Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Naucz się inwestować w grze Milion na Bank

Katarzyna Jóźwik   •   15 grudnia 2021 r.

Zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób można zarobić pierwszy milion? Chciałbyś spróbować swoich sił w inwestycjach finansowych? Zgłoś swój udział w konkursie „Milion na Bank” i zarób wirtualny milion złotych, a możesz zdobyć nagrodę w wysokości 2000 zł.

 

Organizatorami konkursu są Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think!. „Milion na Bank” jest częścią projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.

Gra o milion

Celem gry „Milion na Bank” jest popularyzacja szeroko pojętej wiedzy ekonomicznej wśród młodzieży oraz przybliżenie zasad inwestowania i pomnażania pieniędzy na rynku kapitałowym.

Warunkiem Twojego uczestnictwa w konkursie jest wiek 15-20 lat i status ucznia szkoły średniej. Zgłaszając się do konkursu, otrzymujesz dostęp do internetowej gry symulacyjnej, w ramach której możesz rywalizować z pozostałymi uczestnikami konkursu. Twoim zadaniem jest zarobienie wirtualnego miliona złotych w jak najmniejszej liczbie tur gry. W tym celu możesz wykorzystać posiadane oszczędności, umiejętności oraz udostępnione instrumenty finansowe.

Wirtualna szkoła życia

Zaletą „Milion na Bank” jest odwzorowanie realiów rynku finansowego. Jako uczestnik gry otrzymujesz pulę 10 000 zł oszczędności oraz comiesięczną pensję w wysokości 1600 zł. Główny cel gry – zarobienie 1 mln zł – musisz realizować nie tylko poprzez inwestowanie posiadanych oszczędności, ale także mądre zarządzanie domowym budżetem. Ty decydujesz o swoich wydatkach na poziom życia, zakupy czy rozrywki. Możesz korzystać z konta oszczędnościowego lub kredytu gotówkowego.

W każdym kwartale możesz na przykład inwestować w akcje spółek giełdowych, obligacje, fundusze inwestycyjne oraz surowce, zdobywać nowe umiejętności w trakcie studiów, analizować swoje wydatki na życie codzienne. Gdy zgromadzisz większą sumę, możesz zainwestować w nieruchomości i zarabiać na wynajmie. To, czy uda Ci się zarobić pierwszy milion zależy od ilości podjętych w tym kierunku działań, Twoich umiejętności oraz… szczęścia.

Cenne nagrody

Organizator przewidział nagrody finansowe dla sześciu najlepszych uczestników konkursu. W zeszłorocznej edycji kwota nagród wynosiła 1000, 1500 oraz 2000 zł. Dodatkową nagrodę finansową otrzyma również uczestnik z najlepszym wynikiem na etapie wojewódzkim.

W najbliższym czasie ruszą zapisy do II edycji konkursu. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: https://bakcyl.wib.org.pl/milionnabank