Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Euronet zmienia wizerunek – bankomaty wkrótce będą wyglądać inaczej!

Mateusz Skrzypczak   •   03 kwietnia 2023 r.

Euronet, operator jednej z największych sieci bankomatów i wpłatomatów w naszym kraju, zaprezentował dziś nowe logo, identyfikację wizualną i stronę internetową. Zmiana wyglądu bankomatów i wpłatomatów planowana jest na najbliższe dwa lata.

Możemy więc powoli żegnać się z niebiesko-żółtym, charakterystycznym i wyraźnym oznakowaniem. Nowe barwy nadal są zdominowane przez kolor granatowy, ale zamiast żółtego, marka wykorzystywać będzie „zieleń seaform” (czyli kolor turkusowy). Logo zostało całkowicie zmienione: nie będzie już wpisane w romb, a napis „Euronet” otrzymał całkowicie inną czcionkę.

Przy okazji, czy wiedzieliście, że Euronet to nie tylko bankomaty i wpłatomaty? Firma stworzyła szeroką sieć płatności globalnych, która obejmuje 50 738 zainstalowanych bankomatów, około 613 tys. terminali POS, rozwiązania w zakresie oprogramowania kart, sieć przetwarzania płatności prepaid oraz globalną sieć przekazów pieniężnych obejmujących obsługujących 188 krajów i terytoriów.

W Polsce Euronet funkcjonuje od 28 lat. Pierwszy bankomat w naszym kraju został zainstalowany w 1995 roku w warszawskim Hotelu Marriott. Dziś sieć maszyn liczy ponad 7000 urządzeń i bez wątpienia jest to najbardziej rozpoznawalna u nas sieć bankomatów i wpłatomatów.

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.

Słownik pojęć

Windykacja

- proces mający na celu odzyskanie należności, np. pożyczonej kwoty. Gdy ktoś zalega ze spłatą kredytu lub pożyczki, albo nie płaci rachunków na czas, bank lub firma mogą rozpocząć proces windykacji, mający na celu nakłonienie dłużnika do spłaty. Może to być ponaglenie, oferta rozłożenia spłaty zadłużenia na raty, lub proces sądowy o zapłatę.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!