Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Bonus od Santander Banku za założenia konta młodzieżowego

Mateusz Skrzypczak   •   Aktualizacja: 24 sierpnia 2021 r.

Jeśli nie masz jeszcze konta bankowego i chcesz otrzymać kasę za jego założenie, Santander Bank ma dla Ciebie propozycję. Młodzi od 13 do 19 roku życia mogą otrzymać od banku 50 zł kieszonkowego za założenie konta młodzieżowego z kartą płatniczą i spełnienie paru prostych warunków.

Jakie warunki musisz spełnić?

  • być w wieku od 13 do 19 lat włącznie,
  • nigdy wcześniej nie posiadać żadnego produktu w Santander Banku, np. konta bankowego
  • do 30 września 2021 r. otworzyć Konto Jakie Chcę z kartą płatniczą (Karta Dopasowana) oraz dostępem do bankowości internetowej i mobilnej,
  • wyrazić tzw. zgody marketingowe, czyli m.in. na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną,
  • zarejestrować się na stronie promocji,
  • do końca następnego miesiąca przynajmniej raz zapłacić kartą lub Blikiem na dowolną kwotę (wypłaty z bankomatów się nie liczą). Czyli jeśli konto zostanie założone w sierpniu, czas na wykonanie transakcji masz do końca września.

Czy warto założyć Konto Jakie Chcę?

Konto Jakie Chcę to dobra propozycja dla młodzieży, ale tylko pod warunkiem aktywnego korzystania. Musisz wykonywać każdego miesiąca min. 1 transakcję kartą lub Blikiem, ale już nie żeby otrzymać bonus, a żeby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę w wysokości aż 8 zł.

Więc jeśli to nie jest problem, konto jest bardzo dobre. Do dyspozycji będziesz mieć m.in. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, transakcje Blikiem (w tym przelewy na numer telefonu), Apple Pay, Google Pay, płatności zegarkiem oraz darmowe przelewy natychmiastowe.

Niestety, jeśli nie masz ukończonych 18 lat, nie założysz konta przez internet – musisz udać się do oddziału z rodzicem lub opiekunem prawnym. Chyba, że rodzic sam ma konto w Santander Banku – wtedy może założyć konto dla Ciebie z poziomu swojej bankowości elektronicznej.

Więcej informacji znajdziesz w naszej analizie Konta Jakie Chcę, a porównanie z innymi rachunkami w naszym rankingu kont młodzieżowych.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.