Ta cena z kolei wpływa na warunki, na jakich banki udzielają kredytów nam, zwykłym obywatelom. Im wyższe stopy procentowe, tym wyższe oprocentowanie kredytu. W czasie, gdy obowiązują niskie stopy procentowe, za pożyczenie pieniędzy z banku zapłacimy mniej, z drugiej strony zarobimy mniej na odsetkach, jeśli ulokujemy oszczędności w banku. W okresie obowiązywania wysokich stóp procentowych, koszty pożyczenia pieniędzy z banku wzrastają, podobnie jak oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Na stronie NBP znajduje się długi, ale interesujący artykuł nt. stóp procentowych.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!