Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Nowość w ING – karta wielowalutowa. Koniec z opłatami za przewalutowanie!

Redakcja   •   08 czerwca 2017 r.

Bank ING, w ramach swojej misji ułatwiania życia klientom, wprowadził do swojej oferty możliwość używania jednej karty w połączeniu z kilkoma kontami w różnych walutach. To oznacza koniec opłat za przewalutowanie transakcji podczas płacenia kartą za granicą.

Tzw. Karta wielowalutowa umożliwia płacenie w złotych, euro, funtach lub dolarach. W zależności od waluty, w której jest przeprowadzana transakcja, pieniądze zostaną automatycznie pobrane z konta prowadzonego w odpowiedniej walucie. Do korzystania z wielowalutowości trzeba więc najpierw otworzyć w ING dodatkowe konta walutowe (które, przynajmniej obecnie, są bezpłatne), żeby później można je było powiązać z kartą.

Co najlepsze, aby skorzystać z karty walutowej, nie trzeba zamawiać nowej karty – funkcję wielowalutowości można włączyć w systemie bankowości internetowej dla podstawowej karty płatniczej. Konta walutowe można podpiąć lub odłączyć w każdej chwili, nawet za granicą. Także konta walutowe można założyć za pośrednictwem bankowości online lub aplikacji mobilnej, czyli bez wizyty w oddziale.

ING informuje też, że w kantorze wymiany walut uruchomionym w systemie Moje ING można wymienić złotówki na euro, dolary lub funty, zasilając w ten sposób swoje konta walutowe. My z kolei informujemy, że warto porównać także kurs wymiany w innych kantorach internetowych – pod warunkiem, że nie zależy nam na czasie, gdyż wymiana w ING będzie prawdopodobnie najszybsza.

Przypominamy też, że podobne rozwiązania (karty wielowalutowe) funkcjonują już w bankach PKO BP i Pekao. Czekamy na podobne rozwiązania w innych bankach!

Źródło: https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/357996/karta-wielowalutowa-ing-na-wakacje