Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Czerwcowa aktualizacja rankingu: nowe konta w ING i Credit Agricole

Redakcja   •   02 czerwca 2018 r.

Nasz ranking kont młodzieżowych aktualizujemy co miesiąc, ale nie co miesiąc aż tyle się dzieje. W tym miesiącu do zestawienia dodaliśmy dwa nowe konta: Konto Mobi w ING Bank Śląskim i Konto Dla Ciebie GO! w Credit Agricole.

Nowe konta w rankingu

      

Konto Mobi w Banku ING zastąpiło dotychczasowe Konto Direct 13-18. Odświeżona oferta pozwoliła ING awansować z 9 na 7 miejsce, czyli tuż za konto w Nest Banku. To m.in. dzięki temu, że w nowej ofercie za kartę do konta nie płacą posiadacze rachunku aż do ukończenia 26 roku życia (dotychczas tylko do ukończenia 18 r.ż.).

Konto Dla Ciebie GO! to debiut banku Credit Agricole wśród kont młodzieżowych. I jest to niezły rachunek, bo konto i karta są darmowe, a wykonując przynajmniej jedną płatność kartą lub BLIK-iem mamy do dyspozycji także darmowe wypłaty z bankomatów w całym kraju. Brakuje niestety jednej podstawowej rzeczy: możliwości założenia konta przez internet.

Zapraszamy do lektury naszego rankingu!

Słownik pojęć

Lokata terminowa

- depozyt bankowy, w przypadku którego ustalone wcześniej odsetki są wypłacane deponentowi (osobie wpłacającej pieniądze do banku), gdy minie określony w umowie czas. Wcześniejsza wypłata pieniędzy z lokaty może wiązać się z utratą odsetek i jest to główna różnica pomiędzy lokatą a kontem oszczędnościowym.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!