Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Wygrywaj po 200 zł w serii quizów organizowanych przez NBP!

Redakcja   •   19 września 2017 r.

Narodowy Bank Polski informuje o zbliżającym się cyklu quizów, w których będzie można pochwalić się swoją wiedzą na temat finansów i ekonomii. Quizy będą publikowane co tydzień pomiędzy 27 września a 7 grudnia 2017 r, a pierwszych 10 osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, zostaną nagrodzone kartami podarunkowymi w wysokości 200 lub 100 zł!

Każdy quiz będzie składał się z 20 pytań i każdy będzie dotyczył innego zakresu wiedzy: bankowości, PKB, przedsiębiorczości, unii gospodarczo-walutowej i inwestycji. Aby otrzymać nagrodę, należy być w pierwszej dziesiątce osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Trzy pierwsze osoby otrzymają kartę podarunkową w wysokości 200 zł, a kolejnych 7 uczestników otrzyma karty o wartości 100 zł.

W przypadku braku 10 osób, które odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, nagrodzeni zostaną uczestnicy z najwyższą ilością punktów, również na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

Razem do wygrania jest aż 2000 zł (200 zł x 10 quizów) – warto zatem zakasać rękawy i wziąć się do nauki o finansach!

Na stronie NBPortal.pl znajdują się szczegóły konkursu i regulamin.

Słownik pojęć

Dług publiczny

- suma niespłaconych przez państwo należności. Źródłem długu publicznego jest deficyt budżetowy, czyli większe wydatki, niż zyski państwa w danym roku (lub przez dłuższy czas) oraz zaciąganie kredytów.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!