Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Fuzja Alior Banku z BPH – zmiany dla byłych klientów BPH

Redakcja   •   14 stycznia 2017 r.

4 listopada 2016 r. nastąpiło przejęcie przez Alior Bank Banku BPH, z wyłączeniem kredytów hipotecznych. Dotychczasowy przebieg tej fuzji był mało odczuwalny, ale zmieni się to już 27 marca. Rachunki z oferty BPH zostaną bowiem zamienione na zbliżone rachunki z oferty Alior Banku, zmianie ulegną numery rachunków oraz platforma bankowości internetowej.

Na koniec marca br. zaplanowane zostało połączenie działalności operacyjnej obu banków. Oznacza to, że przejęta część BPH zostanie wtedy ostatecznie pochłonięta przez Alior i klienci BPH staną się pełnoprawnymi klientami Alior Banku. Jak dokładnie będzie to wyglądało?

Wszystkie rachunki przejęte z BPH zostaną zamienione na rachunki Aliora zgodnie z tabelą ogłoszoną na stronie banku. Tabela ta przedstawia też najważniejsze zmiany w opłatach i prowizjach. Łatwo zauważyć, że w wielu przypadkach będą one zbliżone lub niższe, co powinno ucieszyć byłych klientów BPH.

Konta dla młodzieży (Cool Konto, Lubię to! Konto) zostaną zamienione na aliorowskie Konto Internetowe. Z naszego rankingu kont młodzieżowych wynika, że zwłaszcza w przypadku Cool Konta, będzie to dla młodzieży zmiana korzystna – już od dawna Konto Internetowe jest w zestawieniu parę pozycji wyżej.

Rachunki bankowe otrzymają także nowe numery, z uwagi choćby na to, że numer konta zawiera identyfikator banku. Stare numery będą jednak aktywne jeszcze przez 2 lata, z tym że koniecznie należy zadbać, aby jak najszybciej uaktualnić wszędzie swój numer konta.

Nie będzie też możliwości korzystania z dotychczasowego systemu bankowości online Sez@m ani aplikacji mobilnej BPH. Klienci będą musieli przesiąść się na platformę bankową i aplikację mobilną Alior Banku. Tak samo obsługa klienta będzie prowadzona od 27 marca tylko w placówkach Alior Banku.

Słownik pojęć

Obligacje Skarbu Państwa

- papiery wartościowe emitowane przez rząd (reprezentuje go minister finansów), w celu pokrycia bieżących braków w budżecie lub spłaty wcześniejszego zadłużenia. W uproszczeniu to dokument, który świadczy o tym, że „pożyczyłeś” państwu pieniądze, na określony czas i na określony procent.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!