Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Ruszyła Blikomania – pieniądze do wygrania codziennie aż do sierpnia!

Redakcja   •   21 marca 2019 r.

Blikomania to loteria promocyjna dla użytkowników coraz popularniejszego BLIK-a. W promocji, trwającej od teraz aż do 21 sierpnia 2019 r., można wygrać całkiem sporo: w codziennych losowaniach po 100 lub 1000 zł, a jako nagrodę główną aż 100 000 zł!

Aby wziąć udział w promocji, należy zarejestrować swój udział na stronie blikomania.pl i dokonywać transakcji BLIK-iem. Zaliczają się wszystkie rodzaje transakcji:

  • płatności w sklepach
  • płatności w internecie
  • wpłaty i wypłaty BLIK-iem w bankomatach
  • przelewy na numer telefonu

Codziennie losowane są następujące nagrody pieniężne:

  • 47 nagród po 100 zł
  • 1 nagroda po 1000 zł

Po zakończeniu promocji, 22 sierpnia, wylosowana zostanie nagroda główna w wysokości 100 000 zł! To oznacza, że suma nagród to ponad milion złotych. Jeszcze lepszą informacją jest to, że można wygrać kilka razy!

Jeżeli jeszcze nie korzystasz z BLIK-a, sprawdź w naszym rankingu kont młodzieżowych, czy Twój bank oferuje ten sposób płatności. Jeżeli tak, musisz już tylko pobrać aplikację mobilną Twojego banku – to za jej pomocą będziesz dokonywać transakcji. Więcej informacji o BLIK-u przeczytasz w naszym artykule pt. „Co to jest BLIK i jak z niego korzystać„.

Przeczytaj również

Słownik pojęć

Stopa procentowa

- określa ile kosztuje pożyczenie pewnej sumy pieniędzy. Stopy procentowe określane są przez państwo (a konkretnie przez Radę Polityki Pieniężnej) i odnoszą się do odsetek, jakie banki muszą zapłacić za pożyczenie pieniędzy od Narodowego Banku Polskiego i od siebie nawzajem. Ta cena z kolei wpływa na warunki, na jakich banki udzielają kredytów nam, zwykłym obywatelom. Im wyższe stopy procentowe, tym wyższe oprocentowanie kredytu. W czasie, gdy obowiązują niskie stopy procentowe, za pożyczenie pieniędzy z banku zapłacimy mniej, z drugiej strony zarobimy mniej na odsetkach, jeśli ulokujemy oszczędności w banku. W okresie obowiązywania wysokich stóp procentowych, koszty pożyczenia pieniędzy z banku wzrastają, podobnie jak oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Na stronie NBP znajduje się długi, ale interesujący artykuł nt. stóp procentowych.
Więcej pojęć »