Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Stypendium Fundacji BGŻ BNP Paribas dla najzdolniejszych uczniów gimnazjów z mniejszych miejscowości

Redakcja   •   Aktualizacja: 1 marca 2017 r.

Do 15 kwietnia 2017 r. trwa nabór do XV już edycji programu stypendialnego Klasa Fundacji BGŻ BNP Paribas. O przyznanie stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z mniejszych miejscowości, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Program stypendialny wspiera uczniów przez 3 lata nauki w liceum oraz na I roku studiów. Uczniowie otrzymują wsparcie finansowe w zakresie m.in. pobytu w internacie, wyżywienia, podręczników, wydatków na rozwój naukowy i kulturalny.

Ponadto, program zapewnia dostęp do nagród stypendialnych oraz wieloletnie wsparcie także w rozwoju zawodowym. Dodatkowo program „Możesz na mnie Polegać” angażuje społecznie stypendystów w działania wolontariackie oraz umożliwia realizację własnych projektów prospołecznych.

Do tej pory program Klasa ukończyło ponad 500 stypendystów. Wszyscy dostali się na wymarzone uczelnie wyższe. Od 2007 roku tworzą Stowarzyszenie Absolwentów, które wspiera ideę programu oraz jego kontynuację, a także realizuje społecznie użytecznie zadania z zakresu kultury i edukacji.

Przeczytaj komunikat prasowy na stronie banku – znajdziesz tam także link do formularza zgłoszeniowego.

Przeczytaj również