Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

System płatności bezgotówkowych bezpośrednio przez Facebooka

Katarzyna Jóźwik   •   Aktualizacja: 15 grudnia 2019 r.

Facebook pracuje nad swoim własnym systemem płatności, Facebook Pay. Użytkownicy będą mogli dokonywać zakupów i przelewać między sobą pieniądze. Nowa funkcjonalność będzie dostępna w pierwszej kolejności dla amerykańskich użytkowników Facebooka.

Facebook pay

Facebook Pay

System płatności bezgotówkowych ma być dostępny w serwisie Facebook, w Messnegerze, na Instagramie i w WhatsApp. Za jego pośrednictwem użytkownicy będą mogli wpłacać środki na zbiórki charytatywne organizowane na Facebooku. Obecnie tego typu akcje można wspierać za pomocą tradycyjnych przelewów bankowych. Dodatkową funkcją w Facebook Pay ma być również możliwość realizacji przelewów między użytkownikami serwisu, robienie zakupów w Marketplace czy kupowanie biletów na wydarzenia.

Wirtualne pieniądze

Skorzystanie z nowej aplikacji ma być proste. Wystarczy, że użytkownik wybierze na swoim facebookowym profilu odpowiednie ustawienia oraz wskaże metodę płatności. Jak zapewnia Zuckerberg, Facebook Pay będzie honorował zarówno karty kredytowe i debetowe, jak też umożliwiał realizować płatności za pośrednictwem PayPal. Sama aplikacja nie jest w żaden sposób powiązana z planami Zuckerberga dotyczącymi wprowadzenia na rynek własnej kryptowaluty. Facebook Pay ma być po prostu ułatwieniem w realizacji transakcji za pośrednictwem najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Nie ma na razie informacji o tym, kiedy nowe rozwiązanie pojawi się w Polsce.

Słownik pojęć

Inwestycja

- to wydatki ponoszone z myślą o tworzeniu lub powiększaniu majątku; inwestując wyrzekasz się obecnych korzyści na rzecz korzyści w przyszłości (które nie zawsze są pewne).
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!