Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Банківський рахунок для громадян України в Польщі

Krzysztof Gibek, Mateusz Skrzypczak   •   04 maja 2022 r.

Перевірте, що потрібно для відкриття банківського рахунку в Польщі, які банки мають сайти українською та які пільги доступні для громадян України.


Польська версія / Wersja po polsku ›


Які банки в Польщі

У Польщі є понад десяток банків, які пропонують рахунки приватним особам. Це, за розміром: PKO BP, Pekao SA, Santander Bank, mBank, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Millennium, Getin Bank, Alior Bank, Bank Ochrony Środowiska (BOŚ), Credit Agricole, Bank Pocztowy, Nest Bank.

Як відкрити рахунок

Практично кожен банк у Польщі може відкрити онлайн-рахунок на сайті банку. На жаль, це стосується лише громадян Польщі – іноземці можуть відкрити рахунок лише у відділенні. Тому рішення про вибір банку може залежати від того, які банки мають відділення у вашому поточному місцезнаходження.

Спрощення для громадян України відкриття рахунків у Польщі

У зв’язку з війною польські банки запровадили спрощені процедури відкриття рахунків для громадян України, які приїжджають до Польщі після 23 лютого 2022 року.

Зараз більшість банків вимагають лише один документ, що посвідчує особу, наприклад: паспорт, карту проживання або тимчасове посвідчення особи іноземця.

Найчастіше вам не потрібен номер польського телефону і вам не потрібно вказувати постійну адресу в Польщі (а в тих банках, де потрібна адреса, це може бути адреса, де ви будете тимчасово перебувати, наприклад, центр для біженців або адреса родини/друзів у Польщі).

Дізнатися про Pахунок Konto Przekorzystne – це стандартний рахунок, який можна відкрити маючи документи, що підтверджують особу. Спеціальна пропозиція для нових клієнтів з України підготовлено банком Pekao SA!

Щоб легше ознайомитися з пропозицією та відкрити рахунок, деякі банки запустили веб-сайти та гарячі лінії українською мовою (PKO BP, Pekao SA, Santander, ING Bank, BNP Paribas, Bank Millennium, Alior Bank, Getin Bank, Credit Agricole, Bank Pocztowy). Декілька банків (PKO BP, Getin Bank, Alior Bank) пропонують швидкий процес видачі картки після підписання договору (є в деяких відділеннях банку).

Рахунок для іноземця можна відкрити тільки у відділенні банку, онлайн це зробити не можна.

банк Сайт українською мовою Гаряча лінія українською мовою Інтернет-банкінг українською мовою Швидкий процес видачі картки у відділенні банку
PKO BP так 24h
+48815356060
так так
Pekao SA так 8:00-20:00
+48225912220
так ні
Santander так 08:00-17:00
+48618119999
ні ні
mBank так 08:00-20:00
+48426389721
ні ні
ING Bank Śląski так 9:00-17:00
+48323570069
ні ні
BNP Paribas так 24h
+48503228228
так ні
Millennium так 8:00-20:00
+48225984045
ні ні
Getin так 8:00-18:00
+48326043018
ні так
Alior Bank так 9:00-17:00
+48123707000
так так
Credit Agricole так 10:00-18:00
+48717997114
ні ні
Bank Pocztowy так 9:00-17:00
+48523280797
ні ні
Citi Handlowy так ні ні так
Nest Bank ні ні ні ні
BOŚ Bank ні ні ні ні

Чи можу я заплатити гривні на рахунок у польському банку?

На жаль, польські банки не приймають платежі в гривнях. Перш ніж вносити готівку на свій рахунок, вам потрібно конвертувати гривні в польські злотий (PLN) або долари США (USD), євро (EUR), британський фунт (GBP) або швейцарський франк (CHF).

Крім того, якщо у вас є доступ до свого українського банківського рахунку, ви можете здійснити переказ у власній валюті, і ви отримаєте кошти в польській валюті на свій польський рахунок. Проте банки не мають хороших курсів валют, особливо якщо мова йде про непопулярні валюти, такі як долар США, євро, фунти стерлінгів.

Рейтинг акаунтів для молоді

Якщо ви хочете вибрати хороший молодіжний акаунт, скористайтеся нашим рейтингом. Ми порівнюємо рахунки вже кілька років і показуємо всі найважливіші комісії в таблиці. Рейтинг лише польською мовою, але ми маємо для вас переклади окремих критеріїв:

 • opłata za otwarcie konta / wydanie karty – комісія за відкриття рахунку/випуск картки
 • miesięczna opłata za prowadzenie konta – щомісячна плата за обслуговування рахунку
 • przelew zewnętrzny (do innego banku) przez internet – зовнішній переказ (в інший банк) через Інтернет
 • przelew natychmiastowy przez internet – миттєвий переказ через Інтернет
 • miesięczna opłata za kartę – щомісячна плата за карту (часто це не стосується вас)
 • możliwość zwolnienia z opłaty za kartę – можливість звільнення від плати за карту
 • liczba bezpłatnych bankomatów – кількість безкоштовних банкоматів
 • wypłata z bankomatów obcych (w Polsce) – зняття коштів з інших банкоматів Польщі
 • darmowa wpłata gotówki – безкоштовний депозит готівкою
 • płatności mobilne – мобільні платежі
 • możliwość samodzielnego otwarcia konta przez internet – можливість самостійно відкрити рахунок через Інтернет (на жаль, це не стосується вас)
 • dodatkowe korzyści i możliwości – додаткові переваги та можливості
 • wiek posiadacza – вік власника
 • możliwość otwarcia, gdy rodzic nie ma konta w tym samym banku – можливість відкриття, коли батько не має рахунку в тому ж банку

Krzysztof Gibek, Mateusz Skrzypczak
Specjaliści od kont bankowych i finansów, na bieżąco śledzący gospodarkę i sektor bankowy. Obaj założyli swoje pierwsze konta przed ukończeniem 18 lat, jeszcze zanim stało się to popularne! Od 2014 roku prowadzą portal Kontomłodzieżowe.com, którego najważniejszym elementem jest aktualizowany co miesiąc ranking kont dla młodych.