Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Bank Millennium: płatności zbliżeniowe Blikiem także na Huawei

Mateusz Skrzypczak   •   18 października 2021 r.

Bank Millennium po raz kolejny wyprzedza konkurencję w implementacji nowych technologii. W lipcu 2021 r. jako pierwszy zaimplementował płatności zbliżeniowe Blikiem, a dziś pochwalił się, że jako pierwszy wprowadził tę metodę płatności do swojej aplikacji bankowej na smartfony Huawei.

Z płatności zbliżeniowych Blikiem mogą skorzystać użytkownicy aplikacji mobilnej Banku Millennium na najnowszych smartfonach Huawei z HMS (Huawei Mobile Services). Bank oferuje dwa konta młodzieżowe, w zależności od wieku posiadacza:

Płatności zbliżeniowe Blikiem nie wymagają podpinania karty płatniczej, logowania do aplikacji, ani nawet połączenia z internetem czy siecią komórkową.

Jedyne co trzeba zrobić, to włączyć ten sposób płatności w aplikacji, a następnie, już podczas płacenia, odblokować smartfon i przyłożyć go do terminala.

Bank Millennium zintegrował swoją aplikację mobilną z Huawei Mobile Services w marcu tego roku. Mogą z niej korzystać użytkownicy wszystkich smartfonów Huawei, w tym tych opartych o autorskie rozwiązania tej marki: Mate 40, Mate 40 Pro, urządzenia z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, P smart 2021, smartfony z serii Mate 30, a także składany Mate Xs.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.