Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

PKO BP uruchamia płatności Xiaomi Pay

Mateusz Skrzypczak   •   31 maja 2022 r.

Od 31 maja 2022 r. posiadacze kont w PKO BP mogą płacić zbliżeniowo opaskami i zegarkami Xiaomi, obsługującymi technologię Xiaomi Pay. Obecnie należą do nich opaska Mi Smart Band 6 NFC oraz zegarki Xiaomi Watch S1 oraz Xiaomi Watch S1 Active. W PKO BP usługa działa obecnie tylko dla kart płatniczych Mastercard.

Jak korzystać z Xiaomi Pay w PKO BP?

Aby korzystać z nowego sposobu płatności, wystarczy dodać swoją kartę za pomocą aplikacji Mi Fitness, dostępnej w AppStore i Google Play. Wybierz opcję Xiaomi Pay, nadaj 6-cyfrowy kod PIN do potwierdzania transakcji opaską lub zegarkiem, podaj dane karty – i tyle! Karta będzie widoczna na ekranie urządzenia i gotowa do płatności.

Do urządzenia można dodać kilka kart płatniczych i wybierać właściwą kartę przed dokonaniem płatności. Przed samą transakcją – ze względów bezpieczeństwa – należy aktywować płatności i potwierdzić wybór kodem PIN do urządzenia.

Jeśli opaskę lub zegarek nosisz przez cały czas na ręce, podawanie PIN-u wymagane jest nie częściej niż co 24 godziny.

Jeśli jednak urządzenie wykryje nawet chwilowy brak pulsu użytkownika (wynikający choćby z luźnego zapięcia paska), wprowadzenie kodu PIN będzie wymagane przed kolejną transakcją. Dzięki tym zabezpieczeniom nie musisz się martwić o stan swojego konta w razie zgubienia lub kradzieży Twojej opaski lub smartwatcha.

Płatności mobilne w PKO BP

Xiaomi Pay to kolejna z technologii płatności mobilnych dostępna dla posiadaczy kont młodzieżowych w PKO BP. Oprócz niej do dyspozycji są Blik, Apple Pay, Garmin Pay i SwatchPAY!. Google Pay nie jest niestety dostępny dla klientów indywidualnych – wyłącznie dla klientów korporacyjnych i samorządowych.

Płatności Xiaomi Pay są obecnie oferowane na wybranych rynkach, jednak działają we wszystkich terminalach płatniczych w Polsce i na świecie, w których można zapłacić zbliżeniowo kartami organizacji Mastercard.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.