Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

T-Mobile Usługi Bankowe – zmiany w opłatach od 1 sierpnia 2016 r.

Redakcja   •   31 maja 2016 r.

T-Mobile Usługi Bankowe poinformowało o zmianach opłat, które wchodzą w życie 1 sierpnia 2016 r. dla klientów posiadających T-Mobile konto. Zobacz, co się zmienia w przypadku młodzieży w wieku 13-18 lat.

Konto Freemium zamiast T-Mobile konta

T-Mobile konto, które dostępne jest również dla osób w wieku 13-18 lat, zmienia się w konto Freemium. Od 1 sierpnia (a dla klientów, którzy dopiero dołączą do klientów banku – od czerwca), zmieniają się ważne zasady naliczania opłat i funkcjonowania tego konta – najważniejsze z nich to:

  • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie nie będą już darmowe. Po zmianach będzie można wypłacić pieniądze bez opłat jedynie 3 razy w miesiącu (wypłaty w Polsce i za granicą są liczone łącznie). Za każdą kolejną wypłatę, niezależnie od kwoty, zapłacisz 6 zł.
  • Nie będzie już bezpłatnych przelewów natychmiastowych – do tej pory można było wykonać 10 przelewów, które docierają na konto odbiorcy po kilku minutach. Od sierpnia każdy przelew będzie kosztował 6 złotych.
  • Wpłata gotówki – będzie przysługiwać tylko jedna darmowa wpłata pieniędzy we wpłatomacie. Kolejna wpłata będzie kosztować 6 zł. Do tej pory 3 wpłaty w miesiącu w Euronecie były bezpłatne.

Dla młodzieży zmieniają się zasady zwolnienia z opłaty za kartę – jeśli masz mniej, niż 19 lat, karta jest darmowa niezależnie od jakichkolwiek warunków. W momencie, gdy skończysz 19 lat, musisz wydać kartą przynajmniej 200 złotych miesięcznie, żeby być zwolnionym z opłaty (która wynosi 6 zł).

Pozostałe zmiany

Z pozostałych zmian, które zostaną wprowadzone w sierpniu, warto wspomnieć pojawienie się nowego konta Premium (trzeba wydawać przynajmniej 500 zł miesięcznie, by było darmowe, więc będzie to opcja raczej dla rodziców), ograniczenie kwoty programu money back (zwrot części kwoty wydanej kartą) do 15 zł miesięcznie i całkowitą likwidację obsługi gotówkowej w oddziałach TMUB.

Przeczytaj również