Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Aplikacje mobilne, które pomogą Ci w oszczędzaniu

Redakcja   •   08 maja 2017 r.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych klientów, powstaje coraz więcej aplikacji uczących oszczędzania oraz kontroli wydatków. To bardzo ważne, aby wydawać mądrze pieniądze i nie stracić ich przy tym zbyt wiele. Trudno jednak na bieżąco kontrolować swoje finanse, tym bardziej, że zdarzają się sytuacje nagłe (jak np. promocje), w których kasa potrzebna jest „na już”. Właśnie dlatego warto zainstalować choć jedną ze wspomnianych w tym artykule aplikacji mobilnych, które sprawnie ułatwia gospodarowanie pieniędzmi.

Do aplikacji, którym się przyglądnęliśmy, należą m.in.:

 • NBP Portfel – wydana przez Narodowy Bank Polski aplikacja pozwalająca zarządzać domowym budżetem, poprzez uzupełnianie w niej danych na temat dokonywanych wydatków. Każdy zakup jest dodawany do określonej kategorii, dzięki czemu będziesz wiedzieć nie tylko ile pieniędzy posiadasz, ale także na co wydajesz środki.
 • Mój portfel – MyMoneyTracker – to pobrana ponad 100 000 razy apka pozwalająca na tworzenie elastycznych budżetów, ułatwiając tym samym tworzenie domowego budżetu. Jej szczególnym walorem są raporty, jakie podsumowują transakcje dokonywane we wskazanym terminie.
 • Ponad pół miliona klientów w Google Play ma wyjątkowo prostą w obsłudze aplikację Moje portfele, synchronizującą wprowadzane dane w chmurze, tak aby nie zaginęły i zawsze były dostępne do analizy.
 • Podobną popularności cieszy się program Moje Finanse.
 • Ponad milion pobrań zanotowała aplikacja Wallet, dostępna także w języku polskim, posiadająca funkcje typowe dla pozostałych menedżerów finansowych, wzbogacone ponadto o przyjazny dla oka interfejs.
 • Nieco bardziej zaawansowana wydaje się być aplikacja Moje wydatki, która umożliwia eksport danych do finansowych programów komputerowych, m.in. Microsoft Money. Jest to interesujące rozwiązanie, ale zdecydowanie przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników.
 • Jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie jest natomiast Mint, który służy do tworzenia i dokładnego zarządzania budżetem. W wersji anglojęzycznej można pobrać ją ze Sklepu Google i z App Store.

Wspomnianych aplikacji możesz także poszukać w sklepie App Store. Ponadto posiadacze iPhone’ów mają także do dyspozycji program Allianz Wydawaj z głową – oferujący podstawową funkcjonalność.

Należy tu przypomnieć, że także aplikacje bankowe mają funkcję zarządzania budżetem. Dla przykładu warto wspomnieć choćby o apce Pekao 24 na tablety, która podsumowuje i kategoryzuje wydatki użytkownika Eurokonta.

Kody rabatowe, czyli lepiej zapłacić mniej

Dostępne są również apki, w których zawarte są informacje o promocjach w popularnych sklepach, dzięki czemu możesz zaoszczędzić na zakupach. Zwróć uwagę na:

 • Mobilny Planer Zakupów – dla klientów Eurokonta Bank Pekao przygotował wiele promocji, oczywiście pod warunkiem opłacania zakupów za pomocą karty debetowej.
 • Gazetki Kupony Picodi – dostarcza informacji o najnowszych promocjach.
 • Podobnie Kupony okazje zniżki promocje, która została pobrana już ponad 500 000 razy!.
 • McDonald’s, KFC, Burger King – chcesz coś zjeść? Ani rusz bez apek popularnych fast-foodów, w których zawsze znajdziesz zniżki idealnie dopasowane na studencką kieszeń.