Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Młodzi najbardziej ufają mBankowi i PKO BP

Redakcja   •   Aktualizacja: 30 kwietnia 2016 r.

Młode osoby (w wieku 15-24 lata) spośród polskich banków najbardziej ufają mBankowi oraz PKO BP (po 39 procent) – to wnioski z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Procontent Communication.

Wśród dorosłych największe zaufanie posiada PKO BP(40 procent), kolejne miejsca ex-aequo zajęły mBank i ING (po 28 procent) oraz Bank Zachodni WBK (25 procent).

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Procontent Communication w marcu 2016 r. przez ARC Rynek i Opinia na reprezentatywnej próbie Polaków. Zaproszenia do udziału w badaniu wysłane zostały do uczestników panelu badawczego należącego do ARC Rynek i Opinia – ePanel.pl.

Z raportem z badania można zapoznać się na stronie www.procontent.pl

Oba banki, którym najbardziej ufa młodzież, mają dobre produkty dla osób w wieku 13-18 lat. PKO BP przygotowało Pierwsze Konto a mBank izzyKonto, o których sporo przeczytacie w naszym serwisie.

Słownik pojęć

Lokata terminowa

- depozyt bankowy, w przypadku którego ustalone wcześniej odsetki są wypłacane deponentowi (osobie wpłacającej pieniądze do banku), gdy minie określony w umowie czas. Wcześniejsza wypłata pieniędzy z lokaty może wiązać się z utratą odsetek.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!