Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Konto Jakie Chcę dla młodzieży w Santander

Redakcja   •   Aktualizacja: 3 października 2018 r.

Konto Jakie Chcę, oferowane przez Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK), to rachunek, który umożliwia konfigurację usług w zależności od potrzeb klienta. Co więcej, konto ma wersję dla młodych w wieku od 13 do 26 lat, ze znacznie prostszą (i tańszą) taryfą opłat, niż „dorosłe” Konto Jakie Chcę.

Konto jakie chcę

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę

Jak kształtują się koszty korzystania z nowego rachunku młodzieżowego w Santander Bank Polska? Prezentujemy opłaty dla wersji dla młodych (osób w wieku do 26 lat):

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za wydanie karty debetowej,
 • 3 zł miesięcznie za użytkowanie karty (bez możliwości zwolnienia, opcja domyślna) albo
  5 zł miesięcznie z możliwością zwolnienia z opłaty po wykonaniu 5 dowolnych transakcji bezgotówkowych
 • 0 zł za przelewy standardowe przez internet i aplikację mobilną;
 • 0 zł za przelew ekspresowy;
 • 0 zł za przelew na numer telefonu BLIK (natychmiastowy);
 • 0 zł za zlecenie stałe i polecenie zapłaty;
 • 5 zł za wpłatę gotówki w oddziale (10 zł dla starszych klientów),
 • 5 zł za wypłatę gotówki w oddziale (10 zł po ukończeniu 26 roku życia),
 • 0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce (po ukończeniu 26 roku życia bezprowizyjne pozostają maszyny własne banku, pozostałe 5 zł za pojedynczą wypłatę lub 7 zł/mies. za korzystanie z pakietu wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce);
 • 0 zł za wypłatę gotówki z kasy w sklepie w trakcie zakupów;
 • 0 zł za wypłatę gotówki za pomocą BLIKA z każdego bankomatu posiadającego tę funkcję (bez limitów);
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomacie sieci Santander.

Przejdź na stronę Konta Jakie Chcę »

Konto Jakie Chcę dla młodych

Młodzi mogą być zadowoleni, bo bank oferuje im preferencyjne warunki – do ukończenia 26 roku życia nie musisz obawiać się praktycznie żadnych opłat. Konto Jakie Chcę zwalnia młodych z prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz za granicą. Nie zapłacimy też za korzystanie z cash-back, czyli wypłacania pieniędzy podczas opłacania zakupów kartą w sklepie (popularne rozwiązanie w sieci sklepów Żabka).

Młodzi klienci poniosą również niższe opłaty przy wpłacaniu/wypłacaniu gotówki w oddziale banku.

Samodzielny wybór opłaty za kartę

Nowym rozwiązaniem jest to, że klient sam może zdecydować, ile za posiadanie karty będzie płacił. Otóż są dostępne dwie opcje;

 • stała miesięczna opłata za posiadanie karty w wysokości 3 zł, włączona domyślnie, bez możliwości uniknięcia jej lub
 • opłata miesięczna w wysokości 5 zł, której można uniknąć po wykonaniu 5 dowolnych transakcji bezgotówkowych bez określonej kwoty (tę opcję rekomendujemy, można ją aktywować po otrzymaniu plastiku w bankowości internetowej w zakładce „karty”) albo

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także bezprowizyjne korzystanie z BLIKA – całkowicie darmowe są wypłaty z bankomatów obsługujących kody oraz przelewy natychmiastowe na numer telefonu. Więcej na temat tej formy płatności przeczytacie w naszym artykule o BLIKU.

Karta Dopasowana

Wpłata i wypłata pieniędzy

Bez prowizji pieniądze wypłacać można we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie (do 26 lat), a wpłacać we wpłatomatach należących do banku. Warto zauważyć, że Santander w bankowości internetowej i mobilnej umożliwia klientom czat z doradcą, który pomaga w rozwiązywaniu problemów.

Jeśli chodzi o wizyty w oddziale, to dawny BZ WBK, czyli Santander Bank Polska, pod względem opłat za korzystanie z wpłat/wypłat w oddziałach nie odstaje od konkurencji. W cenniku Konta Jakie Chcę umieścił prowizję za korzystanie z kas w oddziałach – 5 zł od transakcji. Jeśli więc masz gotówkę, którą chcesz wpłacić na konto, zdecydowanie bardziej opłaca się znaleźć wpłatomat, niż iść do oddziału.

Co po skończeniu 26 lat?

Trudno nie zauważyć, że ukończenie 26 roku życia jest dla korzystającego z Konto Jakie Chcę nieco uciążliwe.

Po osiągnięciu granicznego dla tego konta wieku 26 lat, trzeba pamiętać o pojawiających się opłatach. Zdrożeją wpłaty/wypłaty gotówki w placówce (do 10 zł), a ponadto bezprowizyjne będzie wypłacanie gotówki za pomocą karty debetowej tylko z bankomatów Santander (wypłata z obcego to za każdym razem opłata 5 zł, ale można wykupić pakiet na wszystkie bankomaty w kraju za 7 zł miesięcznie). Podobnie z wypłatami z bankomatów za granicą (tu z kolei można wykupić tzw. pakiet wielowalutowy za 9 zł miesięcznie, który umożliwi wypłacanie gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie bez dodatkowych kosztów). Także, niestety, chciałoby się rzec, że wraz z młodością kończy się darmowość w tym popularnym banku.

Czy warto otworzyć Konto Jakie Chcę?

Nowe konto młodzieżowe od banku Santander to bardzo ciekawa oferta, którą warto rozważyć. Trzeba jednak pamiętać o zmieniających się warunkach wraz z ukończeniem 26 roku życia. Jeśli na przykład przyzwyczaisz się do swobodnego wypłacania pieniędzy z bankomatu, który akurat jest najbliżej Ciebie, trudno będzie się przestawić na szukanie maszyn Santandera (tylko one będą bezprowizyjne). Dla nastolatków nie ma to większego znaczenia, bo do 26 lat jeszcze sporo czasu, ale studenci powinni mieć to na uwadze.

Warto jednak zauważyć, że bank często oferuje dla swoich klientów nowe promocje (np. wynagradza regularne oszczędzanie, dokłada powerbank do karty kredytowej czy obniża koszt karty Cinema City Unlimited) oraz chętnie udziela kredytów młodym klientom uzyskującym jakikolwiek dochód. Jest to więc konto godne polecenia.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat będą musiały udać się z rodzicem do oddziału banku, żeby podpisać umowę. Jeśli jesteś pełnoletni, możesz złożyć wniosek przez internet, a dokumenty podpisać za pośrednictwem kuriera.

Przejdź na stronę Konta Jakie Chcę »