Serwis edukacji finansowej dla młodzieży

Inteligo udostępnia konta dla młodzieży poniżej 13 lat

Redakcja   •   05 września 2015 r.

PKO BP udostępnił możliwość zakładania kont  dla dzieci poniżej 13. roku życia w ramach marki Inteligo. Po ukończeniu przez klienta 13 roku życia bank przekształca rachunek w bezpłatne Konto Pierwsze. Warto wiedzieć, że tego typu rachunków bank uruchomił już ponad 170 tys.

Młodzież w wieku 13-18 lat może otwierać standardowe konto Inteligo (za zgodą rodziców).

Otwarcie i prowadzenie konta oraz internetowe przelewy krajowe i doładowania telefonów są bezpłatne. Konto jest atrakcyjnie oprocentowane w wysokości 2,5 proc. w skali roku dla środków do 2 500 zł oraz 0,5% od nadwyżki ponad 2 500 zł. Odsetki są kapitalizowane tygodniowo, dzięki czemu dziecko łatwiej dostrzeże efekty oszczędzania.

Posiadacz Inteligo Konta Dziecka uczy się zarządzania swoim rachunkiem i stawia swoje pierwsze kroki w świecie finansów przy wykorzystaniu unikalnego serwisu internetowego PKO Junior. Serwis jest dostosowany do potrzeb najmłodszych klientów – jest kolorowy i multimedialny, z przyjazną nawigacją oraz możliwością wyboru tapety ekranu i dźwięków. Przy ich wykorzystaniu nauka oszczędzania staje się doskonałą zabawą. Dziecko ma możliwość tworzenia wirtualnych skarbonek zachęcających do oszczędzania na konkretny cel, inicjowania przelewów i doładowań telefonów (transakcja jest realizowana po potwierdzeniu rodzica), sprawdzania historii i bieżącego salda rachunku, zdobywania odznak za wykonanie zleconych przez rodzica zadań lub realizację swoich celów oszczędnościowych.

Źródło: http://www.pkobp.pl/aktualnosci/ogolnokrajowe/oferta-junior-od-teraz-rowniez-w-inteligo/

Przeczytaj również