Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Prośba o przelew – nowa usługa w mBanku i ING

Mateusz Skrzypczak   •   10 lutego 2020 r.

Prośba o przelew to najnowsza usługa wprowadzona w ramach BLIK-a. mBank był pierwszym bankiem, który wdrożył u siebie tę usługę kilka dni temu. Jeszcze przed weekendem do mBanku dołączył ING Bank Śląski.

Nowa usługa jest darmowa, a przelewy realizowane natychmiastowo – tak jak tradycyjne przelewy na telefon BLIK. Aby skorzystać z usługi, niezależnie od banku, należy zarejestrować swój telefon w BLIK (jeśli wykonujesz lub odbierasz przelewy na telefon, nie musisz już nic robić).

Prośba o przelew w mBanku

Aby skorzystać z nowej usługi w mBanku, należy posiadać aplikację w wersji min. 3.33. Po wejściu do aplikacji:

  • Wejdź w „Płatności”, a następnie „Prośba o przelew”
  • Wybierz odbiorcę
  • Podaj tytuł i kwotę i kliknij przycisk „Wyślij prośbę”

źródło: mBank

Wskazana osoba otrzyma powiadomienie o Twojej prośbę ze wskazaną przez Ciebie kwotą. Teraz wystarczy, że kliknie „Wyślij przelew”, a pieniądze znajdą się na Twoim koncie.

Prośba o przelew w ING Banku Śląskim

Aby skorzystać z nowej usługi w ING, również należy zaktualizować swoją aplikację. Po wejściu do aplikacji:

  • Wejdź w „Przelewy BLIK”, a następnie w zakładkę „Prośba o przelew”
  • Wybierz odbiorcę. Możesz wybrać więcej niż jedną osobę!
  • Na kolejnym ekranie podaj kwotę i tytuł i kliknij przycisk „Poproś”

źródło: ING Bank Śląski

Prośba zostanie wysłana natychmiast i będzie aktywna przez 72 godziny.

Podział rachunku w ING Banku Śląskim

ING poszedł o krok dalej i wprowadził bardzo przydatnę prośbę podziału rachunku. Chodzi o możliwość rozliczenia wspólnego rachunku np. z kawiarni, albo gdy kilka osób zrzuca się na prezent. Aby skorzystać z tej możliwości, wejdź ponownie w „Przelewy BLIK”, a następnie w zakładkę „Podział rachunku”. Wybierz odbiorców, a na kolejnym ekranie podaj kwotę do podziału. Kwota może zostać podzielona po równo na wszystkich, albo można podać osobną kwotę dla każdego odbiorcy.

Wszystkie wysłane i odebrane prośby o przelew oraz podziały rachunków można podglądnąć w aplikacji w Przelewach BLIK, w zakładce „Lista próśb i podziału rachunków”.

Chcesz korzystać z nowych technologii, ale masz konto w innym banku? Zarówno eKonto możliwości mBanku jak i Konto Mobi w ING Banku Śląskim to wg naszych statystyk jedne z najczęściej zakładanych kont młodzieżowych! Jeśli chcesz zobaczyć pełne porównanie, zapraszamy do naszego rankingu kont dla młodzieży.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.