Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

O nas

Portal kontomlodziezowe.com założyliśmy w 2014 roku. Zauważyliśmy wtedy, że mało kto w bankach zwracał uwagę na młodego klienta. A sami zaczynaliśmy swoje przygody z kontami bankowymi jeszcze jako nastolatkowie! Rodzice pomagali nam wtedy zrozumieć co to jest konto, co to jest karta (i czemu oni mają kredytowe, a my nie) i jak to wszystko działa.

Ale – na szczęście dla nich – nie było wtedy jeszcze aplikacji mobilnych, płatności telefonami, zegarkami itd. Dziś niejeden rodzic na pewno pogubiłby się całkowicie, gdyby przyszło mu wytłumaczyć te technologie swoim dzieciom. Zwłaszcza, że to dzieci i młodzież szybciej łapią o co w nich chodzi i do czego one właściwie mogą służyć ;)

Jak mieć konto w banku i na tym nie stracić?

Zdarzyło nam się również, jednemu i drugiemu, czegoś nie dopilnować: albo zablokować kartę, albo zapłacić prowizję, której można było łatwo uniknąć. Bo zetknięcie z bankiem to nie zawsze jest bułka z masłem – trzeba poznać trochę nowych słów, dostosować się do bankowych reguł, no i oczywiście wykazać się odpowiedzialnością. Ale jest to wielkie ułatwienie w codziennym życiu, a dla każdego człowieka w pewnym momencie jest to już po prostu konieczność.

Dlatego chcemy pomóc Wam ogarnąć te wszystkie bankowe tematy. Piszemy dla Was o podstawach – np. czym jest konto, jakie są rodzaje przelewów, lub czym różnią się poszczególne typy kart (debetowa, kredytowa itd.). Staramy się wyjaśniać jak działają banki, jak bezpiecznie korzystać z konta, z bankowości elektronicznej i z bankomatów. Analizujemy dla Was najpopularniejsze konta młodzieżowe oraz warunki promocji, którymi banki zachęcają Was do założenia u nich swojego pierwszego rachunku.

Od początku istnienia serwisu pomogliśmy tysiącom z Was wybrać dla siebie najlepsze konto.

Jesteśmy dumni z tego, że ilość odwiedzin na naszej stronie stale rośnie i że ufacie naszym opiniom. Tylko dzięki temu stale chce nam się to robić! :)

Ranking kont młodzieżowych

Najważniejszym elementem na naszej stronie jest ranking kont dla młodych, gdzie w jednej tabeli zebraliśmy wszystkie oferowane w Polsce konta dla młodzieży od 13 do 18 roku życia. Porównaliśmy kluczowe opłaty i możliwości, tak żebyście szybko mogli się rozeznać, które oferty są bardziej korzystne od innych.

Na pozycję w rankingu nie wpływają jednak same opłaty, które zresztą często są zerowe, ale także cały szereg innych cech:

  • jaka jest wymagana aktywność na koncie, niezbędna do uniknięcia opłaty za konto lub kartę,
  • czy jest możliwość założenia konta online poniżej 18. roku życia,
  • czy jest konieczność posiadania konta przez rodzica w tym samym banku,
  • z jakich sposobów płatności można korzystać,
  • jakie są dodatkowe korzyści dla młodych – promocje, zniżki, bonusy za oszczędzanie itp.,
  • jaka jest funkcjonalność i przyjazność bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej,
  • jaka jest oferta banku dla dorosłych, ponieważ część z Was zdąży się przyzwyczaić do swojego banku i zechce w nim zostać nawet po utracie statusu młodzieży.

Słownik pojęć

Fundusz inwestycyjny

- to fundusz zarządzany przez specjalistów od inwestowania, w którym są zgromadzone pieniądze wielu osób (zarówno prywatnych, jak i prawnych). Kupując jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego można stać się uczestnikiem funduszu.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!