Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

BZ WBK otworzył 10 tysięcy Kont <20

Redakcja   •   Aktualizacja: 22 lutego 2018 r.

Nowe Konto <20 zaproponowane młodzieży przez BZ WBK okazało się strzałem w dziesiątkę. Już 10 tysięcy młodych klientów korzysta z darmowego prowadzenia oprocentowanego rachunku, bezpłatnych wypłat z bankomatów na całym świecie, a także bezpłatnych przelewów przez internet i w oddziałach.

Uwaga, opis archiwalny! Konta <20 nie ma już w aktualnej ofercie BZ WBK. Od niedawna młodzież może otworzyć nowy rachunek, o którym szerzej przeczytacie w naszym artykule: Konto Jakie Chcę dla młodych w BZ WBK.

Dzięki elementowi edukacyjnemu, Konto<20 może być dobrym sposobem na odpowiedzialne wprowadzenie dziecka w świat finansów. – Zachęcając nastolatka do aktywnego korzystania z konta i karty, zwracamy uwagę na bezpieczeństwo dokonywanych transakcji, m.in. na ochronę PIN-u do swojej karty, nieujawnianie danych, na które jest założone konto w banku, czy sprawdzanie listy transakcji. Jesteśmy przekonani, że im szybciej nastolatek pozna podstawy finansów osobistych, tym łatwiej wejdzie w odpowiedzialne życie – podkreśla Elżbieta Grodzicka.

Źródło: http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/biuro-prasowe/aktualnosci/sukces-oferty-dla-mlodych-ponad-10-tysiecy-nowych-kont-20.html

Przeczytaj również

Słownik pojęć

Stopa procentowa

- określa ile kosztuje pożyczenie pewnej sumy pieniędzy. Stopy procentowe określane są przez państwo (a konkretnie przez Radę Polityki Pieniężnej) i odnoszą się do odsetek, jakie banki muszą zapłacić za pożyczenie pieniędzy od Narodowego Banku Polskiego i od siebie nawzajem. Ta cena z kolei wpływa na warunki, na jakich banki udzielają kredytów nam, zwykłym obywatelom. Im wyższe stopy procentowe, tym wyższe oprocentowanie kredytu. W czasie, gdy obowiązują niskie stopy procentowe, za pożyczenie pieniędzy z banku zapłacimy mniej, z drugiej strony zarobimy mniej na odsetkach, jeśli ulokujemy oszczędności w banku. W okresie obowiązywania wysokich stóp procentowych, koszty pożyczenia pieniędzy z banku wzrastają, podobnie jak oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Na stronie NBP znajduje się długi, ale interesujący artykuł nt. stóp procentowych.
Więcej pojęć »