Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Konto <20 dla młodzieży (BZ WBK)

Redakcja   •   Aktualizacja: 1 lipca 2017 r.

Czy warto otworzyć konto młodzieżowe <20 (poniżej 20) w BZ WBK? Jakie są opłaty? Czy są jakieś haczyki? Zobacz, co zrobić, by stać się posiadaczem konta przeznaczonego dla osób w wieku od 13 do 20 lat.

Uwaga, opis archiwalny! Konta <20 nie ma już w aktualnej ofercie BZ WBK. Od niedawna młodzież może otworzyć nowy rachunek, o którym szerzej przeczytacie w naszym artykule: Konto Jakie Chcę dla młodych w BZ WBK.

Konto mniej 20 - konto młodzieżowe bz wbk

Ile kosztuje Konto <20

Ile trzeba zapłacić za konto młodzieżowe w BZ WBK? Jeśli masz mniej, niż 20 lat, to… właściwie nic:

  • prowadzenie rachunku do 20. roku życia: 0 zł
  • przelewy krajowe przez internet i w oddziałach banku: 0 zł
  • wydanie karty płatniczej MasterCard ze specjalnie dobraną grafiką: 0 zł
  • miesięczna opłata za kartę (bez żadnych warunków): 0 zł
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie: 0 zł
  • wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach (i wpłatomatach) banku: 0 zł

Wszystko za darmo – czy to możliwe?

W taryfie opłat i prowizji widnieje zapis, że bank gwarantuje brak opłat i prowizji dla posiadacza Konta<20 i Karty MasterCard <20 do ukończenia przez niego 20 roku życia. To oznacza, że faktycznie, korzystanie z konta nie będzie kosztować Cię ani złotówki.

Bank będzie zarabiał na pośrednictwie w płatnościach kartą (sklepikarze ponoszą opłaty z tego tytułu), a także liczył na to, że będziesz lojalnym klientem i gdy będziesz dysponować większymi pieniędzmi w dorosłym życiu, również powierzysz je Bankowi Zachodniemu WBK.

Oszczędności na wysoki procent

Brak opłat do ukończenia 20. roku życia to nie wszystko. Nowe konto jest darmowe i użytkownik otrzymuje przez to swobodę korzystania z rachunku bez żadnych warunków, to dodatkowo BZWBK poszedł o krok dalej, łącząc zalety konta osobistego z atrakcyjnym oprocentowaniem. Dzięki temu młodzi klienci wpłacający na konto środki do 3000 złotych zarabiają 3% w skali roku i nie muszą otwierać osobnego konta oszczędnościowego.

Zwrot 10 proc. wydatków na bilety do kina i teatru

Jeśli płacisz kartą w kinach i teatrach uzyskasz specjalną nagrodę w postaci zwrotu 10% wydanych środków (maksymalnie 50 zł miesięcznie) – oferta ta trwa do 31 października 2017 roku.

Konto <20 – czy warto?

Nowy rachunek jest całkowicie darmowy, zapewnia pełną swobodę dostępu do wpłaconych środków, dzięki darmowym i nielimitowanym wypłatom ze wszystkich bankomatów. BZWBK udostępnia klientom bardzo intuicyjną aplikacje mobilną, za pomocą której można szybko i bezproblemowo zarządzać własnymi finansami. Ponadto dzięki aktualnym promocjom i oprocentowaniu na nowym rachunku BZW BK można zarobić.

Dużym minusem Konta <20 jest to, że jeśli nie masz skończonych 18 lat, nie możesz otworzyć go przez internet. W takiej sytuacji musisz pójść z rodzicem do najbliższego oddziału banku. Jeśli jednak jesteś pełnoletni, wniosek o otwarcie konta znajdziesz na stronie banku BZ WBK.

Słownik pojęć

Komisja Nadzoru Finansowego

- jest to organ administracji państwowej, sprawujący kontrolę nad rynkiem finansowym w Polsce. Nadzoruje m.in. instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, emerytalne i płatnicze. Działalność KNF ma zapewniać prawidłowe funkcjonowanie rynku finansowego, jego stabilność, bezpieczeństwo oraz przejrzystość, a także ochronę interesów uczestników tego rynku, czyli m.in. posiadaczy kont bankowych.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!