Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Zakupy biletów komunikacji miejskiej w apce Moje ING dostępne już dla wszystkich

Mateusz Skrzypczak   •   04 maja 2022 r.

Usługa, która początkowo dostępna była tylko dla korzystających z systemu Android, teraz dostępna jest także dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS. Wystarczy zaktualizować aplikację do wersji 4.4.0.

Płatności za bilety komunikacyjne w aplikacji Moje ING oferowane są we współpracy z operatorem aplikacji moBiLET. Zakup elektronicznego biletu możliwy jest w ponad 100 miastach w całej Polsce, a w przyszłości dodane będą kolejne miasta. Lista miast objętych usługą jest dostępna na stronie moBiLET.

Żeby skorzystać z usługi i kupić bilet, należy wybrać „Mój Transport” na ekranie przed zalogowaniem, a dalej „Bilety komunikacyjne”. Po zaakceptowaniu regulaminu wystarczy wybrać miasto, środek transportu i kategorię biletu oraz uzupełnić szczegóły.

Płatność za bilety pobierana jest bezpośrednio z konta w ING. Po zatwierdzeniu zakupu PIN-em do aplikacji, bilet jest automatycznie skasowany. Wyjątkiem jest ZTM Warszawa – aby skasować bilet, należy zeskanować kod QR.

W przypadku kontroli wystarczy, że klient pokaże aktywny bilet na ekranie telefonu.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.