Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Przelewy na numer telefonu Blikiem w Pekao SA za darmo do końca 2023 roku (Aktualizacja)

Mateusz Skrzypczak   •   Aktualizacja: 2 stycznia 2022 r.

Uwaga dla osób przyzwyczajonych do przelewów na numer telefonu – 1 września 2021 r., Bank Pekao SA wprowadził zapis w taryfie opłat i prowizji, który mówi o opłacie takie przelewy w wysokości 1 zł. Od razu zastrzeżono jednak, że opłata nie będzie pobierana do końca roku, a obecnie zwolnienie z kosztów przelewów na telefon obowiązuje do 31 grudnia 2023 r.

Co to oznacza dla klientów? Przede wszystkim, ci którzy mają konto w Pekao SA muszą liczyć się z tym, że być może kiedyś trzeba będzie pożegnać się z wygodnym przelewaniem pieniędzy do znajomych, bez konieczności przepisywania 26-cyfrowych numerów rachunków. Na razie inne banki nie zdecydowały się na wprowadzenie takiej opłaty.

Jeśli korzystasz z tradycyjnych przelewów i nie potwierdzasz ich w aplikacji, tylko przez SMS, pamiętaj, że w cenniku widnieje opłata 20 gr za przesłanie SMS-a z kodem do weryfikacji transakcji. Czyli, aby przelewy były całkowicie za darmo, trzeba je wykonywać tradycyjnie, potwierdzając je w aplikacji mobilnej (nie kodem z SMS-a).

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.

Słownik pojęć

Windykacja

- proces mający na celu odzyskanie należności, np. pożyczonej kwoty. Gdy ktoś zalega ze spłatą kredytu lub pożyczki, albo nie płaci rachunków na czas, bank lub firma mogą rozpocząć proces windykacji, mający na celu nakłonienie dłużnika do spłaty. Może to być ponaglenie, oferta rozłożenia spłaty zadłużenia na raty, lub proces sądowy o zapłatę.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!