Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

BZ WBK zmienił nazwę na Santander Bank Polska

Redakcja   •   07 września 2018 r.

Dziś oficjalnie Bank Zachodni WBK zmienił nazwę na Santander Bank Polska oraz przeniósł swoją siedzibę z Wrocławia do Warszawy. BZ WBK należał do Santandera już od 7 lat, ale decyzja o rezygnacji z dotychczasowej nazwy zapadła dopiero w tym roku.

Rebranding ma zacząć się w drugim tygodniu września, ale już można zaobserwować wymiany szyldów na nowe, całe czerwone, z nową nazwą Santander Bank Polska. Zmiana nazwy banku nie spowoduje żadnych istotnych zmian dla klientów banku: dotychczasowa oferta, umowy, numery kont, karty płatnicze, hasła i PIN-y pozostają bez zmian.

Zmieni się wygląd serwisu transakcyjnego oraz ikona i ekran startowy aplikacji mobilnej. Kolory banku to od teraz czerwień i biel – znika charakterystyczna dla BZ WBK ciemna zieleń. Z czasem bank zmieni też adres strony na santander.pl – pociągnie to za sobą zmianę adresu logowania do bankowości online. Również w pasku adresu przeglądarki pojawi się nazwa Santander, zamiast Bank Zachodni WBK.

Słownik pojęć

Dług publiczny

- suma niespłaconych przez państwo należności. Źródłem długu publicznego jest deficyt budżetowy, czyli większe wydatki, niż zyski państwa w danym roku (lub przez dłuższy czas) oraz zaciąganie kredytów.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!