Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

SKO uznane za Inicjatywę Edukacyjną Roku

Redakcja   •   14 października 2015 r.

PKO BP już 80 lat promuje wśród uczniów nawyk oszczędzania. Dzięki edukacji finansowej, dzieci i młodzież poznają świat finansów przez przyjazny system szkolnych kas oszczędnościowych. Oby uczestników z roku na rok przybywało.

Nagroda jest kolejnym potwierdzeniem tego, że nasza praca i zaangażowanie przynosi efekty. Dzięki niezwykle bogatej, 80-letniej historii naszego programu dla szkół, w oszczędzaniu z SKO mają doświadczenie już co najmniej trzy pokolenia Polaków. Program jest atrakcyjny dla najmłodszych i pomaga w edukacji finansowej, która jest niezbędna i znacznie ułatwia podejmowanie racjonalnych decyzji finansowych w dorosłym życiu – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Nagroda została przyznała jednomyślnie przez Kapitułę Konkursową złożoną z 13 nauczycieli – zwycięzców Konkursu „Nauczyciel Roku” w poprzednich latach.

Szkolne Kasy Oszczędności prowadzone przez PKO Bank Polski obchodzą w tym roku 80. urodziny. W programie uczestniczy dziś ponad 4,6 tysiąca placówek oświatowych, czyli co trzecia polska szkoła podstawowa i liczba ta systematycznie rośnie. Tysiące polskich dzieci pomnaża swoje oszczędności, korzystając z atrakcyjnie oprocentowanych rachunków oraz zaprojektowanego z myślą o nich serwisu bankowości internetowej. Spośród uczniów oszczędzających dziś w SKO, 52% to dziewczynki, 48% – chłopcy, a najczęstsze imiona SKO-wiczów to Jakub i Julia. SKO jest najpopularniejsze w przedziałach wiekowych 8-9 i 10-11 lat, a średnia kwota zgromadzona na internetowym koncie ucznia to 371 złotych.

Źródło: http://www.pkobp.pl/aktualnosci/ogolnokrajowe/program-sko-inicjatywa-edukacyjna-roku_2/

Przeczytaj również