Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

IKO: Zbliżeniowe płatności telefonem już możliwe dla posiadaczy kart MasterCard

Redakcja   •   22 marca 2017 r.

Od 21 marca można pobrać zaktualizowaną wersję aplikacji IKO, która umożliwia płatności telefonem tym klientom, którzy posiadają kartę MasterCard. Dotychczas z tej możliwości mogli korzystać jedynie użytkownicy kart Visa.

Jak wygląda zbliżeniowe płacenie telefonem?

Tak jak kartą – wystarczy przyłożyć telefon do czytnika. Przy standardowych ustawieniach, dla kwot powyżej 50 zł konieczne jest wpisanie PIN-u w aplikacji i ponowne przyłożenie telefonu do czytnika. Do tego rodzaju płatności wymagany jest jednak telefon wyposażony w moduł NFC, z systemem Android w wersji 4.4 lub wyższej.

Aktualizacja dla użytkowników kart Visa

Pobranie nowej wersji aplikacji jest ważne również dla posiadaczy wcześniejszych wersji (3.105.17 lub niższych), którzy płacą telefonem zbliżeniowo w powiązaniu z kartą Visa, ponieważ po wykorzystaniu limitu transakcji dalsze operacje zbliżeniowe nie będą możliwe.

Dodatkowo, osoby korzystające dotychczas z płatności zbliżeniowych IKO w połączeniu z jedną kartą powinny po aktualizacji aplikacji IKO zalogować się do niej i ponownie wskazać IKO w ustawieniach telefonu jako domyślną aplikację płatniczą. Natomiast ci, którzy korzystają z płatności zbliżeniowych IKO w powiązaniu z dwiema lub większą ilością kart, powinny po aktualizacji aplikacji IKO zalogować się do niej, wskazać preferowaną kartę płatniczą jako źródło środków do płatności zbliżeniowych i wskazać IKO w ustawieniach telefonu jako domyślną aplikację płatniczą.

Czym jest IKO?

Z aplikacji IKO korzysta już w Polsce ponad milion klientów Banku PKO BP oraz Inteligo – bank chwali się, że aplikacja jest aktywna na 1,2 mln urządzeń, a obecny wzrost to ok. 4500 nowych aktywacji dziennie! Nic dziwnego, zwłaszcza że oba konta dobrze prezentują się na tle konkurencji, zwłaszcza wśród kont dla młodzieży (zob. ranking kont młodzieżowych). Kolejną imponującą liczbą dotyczącą IKO jest 21 milionów – jest to aktualna liczba transakcji zawartych poprzez aplikację od momentu jej uruchomienia w 2013 roku.