Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Konto <20 w ofercie BZ WBK

Redakcja   •   10 września 2015 r.

BZ WBK wprowadza bezpłatne konto dla nastolatków. Młodzi klienci mogą bez ograniczeń korzystać z rachunku, wykonując darmowe przelewy czy wypłacając środki z bankomatów bez żadnych opłat.

Uwaga, opis archiwalny! Konta <20 nie ma już w aktualnej ofercie BZ WBK. Od niedawna młodzież może otworzyć nowy rachunek, o którym szerzej przeczytacie w naszym artykule: Konto Jakie Chcę dla młodych w BZ WBK.

Zgodnie z preferencjami nastolatków, prowadzenie Konta<20, jak i wydawana do niego karta, są całkowicie darmowe do ukończenia przez młodych klientów 20 roku życia. Bank nie pobierze również żadnych dodatkowych opłat za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Ponadto, konto umożliwia młodym oszczędzanie – pieniądze trzymane na rachunku są atrakcyjnie oprocentowane – na 3% w skali roku za saldo do kwoty 3000 zł. Konto zostało tak stworzone, aby odpowiadało stylowi życia młodych osób – przede wszystkim można łatwo sprawdzić stan rachunku na urządzeniach mobilnych, doładować telefon, płacić zbliżeniowo, robić zakupy w sklepach tradycyjnych i internecie czy wykonać przelew.

Aby otrzymać 50 zł w promocji za otwarcie konta w BZ WBK, we wniosku na stronie banku wpisz kod polecającego: 1001016200

Dodatkowo, nastolatkowie mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji organizowanych przez bank. Do 30 września 2016 r., w ramach tzw. usługi moneyback, co miesiąc otrzymają z powrotem na konto 10 proc. kwoty wydanej na bilety do kina i teatru (max. 50 zł miesięcznie). Ponadto nastolatek, który otworzy konto do dnia 31 października b.r., może otrzymać słuchawki marki Philips.

Przygotowując naszą pierwszą ofertę dla najmłodszych, zadbaliśmy również o edukację. Zachęcając nastolatka do aktywnego korzystania z konta i karty, zwracamy uwagę na bezpieczeństwo dokonywanych transakcji, m.in. na ochronę PIN-u do swojej karty, nieujawnianie danych, na które jest założone konto w banku, czy sprawdzanie listy transakcji. Do edukacji finansowej swoich dzieci zachęcamy także rodziców – im szybciej nastolatek pozna podstawy świata finansów osobistych, tym łatwiej wejdzie w odpowiedzialne dorosłe życie – podkreśla Wioletta Kwiatkowska z Banku Zachodniego WBK.

Wniosek o otwarcie konta znajdziesz na stronie internetowej BZ WBK >>

Źródło: http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/biuro-prasowe/aktualnosci/konto-bez-sciemy-dla-nastolatkow-w-banku-zachodnim-wbk.html

Przeczytaj również