Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Nowości w aplikacji BZWBK24 mobile

Redakcja   •   17 października 2017 r.

BZ WBK informuje na swoim blogu o nowinkach w ostatnio opublikowanej wersji aplikacji mobilnej. Klienci otrzymali nową historię operacji, a u żytkownicy Androida dodatkowo mogą od teraz logować się do aplikacji za pomocą odcisku palca.

Od najnowszej wersji, historia transakcji oferuje garść przydatnych funkcji, takich jak np. wyszukiwanie (wg nazwy odbiorcy, fragmentu numeru konta, tytułu przelewu), oraz filtrowania wg wartości transakcji i jej rodzaju (wpływy lub wydatki):

Posiadacze iPhone’ów już wcześniej mogli logować się do aplikacji za pomocą odcisku palca, zatem użytkownicy Androida mogą już przestać patrzeć na nich z zazdrością. Jest tylko jedno ale – logowanie przez odcisk działa tylko dla systemów w wersji 6.0 (Marshmallow) lub wyższej. Nowy sposób logowania bardzo łatwo włączyć – w aplikacji BZWBK24 należy wejść w Ustawienia > Sposób logowania, wybrać opcję „Odcisk palca” i potwierdzić PIN-em. To wszystko!

Więcej o nowej historii i o logowaniu odciskiem palca na blogu BZ WBK.

Przeczytaj również

Słownik pojęć

Stopa procentowa

- określa ile kosztuje pożyczenie pewnej sumy pieniędzy. Stopy procentowe określane są przez państwo (a konkretnie przez Radę Polityki Pieniężnej) i odnoszą się do odsetek, jakie banki muszą zapłacić za pożyczenie pieniędzy od Narodowego Banku Polskiego i od siebie nawzajem. Ta cena z kolei wpływa na warunki, na jakich banki udzielają kredytów nam, zwykłym obywatelom. Im wyższe stopy procentowe, tym wyższe oprocentowanie kredytu. W czasie, gdy obowiązują niskie stopy procentowe, za pożyczenie pieniędzy z banku zapłacimy mniej, z drugiej strony zarobimy mniej na odsetkach, jeśli ulokujemy oszczędności w banku. W okresie obowiązywania wysokich stóp procentowych, koszty pożyczenia pieniędzy z banku wzrastają, podobnie jak oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Na stronie NBP znajduje się długi, ale interesujący artykuł nt. stóp procentowych.
Więcej pojęć »