Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Score Hunter Junior – konkurs edukacji finansowej

Katarzyna Jóźwik   •   10 listopada 2021 r.

Czy naukę o finansach można połączyć z rywalizacją o cenne nagrody? Jasne, że tak! Udowadnia to Konkurs Score Hunter Junior, w którym masz szansę sprawdzić swoją wiedzę ekonomiczną a przy okazji powalczyć o trofea dla siebie, swoich nauczycieli oraz szkoły. Upoluj finansowe punkty!

Organizatorem konkursu jest Biuro Informacji Kredytowej SA, a jego głównym partnerem Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. Konkurs jest realizowany w ramach projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.

Wiedza o finansach, bezpieczeństwie i odpowiedzialności

Celem Konkursu Score Hunter Junior jest popularyzacja wśród młodzieży wiedzy z zakresu finansów, odpowiedzialnego zarządzania własnym budżetem i korzystania z produktów kredytowych oraz dbałości o bezpieczeństwo danych osobowych.

Merytoryczna wiedza i zadania sprawdzające poziom jej przyswojenia udostępnione są na dedykowanej platformie edukacyjnej opracowanej przez BIK. Jako uczestnik masz do dyspozycji zadania, materiały video oraz quizy o tematyce szeroko rozumianych finansów osobistych. Warunkiem udziału w konkursie jest ukończone 16 lat. Zgłoszenia dokonuje koordynator (nauczyciel) odpowiedzialny za udział szkoły w projekcie. Po zaakceptowaniu zgłoszenia nauczyciela będziesz mógł się zarejestrować do udziału w konkursie.

Rywalizacja w formie gry

Twoim obowiązkiem jako uczestnika Score Hunter Junior jest wykonywanie zadań dostępnych na dedykowanej platformie. Z platformy możesz korzystać zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Jako uczestnik konkursu będziesz miał do wykonania misje, a za realizację każdego zadania otrzymasz Punkty Scoringu i Punkty doświadczenia.

Co ciekawe, wykonane już zadania mogą ponownie aktywować się na Twoim koncie w platformie. Wszystko po to, aby dodatkowo Cię zniechęcić do ich wykonania, zdobywania wiedzy i kolejnych punktów. W ten sposób organizator sprawdza Twoją determinację w walce o nagrody. Pula zebranych punktów może też ulec zmniejszeniu w sytuacji, kiedy kilkukrotnie udzielisz błędnej odpowiedzi na pytanie. Rywalizacja z innymi uczestnikami polega na prawidłowym wykonaniu jak największej liczby zadań, co przekłada się na liczbę zdobytych punktów.

II edycja Konkursu Score Hunter Junior – cenne nagrody dla ucznia i szkoły

W bieżącej edycji konkursu, który trwa od 15 października 2021 do 30 kwietnia 2022, uczestnicy z największą liczbę Punktów doświadczenia mają szansę otrzymać cenne nagrody. Organizator konkursu przewiduje dla 10 najlepszych uczniów smartwatche Samsung Galaxy Watch Active2 40.

Oprócz nagród dla samych uczestników przewidziane są również nagrody pieniężne zarówno dla koordynatorów projektu w szkołach (5×700 zł), jak też samych placówek (3×2000 zł). Kryterium przyznawania nagród finansowych będzie jak największa liczba zaangażowanych uczestników, którzy zdobyli min. 100 Punktów doświadczenia (w przypadku nagród dla koordynatorów) lub min. 50 Punktów doświadczenia (w przypadku nagród dla szkół).

Jednak od nagród rzeczowych i finansowych z pewnością o wiele cenniejsza jest praktyczna wiedza na temat finansów i produktów kredytowych, jaką zdobędziesz wraz ze swoją szkołą w trakcie konkursu.

Szersze informacje o Konkursie Score Hunter Junior znajdziesz na stronie: bakcyl.wib.org.pl/score-hunter/

Słownik pojęć

Pożyczka

- to użyczenie swojej własności (w tym pieniędzy) innej osobie. W odróżnieniu od kredytu nie jest wymagane określenie celu na jaki zostaną przeznaczone pożyczone pieniądze, nie jest też konieczne naliczenie i pobranie odsetek.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!