Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

100 zł premii z Kontem Przekorzystnym dla Młodych

Redakcja   •   15 lipca 2021 r.

Jeśli masz ukończone 18 lat, możesz zgarnąć bonus w specjalnej promocji banku Pekao, a konkretnie 100 zł premii za aktywne korzystanie z Konta Przekorzystnego. Ale to nie jedyne, co można zyskać.

Rachunek dla młodych w Pekao to bardzo dobry, praktycznie nie generujący żadnych kosztów wybór na młodzieżowe konto bankowe. Do dyspozycji mamy między innymi  bezwarunkowo darmową kartę płatniczą, która umożliwia wypłacanie gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie za darmo. Do tego nowoczesne płatności BLIK, Apple Pay i aplikacja PeoPay, dzięki której masz bank w kieszeni.

100 zł bonusu za założenie Konta Przekorzystnego

Jeśli jesteś już pełnoletni, możesz otworzyć konto w promocji, która trwa do września 2021 r.

W akcji „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł” (edycja I) możesz zdobyć 100 złotych w postaci przelewu na nowo otwarte konto. Co trzeba zrobić?

Aby otrzymać bonus należy:

  • otworzyć Konto Przekorzystne dla Młodych z kartą i aplikacją mobilną PeoPay. Umowa może zostać zawarta online na stronie Pekao. Nie martw się, jeśli identyfikacja klienta podczas zawierania umowy online  lub w aplikacji się nie powiedzie, w takim wypadku będzie można dokończyć proces w oddziale Pekao.
  • do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po otwarciu Konta Przekorzystnego i w każdym z dwóch kolejnych miesięcy spełnić warunki aktywności, tzn. zapewnić pojedynczy wpływ min. 500 zł (przelew z innego banku) oraz wykonać 1 transakcję kartą do tego konta lub aplikacją PeoPay przez kolejne 3 miesiące kalendarzowe po otwarciu konta.

Oznacza to, że otwierając konto w lipcu opisane wyżej warunki, czyli wpływy, płatności i aktywność muszą być zrealizowane w sierpniu, wrześniu i październiku. Przelew w wysokości 100 zł wpłynie na Twoje konto do końca listopada 2021 r.

Nowością w promocji Pekao jest Pakiet Komfort bez opłat przez sześć miesięcy po otwarciu rachunku. Co to jest?

Pakiet Komfort to ubezpieczenie zakupów przez internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych, w tym telefonu komórkowego (do 1000 zł), a także możliwość skorzystania z pomocy fachowców (na przykład gdy popsuje się sprzęt AGD – do 2400 zł, trzy wizyty do 800 zł w pakiecie). Dodatkowo każdy z Pakietów Komfort (standard, złoty i platynowy) zapewnia pulę darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu (odpowiednio 2, 3 i 4).

Żeby zdobyć premię 100 zł musisz wybrać i aktywować jeden z trzech pakietów, który przez sześć miesięcy jest bezpłatny. Ważne, aby nie rezygnować z niego do dnia wypłaty premii na konto. Po zakończeniu promocji pakiet kosztuje od 6 do 12 zł, w zależności od zakresu ubezpieczenia.

Innym warunkiem wypłaty premii jest złożenie wzoru podpisu w celu pełnej identyfikacji Twojej tożsamości. Można to zrobić w dowolnym oddziale Pekao w ciągu dwóch miesięcy od założenia konta.

Wszystkie zasady znajdziesz na stronie banku w regulaminie promocji.

50 zł za każde skuteczne polecenie konta znajomemu

Jeśli będziesz zadowolony z założonego Konta Przekorzystnego dla Młodych, możesz rekomendować go znajomym, otrzymując dodatkowy bonus: 50 złotych premii za każde skuteczne polecenie zarówno dla Ciebie, jak i dla znajomego. Polecenie będzie skuteczne, jeśli osoba otwierająca rachunek spełni warunki aktywności, którymi są:

  • wyrażenie zgody na marketing elektroniczny od banku (maile, SMS-y, e-maile)
  • złożenie wzoru podpisu w dowolnie wybranej placówce banku Pekao,
  • zapewnienie wpływu na konto w kwocie min. 500 złotych (przelew z innego banku),
  • wykonanie przynajmniej czterech transakcji bezgotówkowych kartą lub aplikacją PeoPay

Zarówno wpływy na konto jak i transakcje bezgotówkowe muszą być wykonane w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych po miesiącu założenia konta. Pamiętaj, że osoba, której polecasz rachunek również musi mieć ukończone 18 lat.

Do 7400 punktów, czyli 110 zł w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile

Możesz również zgarnąć trzeci bonus, jakim są punkty o wartości 110 złotych w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile.

  • 3400 punktów o wartości 50 zł otrzymasz od banku, za przystąpienie do programu do 30.09.2021 r. oraz wykonanie 4 transakcji kartą Mastercard lub Maestro w okresie 30 dni od dnia przystąpienia do programu.
  • 4000 punktów o wartości 60 zł otrzymasz od Mastercard za przystąpienie do programu oraz za wykonanie transakcji kartą Mastercard na kwotę 50 zł.

Przejdź na stronę promocji i załóż konto z premią »

Słownik pojęć

Dług publiczny

- suma niespłaconych przez państwo należności. Źródłem długu publicznego jest deficyt budżetowy, czyli większe wydatki, niż zyski państwa w danym roku (lub przez dłuższy czas) oraz zaciąganie kredytów.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!