Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Przelewy na numer telefonu Blikiem płatne 1 zł w Pekao SA

Mateusz Skrzypczak   •   01 września 2021 r.

Uwaga dla osób przyzwyczajonych do przelewów na numer telefonu – od dziś, 1 września 2021 r., Bank Pekao SA wprowadził opłatę za takie przelewy w wysokości 1 zł. Opłata nie będzie jednak pobierana do 31 grudnia 2021 r.

Co to oznacza dla klientów? Przede wszystkim, ci którzy mają konto w Pekao SA muszą powoli żegnać się z wygodnym przelewaniem pieniędzy do znajomych, bez konieczności przepisywania 26-cyfrowych numerów rachunków. To pierwszy przypadek wprowadzenia takiej opłaty w Polsce – we wszystkich innych bankach przelewy Blikiem są całkowicie darmowe.

Niestety, to już druga ukryta opłata za przelew w tym banku. Od dawna w cenniku widnieje opłata 20 gr za przesłanie SMS-a z kodem do weryfikacji transakcji. Czyli, aby przelewy były całkowicie za darmo, trzeba je wykonywać tradycyjnie (nie Blikiem), ale potwierdzając je w aplikacji mobilnej.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.