Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Płatności Visa Mobile w ING Banku Śląskim

Mateusz Skrzypczak   •   05 sierpnia 2022 r.

Z początkiem sierpnia ING wdrożył nowoczesny sposób płatności w internecie za pomocą numeru telefonu – Visa Mobile. To już trzeci bank w Polsce po Nest Banku i Banku BPS, który uruchomił ten sposób płatności.

Visa Mobile służy wyłącznie do płatności w internecie. Zamiast podawać dane swojej karty (16-cyfrowy numer, datę ważności, kod zabezpieczający) wystarczy podać swój numer telefonu i zatwierdzić operację w aplikacji mobilnej banku. Jest łatwiej i bezpieczniej!

Jak to działa?

W aplikacji banku możesz powiązać swój numer telefonu z kartą płatniczą Visa. Wystarczy wejść w szczegóły karty, znaleźć opcję „Visa Mobile” i kliknąć „Aktywuj usługę”. W trakcie procesu trzeba podać swój adres e-mail, aktywować usługę Click to Pay oraz potwierdzić swój e-mail poprzez podanie kodu weryfikacyjnego, który zostanie wysłany na podany adres.

Click to Pay to metoda płatności, która działa w sklepach internetowych na całym świecie i oprócz podania numeru telefonu, wymaga potwierdzenia także kodem wysłanym na adres e-mail oraz metodą 3D Secure w aplikacji banku. Visa Mobile działa natomiast póki co tylko w sklepach internetowych w Polsce, ale po podaniu numeru telefonu wystarczy tylko zatwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej banku. W obu przypadkach, podając jedynie numer telefonu, chronisz numer swojej karty i jej dane.

Ponieważ ING zintegrował Visa Mobile w swojej aplikacji Moje ING, nie trzeba także pobierać żadnych dodatkowych apek.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.