Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Konto młodzieżowe db Smart – zmiana opłat

Redakcja   •   25 czerwca 2014 r.

Od 1 sierpnia 2014 r. zmienia się tabela opłat w Deutsche Banku. Modyfikacje cen dotyczą również konta młodzieżowego (od 13 do 18 lat), czyli db Smart, zajmującego w rankingu kont młodzieżowych 9 miejsce.

Co się zmienia?

Niemal wszystkie rachunki w Deutsche Banku drożeją. Konto Smart będzie dalej prowadzone bezpłatnie, jednak więcej zapłacimy za wypłatę z bankomatów obcych w kraju i za granicą (2% min. 8 zł; wcześniej: 2% min. 6 zł). Pozostałe podwyżki dotyczą mniej istotnych usług, takich jak sporządzenie dokumentu o stanie rachunku i innych zaświadczeń na życzenie klienta.

W nowej taryfie opłat i prowizji zniesiono opłatę za zastrzeżenie karty.

Słownik pojęć

Windykacja

- proces mający na celu odzyskanie należności, np. pożyczonej kwoty. Gdy ktoś zalega ze spłatą kredytu lub pożyczki, albo nie płaci rachunków na czas, bank lub firma mogą rozpocząć proces windykacji, mający na celu nakłonienie dłużnika do spłaty. Może to być ponaglenie, oferta rozłożenia spłaty zadłużenia na raty, lub proces sądowy o zapłatę.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!