Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Nest Bank uruchamia płatności SwatchPAY

Mateusz Skrzypczak   •   07 lipca 2022 r.

Nest Bank nie odstępuje konkurencji ani o krok, będąc kolejnym bankiem w tym roku, który wdraża płatności zegarkami – tym razem marki Swatch. Przy pomocy SwatchPAY można płacić wszędzie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe i widnieje logo Visa.

SwatchPAY działa na takiej samej zasadzie jak karta płatnicza. Aby zapłacić, wystarczy po prostu zbliżyć tarczę zegarka do terminala. Czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipa w zegarku. W przypadku zakupów na kwotę wyższą niż 100 zł konieczne jest podanie numeru PIN. Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu zegarek można wykorzystać do płacenia bez obawy o wyczerpanie baterii.

Aby włączyć płatności SwatchPAY, najpierw trzeba dodać swoją kartę Visa wydaną przez Nest Bank do zegarka Swatch, który posiada funkcję płatności zbliżeniowych (NFC). Można to zrobić albo przez aplikację mobilną SwatchPay wydawaną przez wearonize, albo online na stronie internetowej Swatch. Przy pomocy aplikacji, tę metodę płatności można także w dowolnym momencie wyłączyć i ponownie włączyć.

SwatchPAY to już siódmy rodzaj płatności mobilnych dostępny w Nest Banku. Klienci mają do dyspozycji także płatności Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, FitBit Pay oraz Visa Mobile, którą – co ciekawe – bank wdrożył jako pierwszy na świecie!

Mateusz Skrzypczak
Żywo zainteresowany światem i bieżącymi wydarzeniami, szczególnie ekonomicznymi i gospodarczymi. Nieustannie trzyma rękę na pulsie rynku bankowego w Polsce oraz dba o odpowiedzialne zarządzanie budżetem osobistym i skuteczne pomnażanie kapitału.

Słownik pojęć

Fundusz inwestycyjny

- to fundusz zarządzany przez specjalistów od inwestowania, w którym są zgromadzone pieniądze wielu osób (zarówno prywatnych, jak i prawnych). Kupując jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego można stać się uczestnikiem funduszu.
Więcej pojęć »

Porównywarka kont dla młodych ›

Odpowiedz na 5 prostych pytań i zobacz, które konta spełniają Twoje wymagania. Nie musisz analizować tabelek i szukać haczyków, bo już to zrobiliśmy!