Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Płatności zbliżeniowe Blikiem startują w Banku Millennium

Krzysztof Gibek   •   28 lipca 2021 r.

Mówiąc o Bliku na myśl przychodzi nam od razu sześciocyfrowy kod, który generujemy w aplikacji. Od teraz Blik to nie tylko tradycyjny kod, ale i płatności zbliżeniowe telefonem! Nowa funkcja została właśnie wprowadzona w Banku Millennium.

Niesamowicie popularny sposób płatności, jakim jest Blik może stać się jeszcze szerzej wykorzystywany. Bank Millennium jako pierwszy udostępnił możliwość płatności zbliżeniowych Blikiem.

Jak to działa?

Na stronie banku czytamy: „By zacząć korzystać z płatności zbliżeniowych Blik wystarczy prosta, jednorazowa aktywacja w aplikacji bankowej, podczas której należy m. in. podać źródło płatności – rachunek bieżący, a wkrótce również konto karty kredytowej. Nie wymaga ona podpinania karty płatniczej. Podczas płatności nie trzeba logować się do aplikacji, nie jest też konieczne nawet połączenia z internetem czy siecią komórkową. Usługa jest dostępna dla urządzeń wyposażonych w platformę operacyjną Android i funkcję NFC (Near Field Communication)”.

Co ważne, tego typu płatności będą możliwe we wszystkich terminalach obsługujących płatności Mastercard – również za granicą.

Niebawem system płatności zbliżeniowych będzie stopniowo wprowadzany w kolejnych bankach oferujących Blika. Informacje o tym, jakie sposoby płatności mobilnych są dostępne w różnych bankach, znajdziecie w tabeli, w naszym rankingu kont dla młodych.

Krzysztof Gibek
Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości. Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com.

Słownik pojęć

Raj podatkowy

- kraj, który przyciąga zagraniczne firmy dzięki bardzo niskim podatkom (głównie podatkowi dochodowemu bliskiemu 0%). Raje podatkowe są wykorzystywane przez przedsiębiorców do unikania płacenia wysokich podatków w ich macierzystych krajach.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!