Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Revolut <18 dla młodzieży

Redakcja   •   18 sierpnia 2022 r.

Rachunek młodzieżowy, znany do tej pory jako Revolut Junior, działa od teraz jako Konto Revolut <18. Nowe, atrakcyjne wzory kart płatniczych i nowy design aplikacji to nie jedyne zmiany, które pojawiły się w zmienionej wersji rachunku. Dodano również natychmiastowe i darmowe przelewy między użytkownikami Revolut <18.

Z Revolut Junior korzystało do tej pory blisko 100 tys. młodych ludzi w Polsce i ponad 1,6 mln na świecie. Konto zyskuje popularność, dlatego Revolut zdecydował się na jego lepsze dopasowanie do oczekiwań młodzieży.

Nowe fukcje w Revolut <18

Zmiana Revolut Junior w Revolut <18 to, oprócz nowej szaty graficznej, także możliwość personalizacji karty płatniczej poprzez narzędzie do projektowania kart w aplikacji.

Dzięki temu można nanieść na kartę odręczne rysunki, teksty z możliwością wyboru czcionki, gotowe obrazki i emotikony. W ten sposób możesz stworzyć kartę, która będzie jedyna w swoim rodzaju.

Powiadomienia o wydatkach

Wprowadzono również możliwość śledzenia wykonywanych transakcji i otrzymywania powiadomień push o wydatkach – co może pomóc zmieścić się w zaplanowanym budżecie, a dzięki funkcji celów oszczędnościowych zadbać również o odkładanie zaskórniaków.

Regularne kieszonkowe

Nową funkcją jest również ustawienie cyklicznego dnia wypłaty kieszonkowego z konta Twojego rodzica. Rodzic może również zaplanować zestaw wyzwań do podjęcia i ukończenia, które warunkują wypłatę nagrody.

Przelewy błyskawiczne

W Revolut <18 znajdziemy również, znaną z dorosłej wersji konta, funkcję “Revolut me!”, która pozwala prosić znajomych o pieniądze i wykonywać przelewy do innych użytkowników Revolut <18 w sposób błyskawiczny i darmowy.

Menedżer produktów w Revolucie, Tara Massoudi mówi:

Liczymy, że nowy, pozytywny i pełen energii design przypadnie do gustu użytkownikom w różnym wieku poniżej 18 lat. Poszliśmy wprost za uwagami zgłaszanymi nam przez klientów. Młodzi prosili o możliwość personalizacji Revolut <18 i właśnie taką funkcję dla nich uruchamiamy. Chcieli, żeby karta była bardziej ich. Dlatego, stworzyliśmy nieco bardziej “dorosły” design i nazwę. Revolut <18 to konto, które uczy się i rośnie wraz z użytkownikiem!

Jak otworzyć Revolut <18?

Karta Revolut <18 jest darmowa i każdy rodzic bądź opiekun prawny, który posiada konto w Revolut może utworzyć w nim konto dla dziecka lub nastolatka.

Następnie możesz pobrać aplikację Revolut <18 poprzez zeskanowanie QR kodu z ekranu telefonu rodzica, choć nie jest to jednak konieczne do działania karty Revolut <18. Rodzice mogą stworzyć do 5 kont Revolut <18 (w zależności od planu, z którego korzystają w Revolut).

Nastolatkowie mogą też sami zarejestrować konto, za pozwoleniem rodziców. Jeśli nastolatek nie zyskał jeszcze prawa do wyrażenia zgody na udostępnienie danych (w Polsce 16 lat), wtedy to rodzic (lub opiekun) może założyć mu konto z poziomu swojej własnej aplikacji.

źródło: informacje prasowe Revolut

Słownik pojęć

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

- regulowany przez państwo rynek obrotu papierami wartościowymi w Polsce. GPW powstała w 1991 roku, a jej budynek mieści się przy ulicy Książęcej 4 w Warszawie.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!