Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Wirtualna karta dostępna bez opłat w Nest Banku

Redakcja   •   11 kwietnia 2023 r.

Wirtualna karta płatnicza to idealne rozwiązanie do płatności w internecie i za pośrednictwem elektronicznych portfeli takich jak Apple Pay czy Google Pay. Posługiwanie się nią jest bezpieczne i wygodne, a na dodatek kartę wirtualną bez fizycznej, plastikowej formy, możemy otrzymać natychmiastowo. Po założeniu konta w Nest Banku wystarczy zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej i aktywować kartę.

Co to jest wirtualna karta?

Karta wirtualna to rozwiązanie płatnicze, które działa analogicznie do tradycyjnej, plastikowej karty debetowej, z tą różnicą, że nie ma swojej fizycznej formy. Posługując się jej numerem, datą ważności i kodem CVC/CVV możemy używać jej do płatności internetowych i mobilnych. Korzystanie z niej jest w pełni bezpieczne, a dodatkowo unikamy ryzyka jej zgubienia bądź kradzieży. Co więcej, na koncie powiązanym z kartą wirtualną możemy trzymać małe kwoty i zasilać je według potrzeb, co może stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed cyberprzestępstwami.

W komunikacie prasowym Nest Banku, opisującym wprowadzenie nowej formy cyfrowej karty, możemy przeczytać między innymi:

„Z karty wirtualnej klienci Nest Banku mogą skorzystać niemal natychmiast. Wystarczy, że zalogują się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej, wejdą w zakładkę „Karty” i klikną „Aktywuj”. W ten sposób w kilkadziesiąt sekund mogą zacząć korzystać z karty wirtualnej. Po dodaniu karty do portfela mobilnego, zapłacimy nią zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych przy użyciu telefonu, opaski lub zegarka i wypłacimy gotówkę z bankomatów z funkcją zbliżeniową. Do zakupów online przydadzą się dane karty, które znajdują się bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku lub są dodane do portfela mobilnego.

Za aktywację i korzystanie z karty wirtualnej Nest! nie pobiera opłat. Karta wirtualna Nest Banku powstała we współpracy z Visa, jednym ze światowych liderów płatności cyfrowych oraz przy wsparciu procesora kart płatniczych – firmy Fiserv Polska.

Tworząc bankowość Nest!, kierujemy się trzema zasadami – ma być mobilnie, nowocześnie i w dobrej cenie. Pomaga nam w tym technologia, której najlepszym przykładem jest niepozorna i wszechstronna karta wirtualna. Przede wszystkim, jest dostępna natychmiast, nie trzeba na nią czekać ani martwić się, czy przyjdzie na czas. W kilkadziesiąt sekund można ją „wyrobić” i zacząć z niej korzystać, nie generując przy tym plastiku – mówi Janusz Mieloszyk, pierwszy wiceprezes zarządu Nest Banku. – Karta wirtualna to kolejny krok w stronę pełnej mobilności. Chcemy, żeby nasze produkty były dostępne w mgnieniu oka, a cała ścieżka powitania klienta – najszybsza na rynku. Już teraz wystarczy mniej niż 10 minut, żeby założyć i w pełni korzystać z konta w Nest!. Wkrótce pokażemy kolejne nowości – dodaje Janusz Mieloszyk.

Karta umożliwia skorzystanie z chargebacku oraz rozwiązań Visa

Funkcjonalności karty wirtualnej są niemal identyczne jak tej plastikowej, a transakcje nią wykonywane są chronione możliwością skorzystania z procedury chargeback. Procedura ta oznacza, że bank płacącego może próbować odzyskać od sprzedawcy pieniądze za wadliwe albo niedostarczone zakupy opłacone kartą Visa. Kartę wirtualną można także dodać do Visa Mobile, nowego rozwiązania płatniczego, a także innych usług dostępnych dla posiadaczy kart Visa wydanych przez Nest Bank”.

Słownik pojęć

Komisja Nadzoru Finansowego

- jest to organ administracji państwowej, sprawujący kontrolę nad rynkiem finansowym w Polsce. Nadzoruje m.in. instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, emerytalne i płatnicze. Działalność KNF ma zapewniać prawidłowe funkcjonowanie rynku finansowego, jego stabilność, bezpieczeństwo oraz przejrzystość, a także ochronę interesów uczestników tego rynku, czyli m.in. posiadaczy kont bankowych.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!